kontrolka z samochodem i kluczem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#406 Post autor: Harry200 »

Takie objawy sugerowałyby coś z EGR, gdy kontrolka się zapali i zgaśnie to błędy powinny zostać w pamięci jako nieaktywne..

Skasowany użytkownik 16286

#407 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

Dzięki jak będe miał chwile to jeszcze podłącze pod innym fejsem.

Skasowany użytkownik 16286

#408 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

witam podłączyłem dzisiaj innym programem fejs pod laptopa program tech2 pl. Błąd który się zapisał to P0704
Włącznik pedału sprzęgła.
Ktoś pomoże o co tu chodzi ?

Skasowany użytkownik 16286

#409 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

dodam że tempomatu nie mam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#410 Post autor: Harry200 »

Nie wiem jak jest bez tempomatu ,ale chyba sygnał z tego wyłącznika komputer silnika odczytuje tak samo zdejmując moc..Nie mam możliwości sprawdzić teraz tego na swojej Zośce przy jeżdzie bez tempomatu. Jedż swoją około 90kmn/h i naciśnij lekko sprzęgło,zobaczysz jak zachowa się wtedy silnik

Skasowany użytkownik 16286

#411 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

jak będe jechał to sprawdze

Skasowany użytkownik 16286

#412 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

Tylko po cholere to montują skoro nie ma tempomatu

Skasowany użytkownik 16286

#413 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

Mam pyt. skoro i tak nie mam tempomatu to czy mogę włączyć lub wyłączyć ten czujnik ?

Skasowany użytkownik 16286

#414 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

dzieki za pomoc

Skasowany użytkownik 16629

#415 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Jeden z kolegów w temacie o wolno opadających obrotach polecił wymianę podstawowych zespołów, więc... dziś odebrałem auto od mechanika-świece w stanie prawie agonalnym-wymienione, filtr paliwa-zardzewiały, że głowa boli-wymieniony, filtr powietrza wymieniłem tydzień temu, podobnie jak w aso przeczyściłem przepustnicę i jedyny błąd jaki odczytali to otwarty obieg pompy paliwa-pewnie jakiś archiwalny. Po odebraniu auta od mechanika-na zimnym obroty bardzo ładnie spadają, po rozgrzaniu spadają z opóźnieniem i kontrolka z kluczykiem zapala się podczas stałej jazdy z jednym gazem oraz czasami podczas redukcji i hamowaniem silnikiem. Nadal obroty są podniesione do niecałych 1000rpm podczas dojeżdżania do skrzyżowania (obojętne czy bieg i sprzęgło czy na luzie) i opadają po całkowitym zatrzymaniu do 750rpm. Nie wiem czy wymienić jeszcze cewki czy od razu brać się za kompletne sprzęgło (droga inwestycja, bo teraz już prawie 1000zł poszedł na mechanika)... na weekend chcę podpiąć auto pod elm327 i zobaczę czy coś wyjdzie, ale obawiam się, że jednak to sprzęgło... smutne

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#416 Post autor: SD72 »

Moze warto zobaczyc przeplwomierz i modul zaplonowy :mysli:

Podepnij pod kompa i napisz o zczytanych bledach

Moze pomoze http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=14462

Skasowany użytkownik 16286

#417 Post autor: Skasowany użytkownik 16286 »

witam dzisiaj miałem chwile i dostałem się do czujnika sprzęgła i sprawa wygląda tak że czpień czujnika czy jak to się nazywa nie dotyka pedału sprzęgła i teraz mam pyt skoro nie mam tempomatu to powinien się chować - zamykać czy jest prawidłowo że nie dotyka sprzęgła . Z góry dziękuje za pomoc

Skasowany użytkownik 16629

#418 Post autor: Skasowany użytkownik 16629 »

Udało mi się pożyczyć od dobrego człowieka (kolega yarzab79 z forum-bardzo dziękuję za zaufanie-pożyczył interfejs nie widząc mnie nawet-szacunek!!!) interfejsik na BT, wiem to bardzo proste urządzenie, ale udało mi się podłączyć pod auto. Program darmowy scanmyopel lite... odczytał błąd P1650-04 i za chiny ludowe nie potrafię znaleźć odpowiedzi co to za błąd (szukajka, wujek google zawiodły mnie albo jestem zbyt tępy). Znalazłem też ukryty błąd P0230 dzięki Torque free, wymieniłem jeden przekaźnik z jakiegoś zamiennika na ori używkę Opla, ale bez żadnych zmian. Zauważyłem, że silnik rozgrzany (81 stopni) na wolnych obrotach tak jakby sobie co któryś zapłon prychał, taki kaszelek, choć pracuje w miarę równo, przyspiesza w porządku (po wciśnięciu sprzęgła przy zmianie biegu obroty chwilę się trzymią, ale podczas postoju i przegazówki jest ok). Proszę o wskazówkę co może być przyczyną tego błędu P1650-04

ps. wiem, spaprałem sprawę i nie odłączyłem przepływki na chwilę, aby sprawdzić czy coś się zmieni za namową kolegi bazyliszej72-sorry bardzo, jutro się poprawię, ale obawiam się, że to może być cewka zapłonowa-droga sprawa, więc chyba poszukam kogoś w okolicy z takim silnikiem

ps2. czy ewentualnie cewka z 1,6 16v pasuje? kumpel w robocie ma astrę g 2000r właśnie z 1,6 16v na pokładzie

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#419 Post autor: janekW67 »

Sebu$ pisze:Szukałem postów w wyszukiwarce i niestety nie znalazłem :(
(Admina proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu jeżeli popełniłem błąd)

Witam,
kupiłem kolejną Zafirę do domowej kolekcji. tym razem wersję OPC :)
Wszystko było pięknie jak na pierwsze dni lecz w dniu dzisiejszym od momentu zapalenia silnika, cały czas Zosia miała delikatną czkawkę ... aż zapaliła sobie kontrolkę "kluczyka".

Na wyświetlaczu komputera nie mam żadnej informacji, że jest jakiś błąd.
Auto przyspiesza na pierwszym biegu bez problemu, drugi już słabiej ...

zrobiłem dopiero jakieś 150 km od momentu kupienia. Samochód jest do rekreacji sobotnio - niedzielnej.

Czy ktoś mi może pomóc / podpowiedzieć w czym jest błąd ?
Świeca ? Paliwo ? ... ?

Hej! Komputer pokładowy nie pokaże ci jaki wystąpił błąd. Musisz się podpiąć pod komputer diagnostyczny,albo sprawdzić błędy metodą " gaz - hamulec". Auto jest słabe,ponieważ w wyniku wystąpienia błędu,przełączyło się w tryb awaryjny.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2014, 08:42 przez janekW67, łącznie zmieniany 1 raz.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8149
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#420 Post autor: Sebu$ »

Dzięki. Już coś wiem więcej.

W "codziennej" Zafirze nie mam komputera, a sprzedający powiedział że komputer wyświetla wszystkie informacje na temat awarii np. żarówki itp

Poszukam na forum metody gazowo-hamulcowej ;)
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”