Zafirka A - problemy związane z czujnikami parkowania - PDC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#31 Post autor: oki »

Owszem ciasno, coś o tym też wiem.
Tą przelotką już ciągnełem kable do alarmu, do webasta, i inne okablowanie które potrzebowałem do swoich potrzeb. Spora gumowa zaślepka ok 5cm średnicy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#32 Post autor: Harry200 »

Ja do swoich przeróbek też ciągnąłem tamtędy kabelki,po zdemontowaniu podszybia nie jest tak źle..

dymonmarek

#33 Post autor: dymonmarek »

Witam ponownie.


Panowie normalnie masakra wczoraj ze szwagrem montowaliśmy autoalarm plus blokade przekaźnikową Pk-10. Faktycznie nad pedałami koło serwa od hamulców jest przelotka gumowa ale mała jak diabli jakieś 2,5 cm i gruba na jakiś centymetr. Wyciągnąć ja to nie był problem ale wsadzić ją to już wyzwanie ledwo tam ręka wchodzi od strony silnika ciasno jak diabli (przeszkadza takie czarne ustrojstwo chyba filtr paliwa z podgrzewaniem albo coś w tym rodzaju)ręce mam pocharatane jak diabli ale jakoś poszło.
I tu moje pytanie czy jest jeszcze jedna możliwośc przejścia z kabiny do silnika bo jak tylko się zrobi cieplej to zabieram się do montażu czujnika cofania na tył i przód.



Pozdrawiam.
Marek



P.S.
"OKI" dzięki za podpowiedź z tym przejściem.

SH'Raku

#34 Post autor: SH'Raku »

No to pierwsze pytanko, mam nadzieje że nie dubluje tematu, 1 wątek z czujnikami znalazłem ale z innym problemem, ja chciałbym zacząć od podstaw, czyli od zakupu.

Sprawa wygląda następująco:

Jestem zainteresowany zakupem czujników i ich zamontowaniem.

- ZAKUP -

np. http://allegro.pl/czujniki-parkowania-c ... 11801.html

- PYTANIA -
Na co zwrócić uwagę, czy cena ma znaczenie ? może znacie jakiegoś dobrego producenta ?
czy nie ma to znaczenia wszędzie ten sam szajs ? :)
bo chodzi oczywiście o jakieś tanie czujniki raczej planuje się zamknąć w kwocie 100 zł.


- MONTAŻ -


samemu? wszędzie zapewniają że to banalnie proste, ja tam osobiście nie lobię mieć kontaktu z prądem :) a może u jakiegoś elektryka, znam takiego który robi to na co dzień bierze za usługę 100 zł.

Pytam bo np. wujek kupił na giełdzie za ok 100 zł czujnik bardzo podobny do tego na allegro i raczej to ten sam który kosztuje najmniej ok 60 zł, i dał go zamontować i wszystko fajnie działa, sam sprawdzałem, tylko tak jak ktoś już pisał, po myciu miał problemy że na wstecznym czujnik PISZCZAŁ NON STOP tak i wujek miał problem taki sam ale latem, jak się nagrzał na słońcu.

I kwestia też ważna co z kolorem, wszystkie są czarne, na srebrnym nadwoziu będzie to wyglądało co najmniej śmiesznie nie mówiąc już że tragicznie :)

a tera musza pedzieć cos normalnie: czekom na jakieś sugestie i rady z waszyj strony :)

podbiel

#35 Post autor: podbiel »

miałem coś podobnego i potem naprawiałem zderzak i klapę w kombiaku, od tamtego czasu albo coś naprawdę dobrego i sprawdzonego albo nic, szkoda kasy. Tak jak piszesz przestawały pracować w pewnym zakresie temperatur (zima). Niby można je wszystkie malować ale szkoda szpecić zderzak na takie g...

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#36 Post autor: Dziadek13 »

slonski-hahor pisze:a tera musza pedzieć cos normalnie: czekom na jakieś sugestie i rady z waszyj strony :)
I od tego trza było zacząć daj se spokój z tym coś szkoda grajcarów pomyśl o kamerce cofania jak już.

