Elektryczne szyby - stacyjka - radio

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kaletea
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:48
Imię: Sebastian
Lokalizacja: świętokrzyskie
Auto: Opel Zafira A 1.8 EDITION 2000 ELEGANCE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: KH5-Z18X

Elektryczne szyby - stacyjka - radio

#1 Post autor: kaletea »

Cześć,

Problemy z elektrycznymi szybami w Zafira A to dość oklepany temat. Przerabiałem go poprawiając wiązki w progach. Teraz mam problem podobny ale to nie przewody w drzwiach/progach. Mam nadzieję, że mi pomożecie. Sytuacja przedstawia się następująco:

Wkładam kluczyk do stacyjki. Led od panelu elektrycznych szyb i sterowania lusterkami przy drzwiach kierowcy świeci na zielono.

Uruchamiam silnik i jest różnie. Led od panelu elektrycznych szyb i sterowania lusterkami przy drzwiach kierowcy czasami świeci na zielono, a czasami nie świeci. Co zauważyłem. Wystarczy delikatnie w jedną stronę kluczyk z boku nacisnąć i led zaczyna świecić na zielono. Przestaję naciskać - gaśnie. Przy okazji jeżeli radio było włączone to przy tej operacji "samo" się wyłącza (trzeba ponownie włączyć).

Przypuszczam, że to problem czegoś w stacyjce.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#2 Post autor: Rybka »

Tak problem w stacyjce. Wkładając klucz załącza się styk "W" który odpowiada za szyby radio c. zamek itd.
Masz rozklekotaną wkładkę stacyjki lub wytarty klucz.
Wymiana wkładki z kluczami pomoże.

kaletea
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2017, 17:48
Imię: Sebastian
Lokalizacja: świętokrzyskie
Auto: Opel Zafira A 1.8 EDITION 2000 ELEGANCE
Model: ZA
Oznaczenie silnika: KH5-Z18X

#3 Post autor: kaletea »

Dziękuję.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”