branie oleju

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kabanosik

branie oleju

#1 Post autor: kabanosik »

Witam. Czy macie jakieś doświadczenia z braniem oleju w waszych Zosiach? :mysli:

kp2

#2 Post autor: kp2 »

Witaj!
W zośkach z DPF-em to raczej oleju przybywa :lol:
A poważnie - podczas wypalania filtra DPF paliwo przedostaje się również do części olejowej. Jak będziesz miał problem z wypalaniem DPF-a to poziom oleju możesz mieć nawet powyżej maxa :(
Kontroluj stan, albo sam się o tym dowiesz po ukazaniu błędów :/

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#3 Post autor: Lorry »

Powiedzmy ze co 1000km, albo co tankowanie wypada sprawdzić olej, gdyż:

---na bagnecie jest rozrzut dokładnie 1 litra
--- w nowych turbo-dieslach dopuszczalne jest zużycie do 1l/1000km.... wiec akurat


Choć jeszcze na forum się zbytnio z tym nie spotkałem ;)

Anony Mous

#4 Post autor: Anony Mous »

Też mnie to ciekawi bo kolega ma cdti dth w vectrze i dolewa nawet 0.25l co 1000km ale własnie nie ma dpfu. U mnie po 3 tys km olej na bagnecie jest na identycznym poziomie, nie waha sie nawet o 1 mm... i tak sobie myśle.....każdy pisze że cdti biorą olej a u mnie nie widac tego więc czy to możliwe, że u mnie tez bierze ale poziom się wyrównuje po wypalaniu dpf?

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#5 Post autor: Lorry »

kaliope pisze:możliwe, że u mnie tez bierze ale poziom się wyrównuje po wypalaniu dpf?
Jak dla mnie to jest możliwe, ale paliwo do oleju dostaje się głównie gdy wypalanie nie jest prowadzone w idealnych warunkach... Ale jest też chyba czujnik jakości oleju który w razie jego sporego rozcieńczenia, zaleca wymianę ;)

Możliwe też że masz taki egzemplarz który oleju nie je zbytnio :)

kabanosik

#6 Post autor: kabanosik »

Czy ten czujnik jakości oleju występuje standardowo we wszystkich egzemplarzach, czy tylko w niektórych bogatszych opcjach Zosiek. :?:

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#7 Post autor: Lorry »

oj tego niestety ja nie wiem.... Moze ktoś inny :)

Anony Mous

#8 Post autor: Anony Mous »

właśnie podczas zabawy op comem natrafiłem na zakładke odniesnie oleju. U mnie to sie nazywa jakoś 'Oil Life Remaining Time'. Tylko nie wiem czy on podaje po prostu czas pozostały do wymiany czy własnie mierzy jakość oleju. Wartośc podaje w %. Zaczeło się od 100%. po przejechaniu 3 tys km od wymiany podaje w tej chwili 86%. Ktos wie o co chodzi dokładnie?

Anony Mous

#9 Post autor: Anony Mous »

Chyba każda Zafira CDTi ma system sprawdzający jakość oleju i informację o konieczności jego wymiany objawiającą się napisem INSP.Zużycie oleju jak i ilość przejechanych kilometrów od wymiany do wymiany zależy od stylu jazdy i warunków eksploatacji...u każdego będzie inne.

Kaliope również myślę,że te wskazania % dotyczą jakości oleju.Sprawdzę jaka będzie wartość % gdy wyskoczy info INSP.

jacekk44

#10 Post autor: jacekk44 »

MARKI masz w zupełności rację jest tak jak myślisz jakość oleju maleje razem ze spedkiem INSP . Po skasowaniu INSP wszystkie wartości jakości oleju wracają na 100% nawet bez wymiany oleju

tomekuza

#11 Post autor: tomekuza »

:shock:
jacekk44 pisze:MARKI masz w zupełności rację jest tak jak myślisz jakość oleju maleje razem ze spedkiem INSP . Po skasowaniu INSP wszystkie wartości jakości oleju wracają na 100% nawet bez wymiany oleju
:shock:

No to ja też tak chcę :mrgreen:

lapm

#12 Post autor: lapm »

Wyglada ze komputer oblicza jakosc oleju na podstawie przejechanych km i w jaki sposob zostaly przejechane, czeste ruszanie,odpalanie itp. a nie na podstawie rzeczywistej jakosci oleju.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#13 Post autor: MieHor »

Ale zresetowanie INSP bez wymiany oleju nie poprawia jego jakości mimo nowych wskazań 100%

jacekk44

#14 Post autor: jacekk44 »

oczwiście ze nie ale tam żadnych czujników nie ma tylko komputer anilizuje po spadku INSP ja mam taki problem że w przeciągu 2 tygodni INSP z30000 spada do 0 ale mam problem z DPF

Anony Mous

#15 Post autor: Anony Mous »

Ale ogólnie panowie dolewacie oleju do cdti czy nie? Wiele słyszałem jak lubią pić olej te sliniki i że to norma dla serwisu GM...a tu nikt nie mówi że dolewa..to jak to jest?
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 15:50 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”