[B] Szarpanie silnika

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
jacek171177

#91 Post autor: jacek171177 »

Jak można kolego licznik to proszę o numer tel. do tego JA-RO i czy pracują w sobotę, dopiero w piątek wyjeżdżam z Berlina
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2011, 22:35 przez jacek171177, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#92 Post autor: MieHor »

Namiary na tę firmę są tutaj: http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=8112

JA-RO Kraków, ul. Stoczniowców 1, tel. 502 74 56 57, 501 46 51 14 - http://dobrymechanik.net/mechanicy/krakow/ja-ro.html

jacek171177

#93 Post autor: jacek171177 »

MieHor dzienki za dane do usłyszenia .Postaram się opisać jak coś naprawią w tej sprawie

szoker

#94 Post autor: szoker »

Witam.
I ja też mam podobny przypadek.
Po wymianie EGR-a na nową sztukę byłem na resetowaniu ustawień przepustnicy - czy coś takiego. Cały dzień samochód jeździł cacy. Egr sprawny w 100 % - sprawdzony kompem. Dzień później na trasie około 10 km mam takie 1-2 szarpnięcia jakby samochód się "zawahał" - nawet ciężko powiedzieć, że to było szarpnięcie - bo żona tego nie zauważyła.
Jutro posprawdzam jeszcze czy dobrze wszystko podokręcałem przy wymianie.

Napiszcie jaki powinien być soft do wymiany EGR, jak to sprawdzić, ile to kosztuje w ASO?
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2011, 11:18 przez szoker, łącznie zmieniany 1 raz.

jacek171177

#95 Post autor: jacek171177 »

witam wszystkich
koszt nowego softa to wydatek 120 zł.Odwiedzam serwis w sobotę bo pada mi rozrusznik i trzeba go ratować i od razu się dopytam jak z tym softem jest

Moraś

#96 Post autor: Moraś »

Witam
Jak już wspomniałem we wcześniejszym poście też wgrywałem nowy soft w ASO (Piotrków Tryb.) i cena była taka sama 120 PLN. U mnie to pomogło, a nawet mam wrażenie, że oprócz płynniejszej jazdy to po tym zabiegu, autko także mniej pali, bo nawet samo spalanie na postoju zmniejszyło się z 0,8-0,9 do 0,5-0,6.
Pozdrawiam
Moraś
Ostatnio zmieniony 02 paź 2011, 11:35 przez Moraś, łącznie zmieniany 1 raz.

jacek171177

#97 Post autor: jacek171177 »

Panowie
Dźiś odwiedźiłem serwis i koleś z którym przeprowadzałem rozmowę powiedział mi że każdy morze wgrać mowy program ale oni sami nie wiedzą co on zawiera i co nowego w nim jest zawarte.Podałem problem chłopu i on nie powiedział mi na 100% że wgranie pomorze .Myślę ze wgrywanie za tą kasę to trochę przesada ,poszukać trzeba kogoś tańszego zawsze straci się mniej bo serwis strasznie zdziera

szoker

#98 Post autor: szoker »

A znacie kogoś "stosownego" w Łodzi lub okolicach kto by mógł odpowiedzialnie wgrać nowy soft? Gogle wyżuca mi tylko autoserwis-goldcar.pl
Póki co jestem umówiony na środę w Aso (cena 100 zł podłączenie kompa a pełna diagnostyka 260 Zł ;(.

jacek171177

#99 Post autor: jacek171177 »

szoker .
Z tego co wiem to cena podłączenia w aso się zmieniła bo w sobotę za wykasowanie wirusów zapłaciłem 60 zl,

kicaj

#100 Post autor: kicaj »

260 to co najmniej o 50% za duzo jak na aso...

zbyszekm80

#101 Post autor: zbyszekm80 »

Moraś pisze:Witam
Jak już wspomniałem we wcześniejszym poście też wgrywałem nowy soft w ASO (Piotrków Tryb.) i cena była taka sama 120 PLN. U mnie to pomogło, a nawet mam wrażenie, że oprócz płynniejszej jazdy to po tym zabiegu, autko także mniej pali, bo nawet samo spalanie na postoju zmniejszyło się z 0,8-0,9 do 0,5-0,6.
Pozdrawiam
Moraś
to i tak duże spalanie. U mnie na luzie wynik to 0,3 litra. tak duże jak u ciebie mam tylko jak silnik jest zimny a i to tylko przez chwilę.

stasznik41

#102 Post autor: stasznik41 »

U mnie na luzie wynik to 0,3 litra. tak duże jak u ciebie mam tylko jak silnik jest zimny a i to tylko przez chwilę.
Na luzie czy na postoju, bo to chyba różnica.

DaRek7

#103 Post autor: DaRek7 »

stasznik41 pisze:Na luzie czy na postoju, bo to chyba różnica.
Oj zdecydowana, u mnie na luzie nawet 0.0l jest :P

stasznik41

#104 Post autor: stasznik41 »

DaRek7 pisze:
stasznik41 pisze:Na luzie czy na postoju, bo to chyba różnica.
Oj zdecydowana, u mnie na luzie nawet 0.0l jest :P
Na luzie w czasie jazdy nie ma spalania 0, gdyż przepustnica nie jest zamknięta. Zamknięta jest gdy np. dojeżdżasz do świateł na biegu gdy nie naciskasz pedału gazu. Wtedy masz spalanie 0.

U mnie na postoju, na biegu jałowym jest 06/07 l/h dlatego Twoje 0,3 zrobiło na mnie wrażenie.

DaRek7

#105 Post autor: DaRek7 »

stasznik41, masz rację, napisałem to w formie żartu chociaż jak sie dobrze przyjrzysz to przez moment jest 0.0...
a powodem dla którego to napisałem było:
zbyszekm80 pisze:U mnie na luzie wynik to 0,3 litra. tak duże jak u ciebie mam tylko jak silnik jest zimny a i to tylko przez chwilę.
ale wróćmy do właściwego tematu... ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”