Elektryczne szyby - sterowanie, montaż, usterki

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#151 Post autor: Harry200 »

Spróbuj zjechać na dół i przytrzymać ze trzy sekundy przyciśnięty przycisk..

Awatar użytkownika
Jaymzarf
Mieszkaniec
Posty: 418
Rejestracja: 24 lis 2010, 09:10
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Model:
Kontakt:

#152 Post autor: Jaymzarf »

Programowanie szyb: na sam dół przytrzymując przycisk aż cyknie przekaźnik po zatrzymaniu szyby, na samą górę aż cyknie po zatrzymaniu. Gotowe.

W sterownikach były różnice (chyba inna wersja programowa) i w jednych przy zamkniętej szybie wystarczy przytrzymać przycisk zamykania aż cyknie i też gotowe.
Nie ma rzeczy niemożliwych, czasami tylko brakuje czasu, chęci... i funduszy...
Obrazek

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#153 Post autor: Harry200 »

U mnie wystarczy dojechać do dołu i przytrzymać aż cyknie przekaźnik...

Doom

#154 Post autor: Doom »

Nie pomogło... Dalej jedna szyba nie zjeżdża po krótkotrwałym wciśnięciu przycisku/reszta szyb działa. Wydaje mi się że jednak jakiś kabel jest w wiązce przerwany. Najprawdopodobniej stały plus skoro szyba sama w sobie jeździ a tylko automat padł...

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#155 Post autor: maserek »

Witam.
Mam do Was dwa pytania a nóż ktoś wie..
1. Wszystkie szyby działają z panelu kierowcy, ze sterowania indywidualnego nie działa lewy tył. Wyciągałem wtyczkę i wszystko dobrze. Drzwi/ tapicerki jeszcze nie ruszałem.
2. Czy szyba w trzecim rzędzie foteli też mogła być elektrycznie uchylana? Byłem go umyć i zdziwienie bo w bagażniku woda. Okazało się że w/w szyba troszkę odstaje tak jakby była nie domknięta. Z prawej strony tego nie ma.
Autko mam 4 dni także braki w wiedzy jeszcze są spore.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#156 Post autor: Maciek »

W 3 rzędzie szyby są na stałe, nie uchylane ;)

W tylnych drzwiach może być problem z wiązką w drzwiach - poszukaj na forum, nie raz o tym było pisane.

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#157 Post autor: maserek »

To trzecie okienko mnie szczerze zainteresowało, byłem jeszcze raz na parkingu i co prawda korzystając tylko z małej latarki widzę tam jak wypchnę od wewnątrz szybę jakiś metalowy mechanizm/zameczek? Kabelków nie. Cholera wie, Helmut miał chyba cztery córki, może coś na zamówienie mu zrobili. Autko typowo prorodzinne bo 10 poduch.
Co do wiązki w drzwiach, jakby była walnięta to chyba nie powinno działać już z poziomu kierowcy. Ale to moja skromna analiza, być może nie trafna. Dzisiaj było już za zimno na działania a poza tym piłka się kopała :)
Jak ktoś ma jeszcze pomysła jak to ogarnąć to proszę o propozycje.

X-MAN

#158 Post autor: X-MAN »

Witam
W mojej zafirce mam elektrykę szyb tylko z przodu. Zastanawiam się nad podłączeniem tylnych szyb. Wiecie może czy wiązka do drzwi tylnych jest doprowadzona czy trzeba by się z tym męczyć. Robił ktoś coś takiego??

maserek
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 25 lut 2012, 21:16
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira B 1.8 111 edition
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#159 Post autor: maserek »

Na Naszym forum czytałem, że kable są puszczane fabrycznie. Nie tylko do szyb ale i do innych gadżetów. A i o dokładaniu tylnej elektryki jest na pewno.
Pzdr

Awatar użytkownika
tomi996
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 12 wrz 2011, 12:17
Lokalizacja: Słomniki k. Krakowa
Model:

#160 Post autor: tomi996 »

Witam. Mam pytanie odnośnie programowania szyb a dokładniej rozprogramowywania się. Lewą tylną szybę muszę dosyć czesto programować, wszystkie inne działają bez problemów, wie ktoś może co jest tego przyczyną?? Do niedawna nie wiedziałem :shock: o opcji ryglowania zamków ale ta opcja nie działa jak mam rozprogramowaną szybę :mysli:

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#161 Post autor: firek »

witam mam problem z Zafirka ojczulka, mianowicie nie działaja obie szyby w drzwiach tylnych-lewa i prawa ale tylko z poziomu tych drzwi, tzn z poziomu kierowcy mozna sterować wszystkimi szybami, przełaczniki zamieniane, kable na pewno całe i nie ma efektu, czy jest mozliwe aby padł ten główny panel przy kieorwcy i np. nie rozryglowywał tego zabezpieczeniachoc kontrolka jest na zielono.
Moze juz ktos to cacko rozbierał i wie jakto rozkmilić.
przy najblizszej okazji podmienię panele aby wykluczyć-potwierdzić moje podejrzenia.... :(

pablo2374

#162 Post autor: pablo2374 »

Witajcie, no i u mnie pojawił się problem z elektryką szyby w tylnych drzwiach. Mianowicie jak ją opuszczę do samego dołu i chcę ją podnieść to dochodzi ona do połowy i staje, dopiero jak ją pociągnę i jednocześnie wcisnę domykanie to jedzie do samej góry. Co może być przyczyną ?

rafal1982r
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 07 maja 2012, 08:47
Lokalizacja: Żuromin
Model:

#163 Post autor: rafal1982r »

Witam panowie u mnie też nie działa tylna szyba ( opuszczanie i podnoszenie ) i nie działają 2 głośniki jak już wyczytałem to popękane kable , moje pytanie : jak się do niech dostać w listwie progu ? gdzie są śrubki a gdzie mocowania ( nie chce czegoś pourywać ) .
odkręcając tapicerkę drzwi odkręciłem 4 śruby i wyjąłem z zatrzasków ale nie wiedziałem jak zdjąć całkowicie ( Pomożecie ? ) no i podczas montażu 2 wciski już nie załączyły od strony słupka i mam szparę :) . Dzięki
Rafi

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#164 Post autor: firek »

rafal1982r, nie trzeba rozbierac drzwi....
Uszkodzona jest wiązka pomiędzy drzwiami a słupkiem srodkowym.
W tym tamacie masz wszystko włacznie z fotkami z naprawy;

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... t=wi%B1zka

supermajk

#165 Post autor: supermajk »

jaki jest numer części do kostki ori?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”