Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#181 Post autor: BajBus »

może coś Ci się rozlutowało w kluczyku, albo bateria którą włożyłeś jest stara...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Hector

#182 Post autor: Hector »

krzeszol, jeśli masz nową baterię i nie reaguje to włóż kluczyk do stacyjki, przekręć na zapłon i naciśnij kilka razy otwarcie i zamknięcie alarmu- powinno pomóc :mrgreen:

giant19s

#183 Post autor: giant19s »

Jeżeli kodowanie kluczyka działa ale nie daje rady otworzyć po kilku próbach możliwe że to problem z immobilizerem. Może ma problemy z utrzymaniem pamięci i po chwili od kodowania nie zapamiętuje kluczyka.
Może to nie w kluczyku jest problem a właśnie w tym.

Awatar użytkownika
zibek99
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:24
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#184 Post autor: zibek99 »

Witam!
Miałem podobny przypadek - nowa bateryjka i po zsynchronizowaniu pilot działał kilka razy po czym znów trzeba było synchronizować. Rozebrałem pilota , podłożyłem papierek, który docisnął bateryjkę i pomogło - pilot działa bez zarzutu. Proponuję spróbować.
Pozdrawiam

jacek28

#185 Post autor: jacek28 »

o co moze chodzic i gdzie i czego szukac. Dwie elektryczne szyby tylnie nie działają (zabezpieczenie wyłączone), co moze byc nie tak bo to by był za duzy zbieg okolicznosci zeby dwie naraz sie popsuły :/ :cry:

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#186 Post autor: Dziadek13 »

Możliwe uszkodzenie tego przełącznika zabezpieczenia.

podobny1

#187 Post autor: podobny1 »

Witam
Mam ten sam problem z tylnimi szybami i mam pytanko do kolegi jacek28.Czy rozwiązałeś problem z szybami?Jezeli tak to co było przyczyną?

jacek28

#188 Post autor: jacek28 »

podobny1 pisze:Czy rozwiązałeś problem z szybami?
nie rozwiązałem ale na 90% jest to sterownik tzn płytka z klawiszami w drzwiach kierowcy, poniewaz bawiłem sie ostatnio cykając w tą i z powrotem i okazało sie ze zadziałala jedna szyba na chwile :( musze gdzies pomienic te klawisze i sie okaże a narazie musze życ bez otwieranych tylnych ;)

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#189 Post autor: wesolys »

najczęstrzym problemem niedziałających tylnych szyb są połamane przewody pomiędzy słupkiem a tylnymi dzwiami proponuje sprawdzić to rozpinając kostkę w tylnych dzwiach i wyjąć przewody z tej osłony gumowej miałem ten sam problem

podobny1

#190 Post autor: podobny1 »

Ja u siebie sprawdziłem sterownik w przednich drzwiach i u mnie sam sterownik działa.Prawdopodobnie we wtorek pojadę do kumpla i będę sprawdzał kable czy nie są gdzieś przerwane i czy dochodzi napięcie.Kolego wesoly Tobie padły obie szybki naraz? Czy każda z osobna?

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#191 Post autor: wesolys »

u mnie padła jedna od strony kierowcy za to dwa razy

jacek28

#192 Post autor: jacek28 »

wesolys pisze:u mnie padła jedna od strony kierowcy za to dwa razy
no własnie a dwie naraz to chyba za duzy zbieg okoliczności :roll:

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#193 Post autor: wesolys »

trudno powiedzieć różne rzeczy zdarzają się na tym świecie u mnie po awarii tylnej szyby najpierw przewertowałem wszystkie fora i najczęściej poruszanym tematem były właśnie pękające przewody więc sprawdziłem i decyzja okazała się trafna co ciekawsze[auto sprowadzone] w niemczech też już te przewody były lutowane.

kamyk77

#194 Post autor: kamyk77 »

u mnie raz przepalił się bezpiecznik - nie działały obie z tyłu, później tył lewo - przetarty przewód - lutownica, 30 min i ok.

jacek28

#195 Post autor: jacek28 »

czyli koledzy od początku.... rozumiem ze jak odkrece tą okrągła wtyczke na tylnich drzwiach to tam powinienem znaleść, jak cos jakis defekt czy trzeba rozerwac całą wiązke i tam szukac ????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”