[A] Oryginalne reflektory ksenonowe

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
el_guapo

[A] Oryginalne reflektory ksenonowe

#1 Post autor: el_guapo »

Cześć,
Panie i Panowie czy ktoś może mnie poratować informacją: od jakiego rocznika wkładał Opel do Zafiry A reflektory ksenonowe? A może to była opcja płatna extra i można ją było zamówić od dowolnego rocznika? A może był to standard dla określonej wersji wypasu?

Chodzi mi o soczewkowe reflektory z czarnymi wkładami.

dejna

#2 Post autor: dejna »

te reflektory to była opcja... tylko temat wygląda tak, że chyba przedliftowe mają jeszcze bez spryskiwaczy reflektorów a poliftowe już są ze spryskiwaczami... Opel wypuszczał krótkie edycje limitowane i może gdzieś występowały one w standardzie ale trafić taką Zafirke to tylko z importu...

el_guapo

#3 Post autor: el_guapo »

dejna pisze:te reflektory to była opcja...
OK, to jeszcze jedno pytanko: czy jest możliwe aby wersja ful-wypass-super-hiper (m.in. ksenon + 2 x szyber) nie miała przeciwmgłowych w zderzaku? :roll:

Albo najlepiej rzućcie proszę okiem na to auto i powiedzcie co z nim nie tak :?

http://allegro.pl/show_item.php?item=756502817

Wersja zdaje się po lifcie, ale kierownica chyba ciągle "stara", tj. z jednym szwem.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Maciek »

Chyba możliwe, szkoda, że nie dał fotki wnętrza od strony kierowcy - byłoby wiadomo czy jest samopoziomowanie i włącznik przeciwmgielnych.

A full wypas to to nie jest ;) Nie ma min. klimatronica, navi, grzanych foteli, komputera. Tyle dało się zobaczyć po tych fotkach.

el_guapo

#5 Post autor: el_guapo »

Maciek pisze: A full wypas to to nie jest ;) Nie ma min. klimatronica, navi, grzanych foteli, komputera. Tyle dało się zobaczyć po tych fotkach.
Klimatronik jest mi całkowicie zbędny ;) - tym bardziej, że jak już się dowiedziałem z tego forum (sam poruszyłem ten temat) nie jest to oryginał, tylko jakiś aftermarketowy gadżet. W tym roczniku wychodził już oryginalny klimatronic?
Navi - mam Lark'a :D
Grzane fotele fajna rzecz, ale zasiałeś niepokój z tym komputerem - po czym poznajesz że go nie ma?
Ostatnio zmieniony 08 paź 2009, 18:18 przez el_guapo, łącznie zmieniany 1 raz.

el_guapo

#6 Post autor: el_guapo »

dejna pisze:coś mi "nie abla" z tą książką serwisową...
Wiesz, książki serwisowe traktuje jako swego rodzaju folklor i już standard na naszym rynku samochodów - faktury za naprawy i serwis są dla mnie w tej materii wyznacznikiem ;) Sam do swojego auta mam papierów z 1kg od pierwszej faktury zakupu po ostatni paragon za olej napędowy - to jest dokumentacja, a nie jakaś książka serwisowa z Allegro :D

BTW: Da się w Zafrze potwierdzić przebieg w ASO? W ilu miejscach jest zapisywana informacja o przebiegu?

dejna

#7 Post autor: dejna »

sterowanie kompterem pokładowym znajduje sie w manetce, którą uruchamiasz wycieraczki... są dwa przyciski na końcu manetki a w tej Zafirce ich niema...

el_guapo

#8 Post autor: el_guapo »

dejna pisze:sterowanie kompterem pokładowym znajduje sie w manetce, którą uruchamiasz wycieraczki... są dwa przyciski na końcu manetki a w tej Zafirce ich niema...
No to jesteśmy w d....pie :/ Szkoda, bo zależy mi na kompie - taki niby-wypas, a nie ma tego co ma 80% używanych Zafir. :cry:

dejna

#9 Post autor: dejna »

Zobacz poniższe tematy, które dotyczą instalacji komputera lub jego elementów...

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=626
http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=132

troche zabawy ale temat do ogarnięcia we własnym zakresie.... jeżeli chce Ci sie bawić zamiast znalezienia Zafirki z kompem

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: Maciek »

Ale o to co pytałeś to była "półautomatyczna" klima.

Typowo automatyczna wygląda tak:
Obrazek

I jest montowana fabrycznie.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#11 Post autor: Maciek »

NCDR to navi i występowały też z małym wyświetlaczem GID (w Oplach na pewno, nie wiem czy akurat w Zafirach).

Jednak to nie zmienia postaci rzeczy bo kompem steruje się pokrętłem na radiu lub przyciskami w kierownicy.

W zwykłym komputerze od tego jest właśnie prawa manetka i ew. przyciski w kierownicy.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#12 Post autor: BajBus »

Maciek pisze:NCDR to navi i występowały też z małym wyświetlaczem GID
w zafirach też występowały (znajoma ma takowy), tyle że w tej o której mówimy jest zwykłe radio a nie NCDR1100
tu nie ma (nie widać) nawet sterowania radiem z kierownicy...
czyli poza 2szyberami i xenonami to jest bieda a nie
el_guapo pisze:wersja ful-wypass-super-hiper
kurtyn zresztą też nie posiada...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Piotrekfr
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 20 lis 2010, 15:20
Lokalizacja: Starachowice
Model:

#13 Post autor: Piotrekfr »

Podpinam się pod temat ksenonów. Świecił się na różowo aż padł.. Czy wystarczy wymienić sam palnik żarowy i czy w zafirze byl to D2S Philips czy jakis inny? Pomoże ktoś?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#14 Post autor: Harry200 »

Jeżeli zmienił kolor i padł to tak jak piszesz trzeba wymienić sam żarnik D2S...

martin78

#15 Post autor: martin78 »

Panowie nie wiem czy to dobre miejsce ale czytam coś o ksenonach itp... i miałbym kilka pytań odnośnie moich ksenonów tj. mam wrażenie że prawe światło świeci słabiej ( czyżby żarnik, przetwornica ? ) i nie mam pewności czy poziomowanie działa prawidłowo a właściwie czy działa w ogóle. Mam Zafirę A i chciałbym sprawdzić czujnik poziomowania ale nie wiem jak wygląda, jest ponoć gdzieś z tyłu na belce tylko ciężko mi to zlokalizować... będę zobowiązany za wszelkie porady a jeśli pomyliłem wątki proszę o przekierowanie mnie na odpowiednie tory pozdrawiam m. ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”