Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
beniu31
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 16 maja 2010, 12:05
Lokalizacja: Leszno
Model:

#151 Post autor: beniu31 »

abs dziala tylko swieci kontrolka i to nie zawsze.Wiem że odbiegam od tematu ale co sądzicie o tym ? http://www.allegro.pl/item1069613054_fu ... rfejs.html

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#152 Post autor: MieHor »

beniu31, zdanie do kropki - TAK, reszta zupełnie w innym temacie :zolta:

Rapid

#153 Post autor: Rapid »

Witam wszystkich.
Od roku jeżdżę benzynowo-gazową Zafirą 18 z 2003 roku.Jakiś czas temu w czasie jazdy zapaliła się ciągłym swiatłem kontrolka TSC/ESP.Zatrzymałem się i wyłączyłem silnik.Po ponownym odpaleniu żółta lampka TSC/ESP już isę nia paliła.Podobna sytuacja miała miejsce jeszcze kilkakrotnie,czyli zapala ciągłym swiatłem w czasie jazdy,a po zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu silnika wszystko pracuje prawidłowo.Dodatkowo zrobiłem próbę ruszenia "z piskiem"na posypanym piaskiem asfalcie.TSC dziła prawidłowo,czyli w momencie poślizgu przednich kół lampka zapala się migająco a silnik spowalnia swoje obroty likwidując poślizg kół. Czy ktoś wie,co może być przyczyną tej mam nadzieję błachej ustrrki ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#154 Post autor: MieHor »

Podepnij pod komputer i odczytaj błędy, i podaj je tu na forum, wtedy spróbujemy coś doradzić

Rapid

#155 Post autor: Rapid »

Dzięki za info.Czy mogę odczytac kody w każdej chwili czy tylko w momencie gdy kontrloka się pali ? :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#156 Post autor: MieHor »

W każdej chwili, nawet jak Zośce nic nie dolega, tak profilaktycznie

waldik782

#157 Post autor: waldik782 »

Witam.Panowie wiem z odczytu bledow ze szwankuje mi w prawym przednim kole pewnie kabel od ABS-u ale dlaczego kontrolki od TC i ABS zapalaja mi sie po nacisnieciu klaksona??? :roll: bede dzwieczny za porady...

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#158 Post autor: marwisn »

Witam koledzy.

Nurtuje mnie jedna myśl.

Wielokrotnie spotykam na aukcjach wyłącznik kontroli trakcji do zafiry A.

Obrazek

Moja zocha ma kontrole trakcji, jednak takiego włącznika nie posiada. Jaka jest szansa, że po rozebraniu panelu nawiewu znajdę kostkę do tego włącznika i bedę mógł ja wyłączyć.

dejna

#159 Post autor: dejna »

może wg. VIN jest jakaś informacja o instalacji pod TC...

Awatar użytkownika
alpi666
Bywalec
Posty: 115
Rejestracja: 02 sty 2009, 14:32
Lokalizacja: Jasło
Model:

#160 Post autor: alpi666 »

Raczej bedzie ciezko wylonczyc trakcje u mnie w opc jak bylem na hamowni to musieli wyłonczyc trakcje ale nie ma wyłacznika wiec schemat bezpiecznik nr 23 w srodku samochodu ale wtedy nie mam abs , TC i wspomagania tak jest u mnie w opc a jak w zwykłej zafirze to nie wiem
Turbo żyje :--) Turbo pije :--(

Art

#161 Post autor: Art »

Witam wszystkich . 1.8,16V,2000
Pojawił się problem, po przekręceniu kluczyka zaświeca się abs i esp nie gaśnie ale gdy nie włączając silnika wyłączę kluczykiem i jeszcze raz włączę objaw się nie pojawia. Potem w czasie dnia nie pojawia się ponownie, do następnego dnia, i od nowa. Gdzie w Warszawie poza oplem można by to "zrobić". Może jakiś warsztat na Grochowie?
Ostatnio zmieniony 20 gru 2010, 20:47 przez Art, łącznie zmieniany 2 razy.

olo018

#162 Post autor: olo018 »

Masz jakiś czujnik chyba uszkodzony albo nie działa prawidłowo cały czas ,musisz zobaczyć jakie wyskoczą błędy na kompie ,ale przeważnie to wina czujników .
Oczywiśnie chodzi o czujnik przy kole od abs, co wiąże się z wymianą piasty chyba?.
Ostatnio zmieniony 29 paź 2010, 20:41 przez olo018, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#163 Post autor: MieHor »

W pierwszej kolejności sprawdź akumulator i alternator, bo objawy wyraźnie na to wskazują

dejna

#164 Post autor: dejna »

jeżeli masz czas to jutro okolo 10 przy decathlonie w M1 Marki będzie kilka zafirek na kasowanie błędów... to możemy i u Ciebie sprawdzić... jakby co to daj mi znać na PW...

sprawdzimy czy czujnik czy akumulator... a propos problemy z uruchamianiem są??

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#165 Post autor: Dziadek13 »

Coś na ten temat czytałem tu z kontrolką ABS.
ABS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”