silnik przerywa przez niestyk kabli?

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
jarek8v
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:53
Lokalizacja: Tarnów
Model:

silnik przerywa przez niestyk kabli?

#1 Post autor: jarek8v »

Witam.
Silnik y20dth.
Problem polega na tym, że wczoraj na dołku silnik zaczął mi na chwile przerywać, obrotomierz spadł do 0. Ale po chwili wróciło wszystko do normy. Po kilku godzinach przestoju odpaliłem silnik i po przejechaniu kilku kilometrów silnik zaczął przerywać aż w końcu całkiem zgasł.
Otworzyłem maskę, poruszałem kablami od pompy wtryskowej, czujnika temperatury, okolicy bezpieczników w komorze silnika samochód przejechał ponad 100 km bez przerywania.
Czy ktoś iał już taki przypadek?
Nie wiem czy to ma jakiś związek z moim problemem ale ostatnio zauważyłem że jak jest mokro to silnik czasami jak jeszcze się nie nagrzeje to załącza się wentylator chłodnicy co przy moim trybie jazdy szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie słyszałem żeby się załączał.

olo018

#2 Post autor: olo018 »

Spróbuj popsikać kontaktem te wszystkie złączenia ,tzn wtyczki i gniazdka może nie być dobrego kontaktu.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#3 Post autor: Dziadek13 »

jarek8v pisze:Witam.
Silnik y20dth.
Problem polega na tym, że wczoraj na dołku silnik zaczął mi na chwile przerywać, obrotomierz spadł do 0. Ale po chwili wróciło wszystko do normy.
Sprawdź wtyczke czujnika obrotu wału odpowiedzialny z obrotomierz i za impulsy do pompy.
U mnie jest tu.
Obrazek

jarek8v
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 22 lut 2011, 19:53
Lokalizacja: Tarnów
Model:

#4 Post autor: jarek8v »

Hmm to chyba ta wtyczka od czujnika obrotów wału bo jak silnik uruchomiłem i złapałem za ten kabel to zaczął przerywać i zgasł. Odpiąłem, wyczyściłem i narazie jet OK. A co z tym wentylatorem chłodnicy?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#5 Post autor: Dziadek13 »

Który wentylator chłodnicy klimy czy chłodzenia silnika ?.Jeżeli silnika to na stykach czujnika temperatury w chłodnicy jest śniedź lub on sam ma usterke.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#6 Post autor: Harry200 »

Przy usterce czujnika obrotów wału korbowego często z przerywaniem,brakiem wskazań obrotomierza zapala się też lampka układu chłodzenia i załącza się wentylator.Paru Forumowiczów potwierdzało takie zachowanie przy awarii czujnika obrotów....

Awatar użytkownika
gregori50
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 26 kwie 2014, 10:06
Lokalizacja: Tychy
Model:

#7 Post autor: gregori50 »

Witam.
A ja mam bardzo podobny problem , odpala chodzi normalnie tylko od czasu do czasu przerywa prace , obrotomierz spada do zera i po chwili załapuje i znowu chodzi normalnie, czasem gaśnie. Stoi od miesiąca na warsztacie i nie umia magiki znalesc usterki. podejrzenie byla pompa ale po zamontowaniu pompy z innej zafiry jest to samo bez zmian. Wymieniono juz wszystkie filtry , ponoć sprawdzili juz całą mechanike i teraz muwia ze mam go odstawić do elektromechanika bo to na 100% coś z elektryka , co bym mógł sprawdzić jeszcze by może zaczeła normalnie działąć ? Silnik 2,0 Di ten 80 konny pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”