Tempomat przestał działać

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mleczko

#16 Post autor: Mleczko »

Witam i Dziękuję kolegom za pomoc

taśma nie pomogła, ale podmienię i podepnę ten wyłącznik od mojej merivy. jak zadziała to wiem co dalej robić.

Niestety op coma nie mam, ale jakbym miał to i tak bałbym się grzebać w mózgu mojej zofii.
Pozdrawiam
ML

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#17 Post autor: marwisn »

Jak sterownik złapał błąd to podmiana nie pomoże. Póki błąd nie zostanie skasowany, tempomat nie uruchomi się.

Możesz spróbować odpiąć aku na kilka minut, ale nie jestem pewien czy to kasuje tego typu błędy.

Arkos
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2011, 20:43
Lokalizacja: Zewsząd
Model:

#18 Post autor: Arkos »

Mi też przestał działać tempomat właśnie przez włącznik świateł stopu. Pomogło wyciągniecie go, rozebranie, przeczyszczenie styków i wyregulowanie przez wydłużenie plastikowego bolca rozwierającego obwód.
U mnie dodatkowo wadliwe działanie tegoż włącznika objawiało się pojawianiem kontrolki samochodu z kluczem, która gasła po wciśnięciu pedału hamulca.
Tempomat działa, browar spity, kolejny dzień zaliczony do udanych :)

EDIT: Błąd który się pojawiał to P0703
Ostatnio zmieniony 05 maja 2011, 19:16 przez Arkos, łącznie zmieniany 1 raz.

broda323

#19 Post autor: broda323 »

Podepnę się pod temat a mianowicie w poprzednim aucie tempomat miał taką funkcję jak reset a działało to w ten sposób że dopóki nie wyłączyłem silnika to tempomat pamiętał wybraną prędkość i wystarczyło że po jakimś hamowaniu wystarczyło zbliżyć się do tej prędkości resecik i autko samo już przyspieszało a w zafirce tego nie ma jest szansa na coś takiego :?:

boogoo

#20 Post autor: boogoo »

broda323, jest przecież,musisz wcisnąć przycisk do ujmowania prędkości zapisanej.A wtedy samochód zacznie przyspieszać do wartości zadanej w pamięci... :)

broda323

#21 Post autor: broda323 »

a tak nie próbowałem :piwo:

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#22 Post autor: marwisn »

Sprawdzone. Odłaczenie aku kasuje błąd tempomatu :D .

Mleczko

#23 Post autor: Mleczko »

Witam
Przepraszam, że tak długo to trwało.
Przełącznik rozebrany, wyczyszczony i złożony. Zaczęło działać. Na jak długo nie wiem. Na razie jest ok.
Pozdrawiam
ML

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#24 Post autor: radmar1702 »

Witam najczęściej przyczyną awari jest uszkodzenie czujnika pod pedałem sprzęgła. manetki możesz sprawdzic za pomoca op coma wymiana czujnika zafira b 75zł serwis założenie go to maks 5 min roboty

robson1801

#25 Post autor: robson1801 »

witam czy idzie zamontowac tempomat jezeli wczesniej go nie mialem???
z gory dzieki!!! :piwo:

Anony Mous

#26 Post autor: Anony Mous »


robson1801

#27 Post autor: robson1801 »

serdeczne dzieki!!!
trzeba bedzie poprobowac! :piwo:

danielornafa

#28 Post autor: danielornafa »

Cześć mam mały problem z tempomatem. Przestał działąć po tym jak przestały świecić mi się światła stop. Przyczynę odnalazłem i naprawiłem (czujnik się wysunął). Ale teraz od jakiegoś czasu nie działa mi tempomat. Gdzie szukać rozwiązania problemu? Dziękuję za odpowiedź. ZA

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#29 Post autor: Harry200 »

Czujnik stopu ma dwa styki,jeden od świateł a drugi daje sygnał do komputera.Po odpaleniu silnika musisz mieć komunikat żeby wcisnąć pedał hamulca,czy masz taki komunikat a jeżeli tak to czy po wciśnięciu ten komunikat ginie.Sprawdź czy pedał hamulca nie aktywuje delikatnie tego czujnika,światła stopu mogą nie świecić ale drugi styk od komputera może być załączony,no i pozostaje jeszcze możliwość że przełącznik jest uszkodzony w pozycji załączonej..

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#30 Post autor: twardypt91 »

Który to bezpiecznik jest odpowiedzialny za tempomat?
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”