[B] Problem z odpaleniem Zafira B

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#676 Post autor: Tazz »

To znaczy że komputer nie może dobrać odpowiedniej mieszanki i leci na wartościach fabrycznych. Jeżeli siada pompa to to nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia i stąd problemy z rozruchem lub jest gdzies nieszczelność i zapowietrza układ
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

specu_nsm
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 29 maja 2018, 09:04
Imię: Wojtek
Auto: Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#677 Post autor: specu_nsm »

Witam. Dzisiaj taka sytuacja. Chcę odpalić samochód przekręcam kluczyk i nagle wszystko gaśnie później się zaświeca po ponownym przekręceniu kluczyka i samochód zapala normalnie ale wywaliło błędy P0500 i P0638. Samochód jeździ normalnie. Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3060
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#678 Post autor: Tazz »

Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

jachu
Debiutant
Posty: 39
Rejestracja: 18 mar 2011, 09:52
Imię: jachu
Lokalizacja: Pyrzyce
Auto: Opel Zafira B 1.9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z1.9DT
Gender:

#679 Post autor: jachu »

Witam Koledzy mam pytanie odnośnie odpalania mojej Zafiry Z1.9 DT mam wymienione świece żarowe wszystkie grzeją sprawdzone przed montażem (BOSCH) zamontowane takie same jak były poprzednie jedna była walnięta ale wymieniłem wszystkie filtr paliwa czysty i odwodniony profilaktycznie akumulator oki filtr powietrza czysty olej w silniku DEXOS 2 .Rano po przekręceniu kluczyka i zgaśnięciu kontrolki świec zafira musi kilka razy obrucić żeby zapaliła puści śiwy dymek i wszystko jest oki nastepne razy pali tak jak powinna. Podczas jazdy ani nie kopci za mocno przyśpieszenie i moc oki zużycie paliwa oki więc nie wiem co może być przyczyną tego kiepskiego rozruchu z rana zastanawiam sie czy powoli nie kończa się wtryski czy można sprawdzić parametry opkiem??? i jakie powinny być dobre albo w normie wartości wtrysków?? i czy sprawdza sie je na wolnych obrotach czy wymagane są jakieś wyrzsze .Z góry Dziękuję za podpowiedz.


Proszę stosować zasady ortografii i interpunkcji :czerwona: .
Par.2 pkt.6 regulaminu ZKP - powinieneś znać z takim stażem na forum :lis:

Pozdroofka
Makary
Ostatnio zmieniony 01 gru 2019, 13:23 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#680 Post autor: wesolys »

witam wtryski sprawdzisz opcomem musisz rozgrzać silnik wyłączyć wszystkie możliwe odbiorniki prądu na wolnych obrotach wartości powinny mieścić się od -2 do +2 oczywiście czym niższe tym lepiej

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#681 Post autor: KAMUI »

Tzn im bliższe zera tym lepiej?
Ostatnio zmieniony 01 gru 2019, 21:32 przez KAMUI, łącznie zmieniany 1 raz.

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#682 Post autor: wesolys »

KAMUI pisze: 01 gru 2019, 21:31 Tzn im bliższe zera tym lepiej?
zgadza się

Kewals
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 02 sie 2017, 16:35
Imię: Sławek
Lokalizacja: Kwidzyn
Auto: Opel Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#683 Post autor: Kewals »

Witam, parę lat temu miałem w nissanie podobny problem, okazało się że za problem z odpalaniem odpowiadał walnięty przekaźnik świec żarowych.

Awatar użytkownika
KAMUI
Mieszkaniec
Posty: 422
Rejestracja: 05 paź 2017, 15:48
Imię: Marcin
Lokalizacja: GST,GSZ
Auto: Touran 1T3, Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#684 Post autor: KAMUI »

jachu pisze: 01 gru 2019, 13:11 Witam Koledzy mam pytanie odnośnie odpalania mojej Zafiry Z1.9 DT mam wymienione świece żarowe wszystkie grzeją sprawdzone przed montażem (BOSCH) zamontowane takie same jak były poprzednie jedna była walnięta ale wymieniłem wszystkie filtr paliwa czysty i odwodniony profilaktycznie akumulator oki filtr powietrza czysty olej w silniku DEXOS 2 .Rano po przekręceniu kluczyka i zgaśnięciu kontrolki świec zafira musi kilka razy obrucić żeby zapaliła puści śiwy dymek i wszystko jest oki nastepne razy pali tak jak powinna. Podczas jazdy ani nie kopci za mocno przyśpieszenie i moc oki zużycie paliwa oki więc nie wiem co może być przyczyną tego kiepskiego rozruchu z rana zastanawiam sie czy powoli nie kończa się wtryski czy można sprawdzić parametry opkiem??? i jakie powinny być dobre albo w normie wartości wtrysków?? i czy sprawdza sie je na wolnych obrotach czy wymagane są jakieś wyrzsze .Z góry Dziękuję za podpowiedz.


