Zamiana koła pasowego alternatora na sprzęgiełko

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Krawiec
Przeglądacz
Posty: 98
Rejestracja: 20 lip 2017, 21:35
Imię: Albert
Lokalizacja: RJS
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#16 Post autor: Krawiec »

do zośki B ten temat też rozpracowany? Ktoś coś podpowie?

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#17 Post autor: Dziadek13 »

Jeżeli jest gwint na osi a w osi wejście na klucz trox to się da dobrać odpowiednie sprzęgiełko,ja tego nie robiłem bo nie posiadam ZB, a czasem niema ona już takowego sprzęgiełka?.
Polaris pisze: 21 gru 2017, 21:15 Mam jeszcze taki temat że po puszczeniu gazu podczas jazdy i schodzeniu z obrotów do póki auto nie jest rozgrzane spada na moment napięcie do około 13.1V po czym wraca do normy, czy po zamontowaniu sprzęgła na alternatorze ten problem ustąpi?
Podczas puszczeniu gazu i schodzeniu z obrotów zostaje brutalnie wyhamowany też alternator co przy dużym lub normalnym poborze prądu musi odbić się na ładowaniu stąd ten skok napięcia,można poczytać o tym w necie.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2017, 15:46 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Polaris
Przeglądacz
Posty: 87
Rejestracja: 13 lip 2017, 07:36
Imię: Piotr
Lokalizacja: Łódź
Auto: Zafira A Comfort
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Polaris »

Dziadek13 pisze: 22 gru 2017, 15:37 Jeżeli jest gwint na osi a w osi wejście na klucz trox to się da dobrać odpowiednie sprzęgiełko,ja tego nie robiłem bo nie posiadam ZB, a czasem niema ona już takowego sprzęgiełka?.
Polaris pisze: 21 gru 2017, 21:15 Mam jeszcze taki temat że po puszczeniu gazu podczas jazdy i schodzeniu z obrotów do póki auto nie jest rozgrzane spada na moment napięcie do około 13.1V po czym wraca do normy, czy po zamontowaniu sprzęgła na alternatorze ten problem ustąpi?
Podczas puszczeniu gazu i schodzeniu z obrotów zostaje brutalnie wyhamowany też alternator co przy dużym lub normalnym poborze prądu musi odbić się na ładowaniu stąd ten skok napięcia,można poczytać o tym w necie.
Ostatnio tak podczas jazdy nawet jak delikatnie dodawałem gazu i zdejmowałem nawet na sekundę (nie czuć było przyspieszania i hamowania oraz na różnych biegach) za każdym razem dało się odczuć ten spadek napięcia.

thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#19 Post autor: thor_ »

Ostatnio zmieniony 22 sty 2019, 12:11 przez thor_, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#20 Post autor: Dziadek13 »

http://dylautoczesci.pl/make.asp?t=7&ko ... lternatora
średnica zewnętrzna [mm]: 50
średnica wewnętrzna [mm]: 17
Długość 1 [mm]: 36,6
Liczba rowków: 6
Wymiar gwintu: M16
Długość 2 [mm]: 4,2

sprzęgło jednokierunkowe AS-PL AFP0030
Ostatnio zmieniony 22 sty 2019, 20:01 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 1 raz.

thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#21 Post autor: thor_ »

Ok dzięks.
A jakiś pomysł na dolną śrubę od alternatora coby ją wsadzić na miejsce i dokręcić ?? Już zaczynam rzucać kluczami... To coś plastikowego wygiętego na wiązkę przewodów mnie blokuje... Już popękałem to to, ale i tak nadal nie mam tam miejsca żeby wsadzić śrubę...
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019, 15:19 przez thor_, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”