Tempomat przestał działać

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
marcinq26

#31 Post autor: marcinq26 »

Podepne sie pod temat.
Gdzie w OPcom moge znaleźć test przycisków tempomatu.
Bo cos chyba albo mnie zamgliło albo nie moge znaleźć. :oops:
Przeszukalem wszystkie funkcje tego programu i nie znalazlem tego.
Pozdrawiam
PS. Bezpiecznik od tempomatu to F3.38

narkaz

#32 Post autor: narkaz »

Robiłem to u siebie jakiś czas temu i wydaje mi się że powinno to być w zakładce silnik, test elementów wykonawczych. Można tam sprawdzić manetkę i pedały hamulca i sprzęgła. Jak będę miał chwilę to sprawdzę na swoim op-comie.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#33 Post autor: Harry200 »

Sprawdza się tak jak napisał narkaz

narkaz

#34 Post autor: narkaz »

Sprawdziłem na swoim op-comie. Wybierasz silnik, bloki pomiarowe i tam jest to czego szukasz.

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#35 Post autor: twardypt91 »

marcinq26 pisze:PS. Bezpiecznik od tempomatu to F3.38
Chodziło mi o numerek. Bo rozumiem, że powinien on być gdzieś w tablicy bezpieczników pod włącznikiem świateł. W książce "Sam naprawiam..." nie ma nic o bezpieczniku tempomatu.
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

tomasz72
Debiutant
Posty: 26
Rejestracja: 05 lip 2016, 07:44
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Nieszawa
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20

#36 Post autor: tomasz72 »

witam
Koledzy odgrzeję kotleta bo pomyślałem sobie że może komuś coś kiedyś się przyda.
u mnie też były objawy j/w , czyli brak stopu i tempomatu. procedura jaką przeprowadziłem jest wszystkim znana czyli bezpiecznik 17,37,38 i wogule wszystkie......wszystkie były ok :)
okazało się , że po prostu zaciął się wyłącznik nad pedałem hamulca wyjąłem go rozruszałem i wszystko się naprawiło i stop i tempomat . ale sednem mojej pisaniny jest to że ten wyłącznik ma regulację wysuwu krancówki , po prostu z użyciem siły się ten grzybek wysuwa lub w miarę potrzeby wsuwa :lol: czyli w większości przypadków kiedy np. cały czas palą się stopy trzeba go wysunąć i po sprawie a nie koniecznie od razu zmieniać. taka moja mała uwaga przy dzisiejszych naprawach. :lol:

wojtasek
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2010, 01:20
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Mosina/Poznań
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#37 Post autor: wojtasek »

Cześć. I ja odgrzewam ponieważ i u mnie nie działa tempomat. Mam pytanie co do bezpiecznika nr 37- czy on powinien być włożony. Pytam ponieważ w zafirze kolegi go nie ma a tempomat działa. Dalej pytanie o cz. sprzęgła czy po naciśnięciu na pedal powinien rozwierac obwód czy jak? W sumie chyba wszystko sprawdziłem i nie wiem co dalej. (cz. sprzęgła wyjety i sprawdzony - zwiera i rozwierac na sucho, cz. hamulca działa.)

rjxrjx
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 08 gru 2010, 16:32
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Rokietnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTI
Gender:

#38 Post autor: rjxrjx »

Witam.Jak kupiłem 8 lat temu swoją też nie działał tempomat.Wymieniłem czujnik stopu 4 piny i ruszył a teraz po 8 latach znowu się odzywa i sporadycznie przestaje działać(zapala się kontrolka samochód z kluczem) i gaśnie.W czujniku są podwójne styki od świateł stop jedne i od wyłączenia tempomatu drugie.Dalej jest kondensator i w szeregu ma cewkę ,kondensator wymieniłem ale to nic nie daje.Chyba trzeba znowu kupić nowy czujnik to na parę lat starczy!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”