Regulacja wysokości świateł

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: Sebu$ »

koniuełk pisze: 22 lut 2019, 14:59 Witam. Miał ktoś taką przypadłość w swojej Zośce ze światła żyły własnym życiem ? Otóż zanim się ich nie włączy non stop siniki pracują góra dół razem i na zmianę. Po włżczeniu świateł ustalają się w płożeniu wybranym z ,,budy''. Regulacja ogólnie działa kiedy są włączone. Po ich wyłączeniu znowu zaczyna się taniec :)
Masz Xenony czy zwykłe lampy ?
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

koniuełk
Posty: 2
Rejestracja: 04 lis 2014, 13:58
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Ełk
Auto: Zafira B 1.8 140
Model: ZB
Oznaczenie silnika: X18XE
Gender:

#17 Post autor: koniuełk »

Zwykłe.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Sebu$ »

Ja bym sprawdził potencjometr regulacji wysokości, sam przełącznik świateł oraz kostkę z przewodami.
Oczywiście nasmarować preparatem typu Kontakt - Spray. Jak nie masz to też pomoże WD-40.

Powinno się to uspokoić.
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

grego
Przeglądacz
Posty: 91
Rejestracja: 22 sie 2010, 16:11
Lokalizacja: Łódź, Kielce
Model:

#19 Post autor: grego »

Wisla pisze: 17 wrz 2018, 21:47 Pytanie moje jest takie czy można jakoś samemu podnieść światła do góry ,nie mówię tu o regulacji wewnątrz kabiny bo tam wszystko działa i mam podniesione na maxa ale wydaje mi się ze jest trochę za nisko oprócz zafirki mam jeszcze astre g i tam jest wyżej, czy zostaje mi tylko regulacja na diagnostyce?
Nikt nie ma pomysłu? Na diagnostyce już nie ma możliwości podniesienia świateł wyżej. W czym może być problem? Możliwe, że silniczek się zatrzymuje w złym położeniu lub jest uszkodzony?
Pozdrawiam,
Grzegorz

---------------
Poprzednio były:
Porsche 944, 2.5
Ford Sierra 2.0 DOHC

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”