Anony Mous

#37 Post autor: Anony Mous »

Te tanie czujniki mają jeszcze jedną dodatkową ukrytą opcję. Jest nią dodatkowy efekt dzwiękowy ...................................................... pękającego zderzaka :D

Tak na serio rozmawiałem kiedyś ze znajomym co to montuje. Tych tanich zamontował wiele ale jak narazie nie spotkał żadnego który byłby dobry.

Nie polecam :idea:

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#38 Post autor: Dziadek13 »


SH'Raku

#39 Post autor: SH'Raku »

zgodza się, że różnica w cenie niewielko, ale zapomniołech dodać że autko nie jest garazowane, bynajmniyj jak narazie, taki monitor, którego nie idzie zdemontować nie włazi w gra, bo jakism atoł pomyśli że to nawigacja i w nocy bydzie ino trzask huk i wielki.... c...l, ani szyby w aucie nie bydzie ani monitora z kamerki cofania:)

robson1801

#40 Post autor: robson1801 »

gdzie zamontowac takie czujniki
:piwo:

Zyjon

#41 Post autor: Zyjon »

slonski-hahor i co poddałeś się :?: Ja też się przymierzam do pomocnika parkowania i znajomy elektryk polecił mi Valeo (tylko te ceny :shock: ). Dla Ciebie znalazłyby się srebrne czujniki (tylko, że ekstra płatne po ok. 25 zł/szt. - w zestawie są zawsze czarne mat.). Będziesz coś zakładał :?: Ja również szukam jakichś podpowiedzi :D U mnie dochodzi jeszcze problem z hakiem, choć te droższe zestawy Valeo są z nim kompatybilne.

pejko
Przeglądacz
Posty: 77
Rejestracja: 26 lut 2010, 20:59
Imię: Przemek
Lokalizacja: Radom
Auto: Zafira A OPC
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:

#42 Post autor: pejko »

ja kupiłem czujniki z allegro za 70zł/kpl - 4 czujniki tylko z buzerem/ , zamontowałem je sam/4godz spokojnej pracy/ i działają super. takie same założył kolega do LEON-a z hakiem i też jest zadowolony.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#43 Post autor: oki »

Jaki problem z hakiem, czemu mają nie działać?
Według mnie nie powiino być problemu z żadnym zestawem w działaniu z hakiem.
Minimalna odległość każdego zestawu to 30cm, wątpię aby hak wystawał więcej.
Zakłucać się nie będzie z powodu haka bo szerokość kąta rozchodzenia się wiązki ultradzwięków to 30stopni więc między dwoma czujnikami w odległości 30cm jest martwe pole w którym akurat jest hak.
Jeśli chodzi o kompatybilnosć pod względem przyczepki to kupujesz gniazdo z dodatkowym wbudowanym włącznikiem z reguły przewidzianym do wyłączenia świateł przeciwmgielnych i wykorzystujesz go podłączajać pod wyjście styku masę zestawu cofania.
Czyli przy podpiętej wtyczce od przyczepki czujki parkowania się wyłączają.

Mihó

#44 Post autor: Mihó »

Będziesz miał zapiętą przyczepę, to będzie Ci piszczało jako przeszkoda

Zyjon

#45 Post autor: Zyjon »

oki pisze:Jaki problem z hakiem, czemu mają nie działać?
Nie znam się na tym - elektryk powiedział, że hak przeszkadza - czujnik piszczy. Coś w tym jest, gdyż zapoznając się z ofertą Valeo (chyba seria Beep&park) w podstawowym zestawie producent podawał, że NIE jest on kompatybilny z hakiem, w droższych zestawach (miały oprócz bipka wyświetlacz) pisało, iż JEST kompatybilny z hakiem :mysli: Wiem, że wielu z Was założyło i nie piszczy. Wypada się tylko cieszyć :D .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”