Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#211 Post autor: Anony Mous »

no to kolego jeżeli sprawa zakończy się tak jak u mnie to koszta będziesz miał spore :( .

Najprawdopodobniej przetarły się kabelki w tylnych drzwiach przez co zrobiło się zwarcie, które unieruchomiło sterownik centralnego. W moim przypadku padły wszystkie zamki.

naprawa sterownika 100zł
wymiana siłowników - dokładnie nie pamiętam ceny ale wiem, że jest koleś na alledrogo, który regeneruje takie zameczki - koszt ok 100 zł. za sztukę

Tak na przyszłość, jeżeli będziesz kupować na alledrogo to dowiaduj się czy zamki nie pochodzą tak czasem z angielskiej wersji, różnica jest tylko w zamku przednich drzwi.

edit:

w moim przypadku nie miałem zaryglowanych zamków i dało się otworzyć drzwi ale pamiętam słowa mojego elektronika: dobrze że nie zaryglowałeś bo trzeba by było ściągać tapicerkę przy zamkniętych drzwiach.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2010, 22:12 przez Anony Mous, łącznie zmieniany 1 raz.

dariusz.siuchta

#212 Post autor: dariusz.siuchta »

jacek2308 pisze:Tak właśnie myślę że może się coś zblokowało .....tzn. spróbuj może odłączyć akumulator skoro wszystkie bezp. są ok. a z paliwem skoro masz 350km. to nie ma chyba tragedi bo masz lpg. to na rozgrzanie auta to raczej na długo Ci wystarczy ......ale narazie innych koncepcji niemam :(
Wlew od LPG mam zamontowany razem przy wlewie benzynki

Anony Mous

#213 Post autor: Anony Mous »

no to nic cię nie ratuje jak śrubokręt i mały "włam". Tylko wcześniej zabezpiecz miejsce włamu, zamek rygluje się tylko takim małym bolcem, myślę że bez problemu można go wyłamać. Innego sposobu na rozkręcenie zamka nie ma, rozkręcisz go tylko po otwarciu klapki.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#214 Post autor: MieHor »

Odnośnie odryglowania klapki wlewu paliwa, miałem ten problem w VB, kończyło mi się paliwo, zajechałem na stację a tu zonk, nie można otworzyć klapki, otworzyłem bagażnik, zdjąłem osłonę do schowka i okazało się, że przy odrobinie gimnastyki można odkręcić siłownik od klapki (jest na 2 śrubkach M6) i wysunąć go z zaczepu - później nawet w instrukcji obsługi doczytałem, że w sytuacji awaryjnej tak należy postąpić.

Michallot

#215 Post autor: Michallot »

Na początku chcę zaznaczyć że jeżeli ten temat już się przewinął to z góry przepraszam.
Mam problem otóż od jakiegoś czasu (ok miesiąca) pilot w kluczyku nie działa jak powinien tz. ''raz łączy a raz nie''. Myślałem że jest to pilotem w kluczyku ale próbowałem zapasowym i robiło się to samo. Czym może być to spowodowane?

dariusz.siuchta

#216 Post autor: dariusz.siuchta »

Witajcie, skorzystałem z rady napisanej na SB kolegi Piotrek413 i kolegi jacek2308 tj. odłączenie akumulatora i co ciekawe, nic się nie stało poza jedną rzeczą. Nie wiem jak to możliwe ale po podłączeniu akumulatora, ruszył centralny zamek ale tylko na chwilę. Co się okazało tym razem wywaliło bezpiecznik nr 6 20A od centralnego. Wymieniłem go na nowy i jak na razie problem zniknął i centralny działa prawidłowo. Szczerze mówiąc troche nierozumiem takiego zachowania, ale grunt że wszystko jak na chwile obecną działa. Dzięki i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, 06:40 przez dariusz.siuchta, łącznie zmieniany 1 raz.

Piotrek413

#217 Post autor: Piotrek413 »

jacek2308 pisze:Tak właśnie myślę że może się coś zblokowało .....tzn. spróbuj może odłączyć akumulator skoro wszystkie bezp. są ok. a z paliwem skoro masz 350km. to nie ma chyba tragedi bo masz lpg. to na rozgrzanie auta to raczej na długo Ci wystarczy ......ale narazie innych koncepcji niemam :(
Więc to nie był tylko mój pomysł.
Dobrze ze teraz działa ale nie wiadomo na jak długo :/ Proponował bym poszukać przyczyny takiego zachowania. Tylko nie wiadomo gdzie szukać.

Anony Mous

#218 Post autor: Anony Mous »

Na początek sprawdź przewody na tylnych drzwiach, może się przetarły i robią zwarcie.

DAREK 78

#219 Post autor: DAREK 78 »

ja mialem podobny problem pilot dzialal zamykalo normalnie ale ryglowanie nie dzialalo wymienilem baterie i narazie jest ok

sob24

#220 Post autor: sob24 »

czesc - kupilem zafire w czerwcu tego roku i nie dzialaly piloty od centralki ani centralny w tylnych drzwiach ... w tylnych drzwiach problem byl z kablami o czym juz pisaliscie i ten problem juz rozwiazalem i teraz z kluczyka wszystkie drzwi sie zamykaja elegancko... ale dalej nie dzialaly piloty wiec ktoregos pieknego dnia pojechalem do zakladu zeby zamontowali nowy centralny z osobnym pilotem i mysle bedzie po problemie ale nie.... okazalo sie ze jest spalony silownik w drzwiach kierowcy a on wszystkim zamkami steruje.....pomyslalem kupie nowy silownik to moze te piloty zaczna w koncu dzialac... kupilem identyczny silownik, zamontowalem i dalej nic, adaptacja nie dziala, nic kur.... zero reakcji, pozostaje mi chyba tylko teraz zalozyc nowy centralny z dodatkowymi pilotami moze w koncu sie uda... a mialem nadzieje ze orginal bedzie chodzil... moze macie jakis pomysl czy szukac dalej czy jak..??

boogoo

#221 Post autor: boogoo »

sprawdź jeszcze bezpiecznik centralnego...

sob24

#222 Post autor: sob24 »

niestety bezpiecznik caly....

moherowedziecie

#223 Post autor: moherowedziecie »

Witam kolegow,

zmartwienie które mnie przedwczoraj dopadlo to fakt, iz zamek tylnych lewych drzw[/b]i po prostu nie dziala.
Kiedy zamykam auto te jedne w ogole nie reaguja.
Pozostala elektryka lewych drzwi dziala bez zarzutow.

mieliscie juz podobny problem?

pozdrawiam

moherowedziecie

#224 Post autor: moherowedziecie »

szukalem ale oprocz przerwanych kabli nic konkretnego nie znalazlem :/

a to juz mam za soba

LoKi

#225 Post autor: LoKi »

też tak mam, po konsultacjach z kolegą stwierdziliśmy że to może być siłownik :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”