[A] Żarówki

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#256 Post autor: Fedorak »

Mat86radom pisze:U mnie właśnie po 19miesiącach użytkowania padła dzisiaj prawa żarówka mijania (Tungsram megalight 120%)
A u mnie właśnie padła dziś lewa H7 OSRAM CoolBlue Intense... :) Po 7 miesiącach i 10 dniach :) 7 miesięcy a 19 to nie w kij dmuchał, zatem cóż... Stwierdziłem że "szlus Mańka z miłością" oraz "Alivederci Roma" no i przesiadam się na Tungsramy, które właśnie przed sekundą zamówiłem... :lol: Pozostaje mieć nadzieję że u mnie uciągną tyle samo co Twoje. :)
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#257 Post autor: Fedorak »

Mat86radom pisze:U mnie właśnie po 19miesiącach użytkowania [...] Tungsram megalight 120%)
Klamka zapadła, kobylka u płota... Od wczoraj siedzą w Zośce w/w Tungsramy co zostało odnotowane w moim "Oplusiowym pamiętniku" na www.stacjebenzynowe.pl :) Zobaczymy ile uciągną...

Tej drugiej Osram CoolBlue Intense która jeszcze świeciła nie dałbym więcej jak tydzień życia, bo na żarniku już się zrobiło przewężenie... Więc poszła już w odstawkę. W tym czasie w prawym reflektorze miałem wetkniętego jakiegoś zastępczego "no name"a... Masakra... :facepalm: Nie ma to jak oświetlenie drogi w barwach papieskich - po lewej żółto, po prawej biało... ;)

Niestety, kuźwa, w trakcie wymiany na Tungsramy nie obyło się bez ofiar... :cry: Wymieniałem żarówki późnym wieczorem i żeby mieć światło wjechałem ukośnie przodem do garażu na milimetry. Po całej robocie i zwolnieniu hamulca auto się stoczyło do tyłu o 4-5 cm co wystarczyło by prawym lusterkiem przypieprz.... znaczy... zahaczyć o krawędź drzwi garażu... :pech: :bron:

No i teraz szukam zewnętrznej obudowy lusterka w kolorze czarnym, przydymionym perłą... :evil: :evil: :evil: Dobrze że chociaż samo szkiełko i elektryka od ustawiania przeżyły ten idiotyczny crashtest bez szwanku... :/
Ostatnio zmieniony 09 gru 2016, 19:41 przez Fedorak, łącznie zmieniany 2 razy.
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#258 Post autor: Fedorak »

Mat86radom pisze:padła dzisiaj prawa żarówka mijania (Tungsram megalight 120%)
Jak pisałem wyżej, po padnięciu moich NightBreakerów również przesiadłem się na Tungsramy ML 120+. Właśnie mija miesiąc i 2 dni jak na nich jeżdżę i chociaż ogólnie jest ok, to jednak ciężko się przyzwyczaić do ewidentnie ciemniejszego i bardziej żółtego strumienia. Niestety w porównaniu z NB ma się wrażenie jakby Zośka jeździła ciągle na brudnych kloszach... No ale coś za coś...

Cytując "Nieśmiertelnego" - można spalić się jasnym płomieniem lub zgasnąć powoli... ;) Węgierscy koledzy z Tungsrama wybrali po prostu drugą opcję... :)
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

Skasowany użytkownik 21943

#259 Post autor: Skasowany użytkownik 21943 »

Czy ktoś z forumowiczów montował coś takiego http://allegro.pl/zestaw-led-h7-72w-800 ... ule_id=201 lub http://allegro.pl/zestaw-zarowek-led-h7 ... ule_id=201
Chodzi mi o technologie led w światłach mijania, czy lepiej świecą jak standardowe h7? Czy dobrze sprawują się w czasie opadów?

andrew_pl

#260 Post autor: andrew_pl »

Czy jest obowiązek posiadania żółtych żarówek z przodu? Mam wersję poliftową i zastanawiam się, czy nie zabiorą mi dowodu za taką bzdurę :lol:

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8147
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#261 Post autor: Sebu$ »

andrew_pl pisze:Czy jest obowiązek posiadania żółtych żarówek z przodu? Mam wersję poliftową i zastanawiam się, czy nie zabiorą mi dowodu za taką bzdurę :lol:
Kierunkowskazy mają świecić światłem pomarańczowym.

