Tempomat w Zafirze A - czy można zamontować

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
cieniassss

#271 Post autor: cieniassss »

jarecki69 pisze:tempomat to tak jak któryś z kolegów tu napisał ..gadżet , gdyż tak na prawdę to nie ma go gdzie wykorzystać w pełni. Nie ma u nas takich autostrad jak na zachodzie
tempomat przydaje się na trasie w terenie zabudowanym, włączam tempomat i oglądam okolice przy 60km/h

Dalej schodzicie z tematu - to ostatni post o przydatności - resztę wywalam :!: - Bodek
Ostatnio zmieniony 20 lip 2012, 20:47 przez cieniassss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#272 Post autor: fliztar »

udało mi się "dołożyć'' tempomat sam się za to zabrałem koszt 75zł czas 15min pająka kupiłem nowego z 24 mies gwarancją zamiennik działa jak orginał wygląd jak orginał na tej samej trasie z tempomatem i bez zaoszczędziłem według komputera 0,9 l na 100km polecam wszystkim jeśli ktoś umie trzymać śrubokręt to sobie poradzi nic trudnego
Fliztar

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#273 Post autor: SD72 »

Jestescie wspaniali!!!!!!
dzieki wam zminilem manetke z tempomatem
podlaczylem
kupilem OP COM
aktywowalem :D
SUPER!!!!!!!
bazyliszek72

tlewand

#274 Post autor: tlewand »

Kupiłem manetkę, 10 min. roboty, tempomat śmiga, obyło się bez techa. Dzięki za wątek!

mr_andre

#275 Post autor: mr_andre »

Również dziękuję za fachową poradę. U mnie wystarczyło zamienić manetkę i tempomat działał od razu :) Silnik 2,0 DTL.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2012, 23:30 przez mr_andre, łącznie zmieniany 1 raz.

robert629

#276 Post autor: robert629 »

Wielkie dzięki za poradę. Wystarczyło zamienić manetkę i tempomat działa od razu. Silnik 2,0 DTL. :piwo:

castagnet

#277 Post autor: castagnet »

A czy w benzyniaku wystarczy zmienic manetke czy potrzeba czujnik sprzęgła + opcom?
Samochód z francji, 99r 1.8 Elegance.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#278 Post autor: Maciek »

Potrzeba czujnik.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#279 Post autor: Harry200 »

Nie we wszystkich starszych benzynowych Zośkach jest to takie proste jak w dieselkach..Musisz zobaczyć jak masz sterowana przepustnicę, czy czasami nie linką gazu bo i takie też na początku produkcji występowały....

castagnet

#280 Post autor: castagnet »

silnik mam X18XE1
z tego co wiem przepustnica sterowana mechanicznie.
da rade?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#281 Post autor: Harry200 »

To wtedy musisz dokupić moduł.przeczytaj ten cały wątek,jest tu opisane co i jak zrobić...

paweł67

#282 Post autor: paweł67 »

witam. mam pytanie potrzebuje schematu do zafiry y20dth(psg16) niestety nie posiadam tej magicznej kostki i chcialbym ja sobie wyprowadzić pod manetke .

bobst
Świeżak
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2012, 02:26
Lokalizacja: trondheim
Model:

#283 Post autor: bobst »

Witam
Czy ktos dorabial kabel przejsciowy z czujnika sprzegla do naszej zafirowej wtyczki?
Chodzi mi o czujnik sprzegla dedykowany do zafiry.
Pozdrawiam i czekam na pomoc :-)

paweł67

#284 Post autor: paweł67 »

witam! własnie dzisiaj zakończyłem sprawe tempomatu doprowadziłem te cztery przewody pod manetkę tempomat działa ale musiałem aktywować op-comem.

valdi

#285 Post autor: valdi »

hubertt05 pisze:Witam wszystkich na wstepie.

U mnie problem tempomatu jest nastepujacy.
Posiadam Zafire 2003 rok elegance 2.0 DTH i jest ona w automacie.
Oczytalem sie tych wszystkich postow i zachcialo mi sie tempomatu... Rozkrecilem najpierw kolumne aby zobaczyc czy jest ta kostka od cruise.. faktycznie jest 4 pinowa, siadlem na allegro kupilem manetke do zafiry z tempomatem, przyszla wszystko ladnie elegancko podczepilem takze kabel od tempomatu, skrecilem obudowe.
W dieslach podobno z tego co przeczytalem moglo dzialac to od razu wiec ruszylem na jazde probna lecz nic nie dzialalo. Wiec myslalem ze trzeba aktywowac. Podczepilem opcoma wlazlem w silnik tempomat byl nie aktywowany aktywowalem go i znow jazda probna. Lecz znowu nie dziala... Nie wiecie jaka moze byc przyczyna tego ? Czy w automacie czegos moze brakowac ? Szukalem tego czujnika sprzegla za bezpiecznikami ale go tam nie widac.. Ani nie ma tej wtyczki na niego.. Czy powinien tam byc ? A jak jest to gdzies ukryty ?

Mialem ten sam problem. Takze mam zafire w dieslu i automacie. Okazalo sie, ze opcom nie byl w stanie aktywowac tempomatu. Udalo sie zmienic ustawienia innym sprzetem i tempomat zadzialal bez problemu. Niestety nie pamietam co to bylo (nie serwis), ale moge ustalic.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”