Światła Dzienne - wersja skandynawska

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#136 Post autor: oki »

Proponuję 20A kolor żółty (są dwa 10A na każdą lampę)

calus18

#137 Post autor: calus18 »

witam mam takowe pytanie kupiłem takie swiatełka http://www.ebay.co.uk/itm/ws/eBayISAPI. ... OU:GB:1123 tylko teraz mam pytanie jak je najlepiej podłączyć ????? czy jest dużo roboty żeby wpiąć do przełącznika świateł tam gdzie jest miejsce na przeciwmgielne przednie pozdrawiam i czekam na porady a dla każdego :piwo: ;)

Dragon78

#138 Post autor: Dragon78 »

Maila nie masz co pisać bo zdaje się że gościu wogóle nie czyta maili albo nie odpowiada, sesemesów też nie polecam bo jest podobny efekt jak z mailami.
Do gościa trza po prostu dzwonić uporczywie aż do skutku.

Nie powiem, dogadałem się z gościem i zapłaciłem umówioną kwotę, ale dostawa zajęła dobre pół roku, a to gościu części nie miał a to wysłał nie na ten adres... szkoda gadać, pewni byłoby krócej ale nie miałem czasu wydzwaniać i często zapominałem, że to zamawiałem i nadal czekałem.

Jeśli chodzi o samo urządzenie, to naprawdę jest wykonane świetnie, ( o niebo lepsze niż allegrowe rozwiązania), nie trzeba żadnych instrukcji podłączania wystających kabelków do gniazda fabrycznego. Należy jedynie znaleźć wtyczkę, wpiąć kostkę,wymienić bezpiecznik na dołączony do przesyłki i na tym kończy się montaż.
Kosteczka działa wyśmienicie, po odpaleniu silnika światła zapalają się po jakiś 3 sekundach (jedyny minus tego rozwiązania to to, że zapalenie świateł automatem nie wiąże się z tymi samymi reakcjami co po przekręceniu ręcznie pokrętła do świateł. Na automacie nie zapalisz świateł przeciwmgielnych i nie podświetlone są zegary, ale to nie jest jakaś straszna niedogodność, zawsze można ręcznie przekręcić pokrętło świateł i wszystko wraca do normy :P)
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Dragon78, łącznie zmieniany 1 raz.

piotrgas
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2010, 18:14
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#139 Post autor: piotrgas »

Witam,

Przeczytałem całą historię świateł dziennych led - Zafira A. Mam jedno pytanie (może głupie -nie jestem elektrykiem) - czy nie można ich po prostu podpiąć równolegle pod światła postojowe przednie bez konieczności stosowania przekaźników? U mnie światła postojowe zapalają się automatem po przekręceniu kluczyka, więc uniknę stosowania przekaźników itd., a jeżeli chodzi o redukcję zużycia prądu/paliwa to i tak to będzie w sumie 110W czyli ok 0,3-0,4 l paliwa. Co o tym sądzicie? Będę wdzięczny za wszelkie info od bardziej doświadczonych kolegów . :)

jacek28

#140 Post autor: jacek28 »

Dragon78, ja kupiłem od kolegi oki i halogeny,zegary i wszystko działa :lol:

Mihó

#141 Post autor: Mihó »

piotrgas, Za 20PLN z wysyłką Ci wyślę automat sterujący do LEDów. Załączy Ci LEDy po przekręceniu kluczyka i wyłączy po włączeniu świateł mijania. Rozwiązanie, które podałeś jest nielegalne, bo dzienne nie będą gasły w momencie włączenia świateł mijania

piotrgas
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2010, 18:14
Lokalizacja: Pabianice
Model:

#142 Post autor: piotrgas »

Mihó, dzięki za odpowiedź, chyba masz rację z tymi światłami, faktycznie po włączeniu równoległym z postojowymi i po załączeniu mijania będą się świecić wszystkie.... :/
Ledów jeszcze nie mam, mają być ze sterownikiem, mam nadzieję że wszystko ZAGRA, jeżeli nie to na pewno do Ciebie się odezwę. Pozdrawiam :)

fryder

#143 Post autor: fryder »

