Turbina dziwne gwizdy, 1,7 cdti 125km

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Slawek86i

Turbina dziwne gwizdy, 1,7 cdti 125km

#1 Post autor: Slawek86i »

Witam, mam problem dość denerwujący, bo az ludzie się oglądają jak jade i w momencie jak załącza sie turbina to jest około 1500 obrotów zaczyna się gwizd świergot. wpierw powiedzieli mi ze jest jakas nie szczelność i powietrze ucieka. Ale mechanik w końcu stwierdził ze brak zbieżności w turbinie. Ktoś moze się spotkał z takim problemem?
P.S. Serwis Opla w Zielonej Górze twierdzi ze to normalna praca. Juz nie wiem kogo słuchać.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 15:51 przez Slawek86i, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemcio

#2 Post autor: Przemcio »

Oj chyba na zupie silniczek(ropa + olej) pracował długo.Wymień olej i dodaj Militec-1 K2. Zobacz co się będzie dziać .Nie zaszkodzi a może pomóc. Jeśli cieknie to lipa. U mnie baaardzo delikatny i przyjemny świst jak jest zimna a potem niesłyszalna praktycznie.

Slawek86i

#3 Post autor: Slawek86i »

No właśnie w tym problem ze jak zimny to nie gwiżdże dopiero jak się rozgrzeje, i był rozebrany cały interkuler i węze odkręcone od turbiny zeby uszczelki posprawdzac. a oleju nie widac. Przy turbinie jest taki zaworek cisnieniowy jak tą łopatke się przytrzyma w pozycji do góry do nie gwiżdże wtedy
Ostatnio zmieniony 12 maja 2011, 15:53 przez Slawek86i, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemcio

#4 Post autor: Przemcio »

Słyszałem że niektóre tak mają od nowości ale zrób to co mówiłem i pamiętaj wymieniaj Dexsosa co 7-10 tysięcy. A takie jakby zasysanie słyszysz czasami ??

Slawek86i

#5 Post autor: Slawek86i »

jak zdejme noge z gazu to słysze takie dziwne dzwięki, a co to ten dexos??

Przemcio

#6 Post autor: Przemcio »

:lol: olej Opla :lol: Dexos-2 dedykowany

Slawek86i

#7 Post autor: Slawek86i »

:) okgulnie jest zalany castrolem 0w-30

Przemcio

#8 Post autor: Przemcio »

Jeśli nisko popiołowy to ok . Poczytaj na forum o olejach do silników z DePeeF TU Jak by co to wal na PW

darkp1

#9 Post autor: darkp1 »

Jak zimny to nie gwiżdże bo na zimnym turbina nie daje ciśnienia.

łobuz

#10 Post autor: łobuz »

W mojej Zafirce trurbinka taki dzwięk wydawala jakby ocierały się łopatki o obudowę. No i taka padła diagnoza, do regeneracji. Wymienione wszystkie bebechy i teraz wszystko ok.

Slawek86i

#11 Post autor: Slawek86i »

no i własnie tak chyba zrobie bo tez mi powiedzieli ze luzne łopatki wi o obudowe trą, dzięki

Przemcio

#12 Post autor: Przemcio »

Slawek86i pisze:no i własnie tak chyba zrobie
Napisz co zdziałałeś :>

Slawek86i

#13 Post autor: Slawek86i »

ok napisze. ale autko jeszcze stoi u mechanika, niby ma byc na dziś gotowe

[ Dodano: Wto Cze 07, 2011 10:16 ]
No i smiga. turbina bo regeneracji. w środku wszystko luzne. całe bebechy wymienione i śmiga :)

Andy

#14 Post autor: Andy »

Nie wiem czy to dotyczy turbiny, ale słyszę u siebie dziwny gwizd.
Podobny do tego co na filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=W-AlGY6UGbo
Skąd ten gwizd i co oznacza?

Zdenek2007
Zafiromaniak
Posty: 853
Rejestracja: 08 lip 2010, 08:51
Lokalizacja: śląskie[SGL]
Model:

#15 Post autor: Zdenek2007 »

Andy pisze:Nie wiem czy to dotyczy turbiny, ale słyszę u siebie dziwny gwizd.
Podobny do tego co na filmie:
http://www.youtube.com/watch?v=W-AlGY6UGbo
Skąd ten gwizd i co oznacza?
To jest normalny dźwięk pracy zimnej turbiny, po rozgrzaniu cichnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”