Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#256 Post autor: MieHor »

Drugie naciśnięcie przycisku zamykania na pilocie to funkcja ryglowania drzwi i jest to prawidłowe zachowanie. Niestety w ZA nie działa samoczynne zamykanie drzwi, jeśli po otwarciu z pilota nie zostaną drzwi otworzone mechanicznie

tomaszek1812171
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2010, 16:44
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kraków
Auto: Zafira A 2.0 dti
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#257 Post autor: tomaszek1812171 »

jest możliwe zamontwanie tego ?

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#258 Post autor: marwisn »

firek, dzięki wielkie za podpowiedź. Pamiętasz może w jakich kolorach są przewody idące do głośnika.

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#259 Post autor: firek »

marwisn, no niestety to działo się już jakiś czas temu i jakos nie zwracałem uwagi na kolory poprostu lutujemy kolor w kolor z ewentualnymi przedłużeniami. Pozdro

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#260 Post autor: marwisn »

Leniwy jestem i chcę wymienić tylko te dwa kabelki :P .

raku

#261 Post autor: raku »

Witajcie koledzy

Przeczytałem cały post ponieważ mam problem z CZ w drzwiach z tyłu /lewa strona.Od pewnego czasu drzwi dawały sygnały przecierających się kabli w łączniku drzwi( przestały się zamykać z pilota musiałem je zamykać ręcznie i głosniki ucichły) ale stwierdziłem iż poczekam do wiosny gdyż za zimno na taką zabawę z lutownica.Niestety nie doczekałem w spokoju...3 dni temu drzwi się zaryglowały na AMEN.NIe mogę ich otworzyć z pilota,po podniesieniu cięgna w środku drzwi dalej są zablokowane.W pozostałych drzwiach CZ działa ok.Dziś razem z bratem zabrałem się za lutowanie kabli ( tylko trzy były całe reszta pęknięte).Wszystkie połączyliśmy i ...... działaja głośniki.działa el. szyba a zamek dalej zaryglowany.Nie mogę otworzyć tych drzwi za cholerę.Postanowiłem zdjąc obicie drzwi w celu recznego odblokowania zaryglowanego zamka ale...... nie mam pojęcia co dalej....może siłownik zamka padł jak kable były na zwarciu popękane ale jak otworzyć te drzwi..Koledzy za każdą złotą radę z góry dziękuję.Dodam tylko ,że samochód służy mi często w celach zarobkowych i te drzwi są dużym utrudnieniem.

Pozdrawiam
Łukasz

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#262 Post autor: dzarko »

Podłączałeś może pod fejsa? Może jest jakiś błąd i wykasowanie by wystarczyło?


Edit:

Wypiąłem dzisiaj tę gumę, ale przewody są pochowane tak, że nie mogę ich wyciągnąć. Z 7 pękniętych mogę zbliżyć końcówki najwyżej 4. Co mam z tym zrobić? Czy tę gumę można jakoś ściągnąć i potem założyć? Już nie wiem, co mam robić. Będę wdzięczny za każdą pomoc.

Edit:

Działa. Nie wiem, jak lutować kable na długość, więc połączyłem przez skręcenie 2 końcówek kabel, który był potrzebny, tutaj podziękowanie dla kolego Oki, który przez telefon mi pomógł. Generalnie w samochodzie bez elektrycznych szyb jest potrzebne 5 kabli w lewych tylnych drzwiach:
- czarno - czerwony
- czarno - żółty
- czarno - niebieski
- zielony
- zielono - brązowy

3 pierwsze są do zamka, 2 ostatnie do głośnika. Czujnik drzwi korzysta z którychś z nich, pewnie z tych od zamka.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

raku

#263 Post autor: raku »

Podzielę się z Wami wynikiem mojej bitwy z zablokowanym zamkiem ( może się komuś przyda w przyszłości)
Do brzegu...
Zajechałem do serwisu spec. się CZ.Diagnoza.... uszkodzona wiązka i brak sygnału do siłownika.Panowie rozebrali boczek drzwi ( zaznaczam iż drzwi się zaryglowały jako zamknięte więc nie było łatwo rozebrać boczek),odcieli kabelki dochodzące do zamka drzwi i postanowili podłączyć kabelki pod akumulator na krótko żeby otworzyć zamek ( oni korzystali z akumulatora od wkrętarki ) i nic :| :| :| ...pomysł nr 2 - ostukać zamek od środka może się zablokował elektromagnes...nic.Panowie zadzwonili do znajomego mechanika z serwisu Opla i diagnoza ostateczna...zamek zaryklowany a siłonik zamka spalony :cry: jedyny sposób-łamać zamek.Pan który się tego podjął naprawdę wykazał się cierpliwością...powoli rozklejał nierozbieralną obudowę zamka lutownica:) po kawałku aż udało mu się złamać rygiel :lol: zamek działa mechanicznie i drzwi otwarte :mrgreen: zapłaciłem mu 100 zł za operację i ciśnienie wróciło mi do poziomu 120/85:) ( w aso Opla za otwarcie i wymianę zamka 800 zł )
Dziś zamówiłem zamek na allegro za 110 zł wymienię sam razem z wiązką kabli w słupku bo przy otwartych drzwiach to już bułka z bananem.

Dobra rada na przyszłość...jeżeli wiazka kabli przy słupku zaczyna umierać (objawy...nie działa el szyba bądź drzwi nie zawsze działają z CZ nie czekajcie z tym tak jak ja...kable widocznie były na zwarciu i doprowadziły do uszkodzenia siłownika na zaryglowanym zamku).

biedrona

#264 Post autor: biedrona »

Witam Dzis pojawił mi sie nowy problem Nie działa zamykanie i otwieranie drzwi z pilota Kiedy włożę kluczyk do zamka i przekręce to wszystkie drzwi dzioałają otwierają się i zamykają Kiedy chcę z kluczyka to nie działa Dodam że wymieniłem już baterią i dalej nic Pozdrawiam i czekam na jakąś pomoc Dodam jeszcze że jak zamykam z kluczyka drzwi to nie mrygają kierunkowskazy Pozdrawiam

Awatar użytkownika
arebuk
Bywalec
Posty: 167
Rejestracja: 14 wrz 2010, 11:58
Imię: Marcin
Lokalizacja: Ruda Śląska
Auto: Zafira B Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#265 Post autor: arebuk »

Zaprogramuj kluczyk

biedrona

#266 Post autor: biedrona »

nie udaje się zaprogramować wciskam przy załączonym zapłonie i nic Drugi kluczyk działa Pozdrawiam

David

#267 Post autor: David »

a może się ułamała bądź nie łączy jedna nóżka w tym koszyczku w którym siedzi bateria, i nie ma połączenia z płytką?

podbiel

#268 Post autor: podbiel »

raku, a widziałeś może jak dobierali się do tego boczka. Nie mam pojęcia od czego zacząć

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#269 Post autor: Dziadek13 »

W instrukcji sam naprawiam na stronie 248 jest jak zdjąć boczek ale na forum było to opisane z foto dokładnie i gdzie dostać sie do tych dwóch śrób pod tą rączką do zamykania drzwi gorzej z tymi trzema dolnymi śrubami ale....... trza próbować.No znalazłem http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=6516

podbiel

#270 Post autor: podbiel »

Dziadek13, jak drzwi są otwarte to pikuś ja mam zaryglowany i nijak nie idzie tego otworzyć

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”