Dzisiaj wydłubałem wtyczkę od modułu skandynawskiego.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Za pomocą miernika i schematu próbuję teraz rozszyfrować połączenia wg kolorów przewodów. Są następujące kolory przewodów:

dwa cienkie niebiesko-zielone: napięcie od kontrolki oleju (B)
czarny cienki: +12v po stacyjce
brązowy gruby
żółty gruby
szaro-zielony cienki
szaro-czarny gruby:
czerwony gruby- stałe: +12v [1] "30"

edit: znalazłem rozpiskę pinów http://forum.astratuningteam.pl/printvi ... daad29e1c3

czyli wg mojego porównania wtyczek:

Obrazek
1- 12V (+) (gruby czerwony) "30"
2- Uruchamianie świateł pozycyjnych (gruby szaro-czarny) "58L"
3- 12V (+) po uruchomieniu świateł przełącznikiem (szaro-zielony) "58K"
4- Uruchamianie świateł mijania (gruby żółty) "56B"
5- Masa (-) "B" (brązowy) "31"
6- 12V (+) ze stacyjki (zapłon) (czarny) "15"
7- puste "58R"
8- 12V (+) po zgaśnięciu kontrolki oleju (2niebiesko-zielone) "8"

Jak się walnąłem to proszę o poprawkę

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#144 Post autor: SD72 »

kacper-73@wp.pl pisze:Witam mam problem z automatycznymi swiatłami mijania a mianowicie jak je wyłączyć , o ile wiem to nie ma tam tej kostki poruszanej na forum bezpiecznika 32 nie ma puste miejsce irytuje mnie to ze na postoju swiecą oslepiając sąsiadów a załączają sie w momencie wcisnięcia sprzegła i ruszeniu do przodu denerwuje mnie to strasznie pomożecie ?

Z A nie posiada automatycznych swiatel mijania :!:

Moze wystarczy je manualnie wylaczyc zmieniajac polozenie przelacznika :idea:


Moze pomoze ;)

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=14668

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ne&start=0
Ostatnio zmieniony 26 lut 2016, 19:23 przez SD72, łącznie zmieniany 6 razy.
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#145 Post autor: Rybka »

Jeśli nie masz bezpiecznika 32 to oznacza że ktoś sam sobie zrobił automatyczne zapalanie świateł.
Prawdopodobnie ktoś to zrobił na jakiś układzie lub przekaźniku.
W okolicach bezpieczników szukaj jakichś dodatkowych przewodów lub czarnego pudełeczka.

Jak coś znajdziesz to napisz a coś pomyślimy.

herkules
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:33
Lokalizacja: Białystok [BI]
Model:

#146 Post autor: herkules »

Witajcie mam mały problem chcem zakupić takie oto światła led https://youtu.be/PYu00RLEJlM ale potrzebuje dopasować atrapki halogenów coś takiego http://allegro.pl/audi-a4-b8-07-atrapa- ... 32501.html czy wiecie może od jakiego samochodu będzie pasować?
Ostatnio zmieniony 04 mar 2016, 17:17 przez herkules, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#147 Post autor: SD72 »

Link nie dziala :(
bazyliszek72

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#148 Post autor: Rafoooo »

Ostatnio zmieniony 04 mar 2016, 17:11 przez Rafoooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

herkules
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:33
Lokalizacja: Białystok [BI]
Model:

#149 Post autor: herkules »

Oooo właśnie cuś takiego dzięki Rafooo :piwo:
Ostatnio zmieniony 04 mar 2016, 17:20 przez herkules, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Rafoooo
Zafiromaniak
Posty: 1949
Rejestracja: 02 lis 2014, 09:58
Lokalizacja: Limanowa
Model:
Kontakt:

#150 Post autor: Rafoooo »

Nie Leszek :P ....... Ja tylko wkleiłem Twój link z góry który nie działał ..... bo Bazyli chciał widzieć o co Ci chodzi ......... żebyś się nie sugerował tym że to pasuje do twojego auta, bo na pewno nie pasuje :>

...... chociaż widzę, teraz że Ty edytowałeś chyba link na zupełnie inny??? :shock: ..... bo przedtem skopiowałem numer z twojego linku i wkleiłem niżej.
Ostatnio zmieniony 04 mar 2016, 17:44 przez Rafoooo, łącznie zmieniany 1 raz.
Życie trzeba przeżyć tak, żeby wstyd było opowiadać, za to przyjemnie
wspominać. :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”