Proszę stosować zasady ortografii i interpunkcji :czerwona: .
Par.2 pkt.6 regulaminu ZKP - powinieneś znać z takim stażem na forum :lis:

Pozdroofka
Makary

Piszesz akumulator jest OK, dla pewności sprawdź w warsztacie elektromechanicznym jego sprawność. Prąd ładowania także do sprawdzenia, możesz to w ustawieniach sprawdzić.

motyldarek75
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2019, 15:46
Imię: Dariusz
Lokalizacja: NML
Auto: Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#685 Post autor: motyldarek75 »

Zafira B 1.8 2008 nie odpala. Rozrusznik kręci i nie chce odpalić. Nie słychać też pompy. Błędy to ECN 068506 i 060130. Czy ktoś miał taki przypadek?

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#686 Post autor: fredas »

KAMUI pisze: 03 gru 2019, 16:54
jachu pisze: 01 gru 2019, 13:11 Witam Koledzy mam pytanie odnośnie odpalania mojej Zafiry Z1.9 DT mam wymienione świece żarowe wszystkie grzeją sprawdzone przed montażem (BOSCH) zamontowane takie same jak były poprzednie jedna była walnięta ale wymieniłem wszystkie filtr paliwa czysty i odwodniony profilaktycznie akumulator oki filtr powietrza czysty olej w silniku DEXOS 2 .Rano po przekręceniu kluczyka i zgaśnięciu kontrolki świec zafira musi kilka razy obrucić żeby zapaliła puści śiwy dymek i wszystko jest oki nastepne razy pali tak jak powinna. Podczas jazdy ani nie kopci za mocno przyśpieszenie i moc oki zużycie paliwa oki więc nie wiem co może być przyczyną tego kiepskiego rozruchu z rana zastanawiam sie czy powoli nie kończa się wtryski czy można sprawdzić parametry opkiem??? i jakie powinny być dobre albo w normie wartości wtrysków?? i czy sprawdza sie je na wolnych obrotach czy wymagane są jakieś wyrzsze .Z góry Dziękuję za podpowiedz.


Proszę stosować zasady ortografii i interpunkcji :czerwona: .
Par.2 pkt.6 regulaminu ZKP - powinieneś znać z takim stażem na forum :lis:

Pozdroofka
Makary

Piszesz akumulator jest OK, dla pewności sprawdź w warsztacie elektromechanicznym jego sprawność. Prąd ładowania także do sprawdzenia, możesz to w ustawieniach sprawdzić.
Rozrusznik się kończy
Obrazek
Obrazek

przekus
Przeglądacz
Posty: 76
Rejestracja: 09 cze 2016, 23:07
Imię: przekus
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#687 Post autor: przekus »

Pacjent: 1.9 100 km
Objawy:
- gaśnie
- nie podświetla deski jeżeli stacyjka jest w pozycji pierwszej

Opis:
Auto kręci lecz nie odpala. Po tygodniu stania bez ruszania do auta przyjechał mechanik lecz auto dziwnym trafem odpaliło. Przejechane 15km bez problemu, teraz wsiadam znów to samo deski nie podświetla w pozycji pierwszej i auto kręci lecz nie odpala. Za pierwszym razem auto zgasło podczas jazdy, teraz nie odpala po postoju jeden dzień. Akumulator sprawny. Pomóżcie proszę co warto sprawdzić?
Obrazek

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#688 Post autor: Wojti »

Może być do wymiany stacyjka bo ewidentnie coś nie łączy ....
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

sidboy2
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2020, 20:37
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Puławy
Auto: Zafra b 1.8
Model: Z
Oznaczenie silnika: Z18xer

#689 Post autor: sidboy2 »

Witam, mam taki problem ze moja zośka nie odpala, nie kreci, jest to wersja z gazem. Gaz wygląda na fabryczny. Kontrolki się od gazu nie świecą. Po włączeniu zapłonu wszystkie kontrolki się zapalają i gasną tak jak powinny. Oprócz tego zapala się kontrolka serwis. Przy próbie uruchomienia słychać tylko jakiś przekaźnik i nic więcej się nie dzieje. Nie mam zielonego pojęcia o co chodzi. Auto to zafira b 1.8 z gazem rok 2009. Dodam jeszcze ze brak komunikacji z ecu. To się stało nagle. Wcześniej żadnych dziwnych objawów nie było.


Proszę pisać zgodnie z zasadami ortografii, interpunkcji i gramatyki języka polskiego.
regulamin ZKP §2 pkt 6.

Poprawiłem Mariusz131
Ostatnio zmieniony 15 lut 2020, 21:02 przez Mariusz, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lukaszek-st
Posty: 1
Rejestracja: 28 sty 2020, 22:12
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Otmuchów
Auto: Zafira B OPS +SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#690 Post autor: lukaszek-st »

Witam. Jestem posiadaczem Zafiry B 1.9 150KM 2008r. Lift po kupnie samochód jeździł jak szalony w tej chwili do 2200obr/min jest okropnie zmulony i ciężko odpala jak by go zalewało po odpaleniu puszcza chmurę dymu. Wymieniłem kolektor ssący z nowymi klapami wirowymi i nic to nie dało wyskakuje mi błąd P0234-5A. Powyżej 2200obr idzie jak szalony ale ok 190km/h przechodzi w tryb awaryjny kluszyk z samochodem. Dzisiaj diagnozowałem i znowu ten sam błąd. I dziwne wartości wtryskow. Co to może byc?
Czekam na jakieś sugestie?!
Załączniki
IMG_20200329_172317.jpg
ZAFIRA B OPC Line + SPORT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”