Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#196 Post autor: wesolys »

jacek28 pisze:czyli koledzy od początku.... rozumiem ze jak odkrece tą okrągła wtyczke na tylnich drzwiach to tam powinienem znaleść, jak cos jakis defekt czy trzeba rozerwac całą wiązke i tam szukac ????
musisz otworzyć tylne drzwi i musisz wcisnąć taki kołnierzyk który jest wokół wtyczki i pociągnąć za wtyczkę a nasępnie zdiąć tą gumową osłonę ze słupka i wyciągnąć przewody i wtedy zobaczysz co jest grane dostęp jest trochę utrudniony.

jacek28

#197 Post autor: jacek28 »

wesolys pisze:musisz otworzyć tylne drzwi i musisz wcisnąć taki kołnierzyk który jest wokół wtyczki i pociągnąć za wtyczkę a nasępnie zdiąć tą gumową osłonę ze słupka i wyciągnąć przewody i wtedy zobaczysz co jest grane dostęp jest trochę utrudniony.
ok bede ogladał w wolnej chwili :)

podobny1

#198 Post autor: podobny1 »

na wypiętej z drzwi kostce napięcie było OK , na sterowniku , pod obiążeniem spadało do 4-5V

A wiesz moze ile powinno być prawidłowo?

[ Dodano: Czw Lis 18, 2010 17:50 ]
Witam ponownie.Doszliśmy z kumplem co było nie tak z otwieraniem tylnych szyb :).Miałem to samo co kolega Pawelcio.Zaśniedziałe kabelki na złączkach obok fotela kierowcy.
Dziękuję wszystkim za udzieloną pomoc ! :D

wojtasek
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2010, 01:20
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Mosina/Poznań
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#199 Post autor: wojtasek »

witam, a ja proponuję rozebrać pilota, wyjąć bateryjkę i przelutować miejsca mocowań obudowy bateryjki. na 99% pomoże.

BUCZ83

#200 Post autor: BUCZ83 »

Witam,
Jak w temacie wczoraj syn zwrócił mi uwage że drzwi którymi zasze wsida czyli T.L. nie otwieraja sie z pilota.
Może ktos miał podobny przypadek i wie czym to może byc spowodowane (wczesniej było ok).
Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc :)

Anony Mous

#201 Post autor: Anony Mous »

BUCZ83 pisze:Witam,
Jak w temacie wczoraj syn zwrócił mi uwage że drzwi którymi zasze wsida czyli T.L. nie otwieraja sie z pilota.
Może ktos miał podobny przypadek i wie czym to może byc spowodowane (wczesniej było ok).
Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc :)
Było już o tym tylko się szukać nie chce :x

Najpierw sprawdzić kabelki :idea:

maly.art

#202 Post autor: maly.art »

miałem coś podobnego w Vectrze, padł siłownik od centralnego, możesz mieć podobnie, równierz mógł poprostu zsunąć się przewód, zdejmij boczek z drzwi będziesz widział, co do ceny za siłownik ok 50 zł.

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#203 Post autor: QRZOL »

prawdopodobnie przerwał się kabel w tej gumowej osłonce , częsta przypadłość..
lub poluzowało się na stykach wtyczka , która wychodzi że słupka i wchodzi w drzwi..
Obrazek

Awatar użytkownika
jozek
Mieszkaniec
Posty: 414
Rejestracja: 18 paź 2010, 10:51
Lokalizacja: OPOCZNO(woj.łódzkie)
Model:
Kontakt:

#204 Post autor: jozek »

kolego BUCZ83

99% że kabelki są przetarte
miałem tak u siebie, bo to podobno jedna z często występujących usterek w Zosieńkach.
przecierają się przy drzwiach tylnych na łączeniu tam gdzie kostka.
połącz zaizoluj i będzie grało

BUCZ83

#205 Post autor: BUCZ83 »

Koledzy bardzo dziękuje za szybką reakcje .
Podrawiam i życze miłego wieczoru :)

Skasowany użytkownik 3473

#206 Post autor: Skasowany użytkownik 3473 »

Witam. krzeszol miałem ten sam problem.
Pomogło dokładnie to co pisze wojtasek + wymiana microswitch-ów bo siadaja od czestego i nierównego naciskania. Koszt 15 zł, dla porównania elektromechanik stwierdził że to mechanizm w drzwiach i śpiewał 150 - 200 zł. :>

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#207 Post autor: guma75 »

Zgadza się że kabelki miałem to samo- wada fabryczna :cry:
GUMA75

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#208 Post autor: firek »

Ja u siebie przerobiłem ten temat na obu kluczykach, oczywiscie przelutowanie stopek od baterii pomogło. Najczesciej usterka ta jest spowodowana nieumiejętna wymiana baterii-czytaj na siłę.

BUCZ83

#209 Post autor: BUCZ83 »

dziś na szybko sprawdziłem kabelki ale strasznie ograniczony jest do nich dostep po szybkich oględzinach nie widze uszkodzeń ,ale musi to byc wina kabli bo sterowanie szyba tez nie działa .Tak wiec siłownik odpada musi byc ok jutro musze sie wziąc za dokładniejsze sprawdzenie (może ktos ma jakiś sprawdzony patent na ogledziny wiązki?)
Pozdrawiam

[ Dodano: Sob Lis 20, 2010 19:14 ]
Usterka zrobiona :)

dariusz.siuchta

#210 Post autor: dariusz.siuchta »

Witajcie

Mam kolejny problem z moją ZA 1999r. silnik 1.8
Dzisiaj wysiadając z auta jak zwylke na codzien zamykam auto z pilota i zostawiając na noc klikam zawsze 2 razy ryglowanie drzwi(ponoć sie tak robi) i co następuje drzwi się zaryglowały ale drugi raz mi kierunki nie mrugnęły więc klikam jeszcze raz, lecz bez skutku.
Próbuję zatem otworzyć te drzwi, też cisza, mówię no ładnie, więc trzeba sie posłużyć kluczykiem, wkładam kluczyk w drzwi przekręcam i słyszę ze drzwi się nie odryglowały tylko wyskoczył przycisk z drzwi od kierowcy. No ładnie padł mi całkowicie centralny zamek czy macie jakies rady. Sprawdzałem bezpieczniki i wszystkie wyglądają na całe. Mam zaryglowaną całą prawą stronę włącznie z bagażnikiem i wlewem paliwa. Prawe drzwi kierowcy otwierają się z kluczyka, tył lewy muszę wyciągnąc tego kikuta i da się drzwi otworzyć, ale lewa strona umarła na amen w żaden sposób nie mogę otworzyć lewej strony jak i bagażnika i wlewu paliwa. CO robić pomocy. zostało mi 350km jazdy i koniec nawet nie będę mógł zatankować

:idea: :idea: :idea: :?: :?: :?: :idea: :idea: :idea: :?: :?: :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”