Problemy z użytkowaniem alternatora

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#256 Post autor: thor_ »

Jak mi ktoś nie podpowie jak wsadzić dolna śrubę w otwory w alternatorze-bloku-alternatorze żeby przykręcić z powrotem alternator to dziś wieczorem w wiadomościach będzie materiał o wysadzonej w powietrze Zośce w Gdańsku... Jak Babcie kocham nie wiem jak udało mi się wyjąć tę śrubę jak demontowałem wczoraj altek ale dziś wsadzenie jej na miejsce to jakaś paranoja... Inżynier który wymyślił to mocowanie w połączeniu z resztą osprzętu dookoła był IDIOTĄ... Już próbowałem od drugiej strony od nadkola, jest tam jakiś otwór w blasze, ale pech chce, że jakieś 2 cm w otworze jest coś co nie pozwala tam głębiej wepchnąć tej śruby... Tam nigdzie nie ma na nią miejsca !!!

RATUNKU !!!!!

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#257 Post autor: Dziadek13 »

Ona chyba idzie od środka silnika do otworu jest troche gimnastyki ale da się zrobić dobrze jak jest dwoje ludzi jeden z dołu drugi z góry.Trza dobrze nacelować otwory mocowania i altka.

thor_
Bywalec
Posty: 158
Rejestracja: 30 mar 2017, 13:13
Imię: Artur
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X20DTL
Gender:

#258 Post autor: thor_ »

Zrobiłem... ale jak będę miał kiedyś znów demontować alternator to mnie chyba zaleje krew...
Przy okazji założyłem "krótki" pasek mijając i tak nie działający kompresor klimy... ciekawe jak długo będzie OK ;)

Jutro wrzucę zdjęcie tego co mi zostało z rolki alternatora ;)
Ostatnio zmieniony 23 sty 2019, 21:19 przez thor_, łącznie zmieniany 1 raz.

Skasowany użytkownik 25626

#259 Post autor: Skasowany użytkownik 25626 »

Witam serdecznie. Za 20dti 16v. Wsiadam rano, odpalam dość ciężko i mozolnie z towarzyszącą chmura dymu z wydechu, zapala się lampka od ładowania i po przejechaniu stu metrów stwierdzam że nie ma wspomagania. Robie pomiar miernikiem na oddalonym silniku i pokazuje ładowanie na poziomie 11.50v. Moim zdaniem padł alternator ( pasek jest, nie widać uszkodzeń rolek ani żadnych innych uszkodzen) i teraz pytanie.

Jak to naprawić?
Czy trzeba wyciągać alternator?
Czy alternator ma wymienne szczotki które mogę kupić nowe i wymienic bez wyciągania alternator?
Ogólnie co mogę zrobić żeby wszystko znowu działało?

Lukasz05942
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 01 mar 2017, 16:11
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Myślachowice
Auto: Zafira A 2.0DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#260 Post autor: Lukasz05942 »

Siema.
Mam problem z ładowaniem w swojej zafirze. (2.0 dti 2001r.)
Mianowicie, ładowanie spada pod maksymalnym obciążeniem do 12.5V, więc zdecydowanie za nisko. Wymieniłem regulator napięcia i przynajmniej bez obciążenia jest 14.3V, jednak z obciążeniem problem dalej ten sam. Po przegazowaniu do 4k obr. jest te 14.2V. No więc teraz moje pytanie: czy przyczyną może być uszkodzony moduł prostowniczy alternatora czy coś innego?

Wiązka od aku do rozrusznika/alternatora sprawdzona i jest w porządku.

DonPako
Posty: 4
Rejestracja: 03 lut 2021, 13:21
Imię: Adrian
Lokalizacja: Sępólno Krajeńskie
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#261 Post autor: DonPako »

Witam. Gdy padł mi alternator wymienili go na nowy lecz prawdopodobnie jest to zamiennik lecz jutro się upewnię. Wytrzymał lekko ponad miesiąc i dzisiaj się popsuł. Jaka może być przyczyna tego że zjada alternatory ponieważ teraz zamówiłem z bosha i nie chciałbym żeby to się powtórzyło. Za pierwszym razem kontrolka od ładowania delikatnie się świeciła i mrugała a teraz tego nie było zdechł z nienacka.
Pozdrawiam 👊

Banan
Przeglądacz
Posty: 54
Rejestracja: 09 sie 2015, 16:27
Imię: występuje :)
Lokalizacja: UK
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ

#262 Post autor: Banan »

a co z tego, ze zamiennik? byle nie najtańsze badziewie zrobione z chińskiego ryżu i bambusa :) jeżeli dobrej jakości to w czym problem? nawet kupując "oryginalną" część w oplu dostaniesz jakiegoś messmer'a czy ina. gm dodaje tylko naklejki.

może masz po prostu pecha i akurat padło. jeżeli wymieniałeś w warsztacie to biegiem na reklamacje i nie ma co się co tu zastanawiać i kombinować.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#263 Post autor: Pszczyna »

Nawet Boscha można trafić podróbkę zwłaszcza świece czy kable WN , co do jakości regulatora napięcia DENSO można mieć zastrzeżenia to są pojedyncze wypadki więc alternator na gwarancję i tyle

Banan
Przeglądacz
Posty: 54
Rejestracja: 09 sie 2015, 16:27
Imię: występuje :)
Lokalizacja: UK
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ

#264 Post autor: Banan »

teraz pytanie: kto kupił części? warsztat czy ty? jeżeli warsztat to sprawa prosta- oni zapewnili części, robocizna. wszystko w jednym

jeżeli ty kupiłeś alternator, zawiozłeś do warsztatu to będzie spychologia. bo to mechanicy będą psioczyć na części a sklep na wadliwy montaż.

poza tym okaże się pewnie, że alternator działała prawidłowo, a jest problem z kablami. i teraz warsztat ma zlecenie na wymianę alternatora (twoja decyzja), która wykonał. alternator działa, albo nie... więc się bujaj kliencie...

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#265 Post autor: Czesław »

Banan pisze: 01 cze 2021, 10:36 a co z tego, ze zamiennik? byle nie najtańsze badziewie zrobione z chińskiego ryżu i bambusa :) jeżeli dobrej jakości to w czym problem? nawet kupując "oryginalną" część w oplu dostaniesz jakiegoś messmer'a czy ina. gm dodaje tylko naklejki.

może masz po prostu pecha i akurat padło. jeżeli wymieniałeś w warsztacie to biegiem na reklamacje i nie ma co się co tu zastanawiać i kombinować.
Nawet oryginalne części są produkcji Chińskiej w dzisiejszych czasach większość osprzętu jest produkowanych małymi rączkami podobno WV golf jest w 30% chiński :P :(
czesiek_ze

Banan
Przeglądacz
Posty: 54
Rejestracja: 09 sie 2015, 16:27
Imię: występuje :)
Lokalizacja: UK
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ

#266 Post autor: Banan »

Czesław pisze: 01 cze 2021, 20:26 Nawet oryginalne części są produkcji Chińskiej w dzisiejszych czasach większość osprzętu jest produkowanych małymi rączkami podobno WV golf jest w 30% chiński :P :(
jak najbardziej. ważne jest tylko jaka jest ustalona cena produktu z fabryki. to się przykłada na jakość.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”