[A] Problemy z air bagami - poduszkami oraz kurtynami

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Skasowany użytkownik 6483

#136 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Nie ważne , gdzie masz przerwę w obwodzie. Układ jest nieaktywny , czyli wszystkie poduszki oraz napinacze.

finetto

#137 Post autor: finetto »

Błąd skasowany przez mechanika. ☺

bancyk1982

#138 Post autor: bancyk1982 »

Witam mam takie dziwne pytanko czy istnieje mozliwosc wyłaczenia poduszki powietrznej pasazera bo chcialem tam fotelik zamontowac

Unleashed

#139 Post autor: Unleashed »

Witam.
Również ostatnio mam problem z poduszkami. Po skasowaniu czasami nie zapalała sie przez miesiąc, a czasami po paru minutach. Dzisiaj postanowiłem polutować kabelki pod fotelami. Skasowałem błąd, ale po paru minutach jazdy kontrolka znowu świeci.
Czy oprócz tych złączek pod siedzeniami są jeszcze gdzieś indziej? Samochód zafira A 2,2 benzyna 2002r, 4 poduchy.
Ogólnie opel tech nie chce mi sie połączyc z aibagiem, błędy kasuje ab comem z tym ze brakuje mi jakiegoś pliku i pokazuje tylko ze usterka nieznana i że nie aktywna.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#140 Post autor: Janus »

bancyk1982 pisze:Witam mam takie dziwne pytanko czy istnieje mozliwosc wyłaczenia poduszki powietrznej pasazera bo chcialem tam fotelik zamontowac
Odpiąć poduszkę - tzn zrobić wyłącznik odcinający poduchę a włączający w to miejsce rezystor 2,5-3ohm. Na tablicy kontrolki airbag nie będzie, a poducha będzie odłączona.

Druga opcja, to wyłączyć Op com-em - chyba się da... Tylko nie wiem czy to zadziała w razie wypadku, tzn czy poducha nie wypali :-(
Janusz

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#141 Post autor: Janus »

Unleashed pisze:Witam.
Również ostatnio mam problem z poduszkami. Po skasowaniu czasami nie zapalała sie przez miesiąc, a czasami po paru minutach. Dzisiaj postanowiłem polutować kabelki pod fotelami. Skasowałem błąd, ale po paru minutach jazdy kontrolka znowu świeci.
Czy oprócz tych złączek pod siedzeniami są jeszcze gdzieś indziej? Samochód zafira A 2,2 benzyna 2002r, 4 poduchy.
Ogólnie opel tech nie chce mi sie połączyc z aibagiem, błędy kasuje ab comem z tym ze brakuje mi jakiegoś pliku i pokazuje tylko ze usterka nieznana i że nie aktywna.
A o jaki błąd chodzi konkretnie? Bo może nie chodzi o fotele...
Janusz

Unleashed

#142 Post autor: Unleashed »

Janus pisze:A o jaki błąd chodzi konkretnie? Bo może nie chodzi o fotele...
Unleashed pisze: ... z tym ze brakuje mi jakiegoś pliku i pokazuje tylko ze usterka nieznana i że nie aktywna.
i dlatego pytam, czy są jeszcze gdzieś jakieś złączki na których może coś nie łączyć.

Puzon

#143 Post autor: Puzon »

Witam. Mam Też problem z kontrolką... świeci cały czas :( odczytałem błędy op-com i pokazało błąd 00046 - Za slaby sygnal kontrolny lub przerwany obwód CSD (siedzenie dziecka)
Obecny
Co z tym zrobić bo kasowanie błędu nie pomaga...

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#144 Post autor: Rafoooo »

Puzon pisze:Witam. Mam Też problem z kontrolką... świeci cały czas :( odczytałem błędy op-com i pokazało błąd 00046 - Za slaby sygnal kontrolny lub przerwany obwód CSD (siedzenie dziecka)
Obecny
Co z tym zrobić bo kasowanie błędu nie pomaga...
......... na początek bym posprawdzał wszystkie połączenia(kostki) pod siedzeniami, ewentualnie sprawdzenie styków, może maja słabe połączenie, miałem tak przy Megance, przy każdym przesunięciu siedzenia, zaświecała się kontrolka od poduszek, sprawę załatwiłem tak ........ że nie przesuwam siedzenia :lol: :lol:
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

Puzon

#145 Post autor: Puzon »

Kostki sprawdzałem.. a czy to może być wina tego że auto 1.5roku stało nie odpalane? akumulator ładowałem bo słaby był.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#146 Post autor: Janus »

Puzon pisze:Kostki sprawdzałem.. a czy to może być wina tego że auto 1.5roku stało nie odpalane? akumulator ładowałem bo słaby był.
Może to być to - jeśli masz chyba mniej niż 10,5 czy 11,5V w czasie autodiagnozy możesz łapać błędy.
Janusz

Puzon

#147 Post autor: Puzon »

Nowy Aku? Zapalać zapala dobrze tylko ta kontrolka świeci.. idzie jakoś zresetować całego kompa? tylko tak żebym nie musiał programować niczego?

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#148 Post autor: Janus »

Puzon pisze:Nowy Aku? Zapalać zapala dobrze tylko ta kontrolka świeci.. idzie jakoś zresetować całego kompa? tylko tak żebym nie musiał programować niczego?
dziwny jest ten błąd... z mojej wiedzy to ZA nie ma czujników nacisku w fotelach ALE może mieć chyba wyłącznik airbagu pasażera na wypadek przewożenia dziecka w foteliku. Może ten wyłącznik jest odłączony?

wg schematów jednak czujnik jest... zasilany z bezpiecznika ze skrzynki , nr 42, 7.5A. Najpierw sprawdź bezpiecznik. Czujnik jest pewnie w fotelu. Zasilanie kabel czarny, masa brązowy, sygnał chyba szaro-zielony.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, 22:51 przez Janus, łącznie zmieniany 2 razy.
Janusz

Puzon

#149 Post autor: Puzon »

A gdzie to znajdę? :P z tego co widzę to masz taki sam silnik jak mój :P
Ostatnio zmieniony 20 cze 2015, 22:50 przez Puzon, łącznie zmieniany 1 raz.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#150 Post autor: Janus »

Puzon pisze:A gdzie to znajdę? :P z tego co widzę to masz taki sam silnik jak mój :P
a może weż poczytaj instrukcję obsługi, co?
u mnie wyłącznika żadnego nie widać
Janusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”