Możesz bez problemu używać np. Silver chrom, Diadem

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Awatar użytkownika
Fedorak
Mieszkaniec
Posty: 420
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:10
Imię: Andy
Lokalizacja: Siedliska k/Legnicy
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#262 Post autor: Fedorak »

Sebu$ pisze:[Możesz bez problemu używać np. Silver chrom, Diadem
A ja, tak nieco poza wątkiem kierunkowskazów, zastanawiam się nad Osramkami Laser:

https://www.osram.pl/osram_pl/dla-prasy ... /index.jsp

Czy może ktoś z Szanownych Forumowiczów miał bezpośredni kontakt? Wygląda to wszystko fajnie, ale cena, przy nieznanej żywotności, trochę stopuje... :mysli: 8)
Ostatnio zmieniony 07 mar 2017, 01:13 przez Fedorak, łącznie zmieniany 1 raz.
ZAFIRA (arab.) - kobieta dająca szczęście i zwycięstwo...

karollolo88

#263 Post autor: karollolo88 »

Witam mam pytanie mam zamiar zmienic podswietlenie swojej Zoski na led i moje pytanie do zegarow i wyswietlacza ida r5 ile ich jest i jakie najlepiej kupic smd?
Jaka kupic do podswietlenia pokretel nawiewow
Jakie kupic do oswietlenia podgrzewania foteli
Jaka do podswietlenia wlacznika swiatel
Jakie do radia ccrt 700 z gory dzieki za info

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#264 Post autor: Cray123 »

Do mida idzie 4 sztuki, ale jak zmienisz znacznie kolor, np na niebieski to musisz rozlutowac mida i wyciagnac zolty filtr, bo inaczej wyjdzie Ci zielony (ja tam mam u siebie).
Do licznika idzie 3 plua jedna na wyswietlacz km (tutaj tez jest filtr) na zwyklych zegarach chyba jest to samo (mam OPC)
Nawiewy to jedna r5 w srodkowym pokretle
Reszty nie pamietam, poza tym wystarczy użyc szukajki, bo to juz nie raz było ;)

karollolo88

#265 Post autor: karollolo88 »

Dzieki chce wstawic biale ledy i mam bialr zegary to musze wyciagac ten zolty filtr?
I czy da sie wymienic w radiu ccrt 700 i jakie ida
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, 09:26 przez karollolo88, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#266 Post autor: Cray123 »

Po poludniu wrzuce zdjecia to sobie zobaczysz

karollolo88

#267 Post autor: karollolo88 »

Ok dzieki

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#268 Post autor: Cray123 »

Wrzuce tutaj zdjęcia, jak jest do tego lepszy temat to niech ktoś to tam wywali, bedzie dla potomnych ;)
Tarcze podsietlone na biało, kilometry na niebiesko, wraz z zółtą pleksą
Obrazek
Tutaj już kilometry bez tego żółtego gówienka
Obrazek
Podmianka zołtej pleksy naprzeźroczystą, jest to konieczne, bo inaczej nie bedzie obijało na wyświelaczu całych cyferek
Obrazek
Tutaj mid z białymi zarówkami ale z żółtym filtrem w środku
Obrazek
Odbiore mida z wyciągnietym filtrem to zrobie edit, w razie pytań pytać :piwo:
*to są zegary od OPC, nie wiem czy to samo jest w zwyklych

Awatar użytkownika
Cray123
Zafiromaniak
Posty: 519
Rejestracja: 09 cze 2016, 21:21
Imię: Maciej
Lokalizacja: Ropczyce
Auto: ZA OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#269 Post autor: Cray123 »

Update
Obrazek
To jest po wyciagnieciu żółtej pleksy i zabawie z rozproszeniem swiatła, lepiej poki co nie bedzie, bo jak dam coś jeszcze to wychodzi zbyt ciemno

karollolo88

#270 Post autor: karollolo88 »

Jakie ida zarowki do podswietlenia wlacznikow grzanych foteli?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”