Problemy związane ze stacyjką

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
darkp1

#46 Post autor: darkp1 »

pikus88, a zobacz czy Ci stacyjka odbija i blokada kierownicy czy działa.

narkaz

#47 Post autor: narkaz »

Proponowałbym Ci dokładne wyczyszczenie i przesmarowanie stacyjki. A jak to nie pomoże to wymiana stacyjki.

pikus88

#48 Post autor: pikus88 »

to chyba nie stacyjka,przy wpiętym radiu stacyjka oddaje normalnie z tym cyknięciem, z tym, ze tak jak pisałem wyjęcie kulczyka nie odcina prądu, mogę opuszczać szyby a radio niby gra dalej ale z głośników nic nie płynie. wyciągnięcie kluczyka przy wyjętym radiu natomiast powoduje odcięcie prądu, szyb nie mogę opuszczać, podświetlenie przycisków szyb nie działa.

W każdej sytuacji, zarówno przy radiu wpiętym i wypiętym ze styk, po wyjęciu kluczyka ze stacyjki słychać to charakterystyczne cyknięcie.

Aha co jeszcze zauważyłem, w momencie gdy tylko podłączam radio przy wyjętym kluczyku już, wpięcie kostki od głośników powoduje załączenie się podświetlenie się przycisków od szyb. Muzyka nie gra. Wykluczam winę radia bo po włożeniu innego sytuacja powtarza się.

Mnie do głowy przychodzi tylko wina bezpieczników. może ktoś z Was wie które odpowiadają za radio? wyjmowałem ten 34 przy wpiętym radiu jednak nic to nie zmieniło, nawet przy wyjętym kluczyku było słychać ten charakterystyczny dźwięk że kluczyk jest w stacyjce a drzwi są otwarte.

Nie dodałem jeszcze, blokada kierownicy jest normalnie.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#49 Post autor: Harry200 »

Dwa bezpieczniki idą do zasilania radia 34 -zasilanie poprzez bezpiecznik bezpośrednio z akumulatora i 21 zasilanie po stacyjce...

pikus88

#50 Post autor: pikus88 »

sory, ze tak długo nie pisałem ale nie miałem zbytnio czasu. Okazało się, ze problem leżał nie w stacyjce a w wiązce kabli idącej z prawego słupka do drzwi pasażera, kable od elektryki szyb robiły zwarcie, a z racji tego, że nie mam tam szyb elektrycznych tylko standardowo na korbkę, kable zostały zabezpieczone izolacją i ponownie schowane. Sam tego nie zrobiłem, auto wstawiałem do naprawy w Oscar Ostrołęka. Elektryk zrobił to w około godzinę, dodatkowo zlutował mi coś tam w pilocie od centralnego zamka, który odmawiał posłuszeństwa.

johnny

#51 Post autor: johnny »

Witam, podpinam sie pod temat stacyjkowy , mam duży problem, a mianowicie po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki silnik, cała konsola, radio wskaźniki działają jakby nigdy nic.
Auto wyłączam gasząc go na biegu i zdejmuję klemę z aku żeby pogasić kontrolki. Wydaje mi się że to wina stacyjki bo tak jakby wogóle nie reaguje. Czy ktoś z was miał podobny problem? macie jakieś pomysły ocb? ( zafira A 1,6 16 V benzyna + gaz)

Awatar użytkownika
kamil12luty
Mieszkaniec
Posty: 235
Rejestracja: 31 mar 2012, 20:24
Lokalizacja: Częstochowa
Model:

#52 Post autor: kamil12luty »

dosłownie 3dni temu w cali wymieniałem stacyjke. Na początku miał podobnie jak Ty. Mogłem kluczyk wyciągnąć na zapalonym samochodzie( mi to bardzo pasowało wiec nic z tym nie robiłem) po pewnym czasie zaczeły sie problemu z przekreceniem kluczyka. Aż pewnego razu wogolenie mogłem nic zrobic,kierownica sie zablokowała. Wymiana wkładu stacyjki i po problemie w cali to koszt 30zł + 20-25min zabawy. Patrzać po allegro do zafiry są w takiej samej cenie tylko nie wiem jak z imo.

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#53 Post autor: ekmir »

Mam problem ze stacyjką - zacina się kluczyk.
Zastanawiam się czy nie dokonać wymiany zapadek i obudowy.
Samą stacyjkę można kupić na znanej aukcji, gorzej z zapadkami.
Czy wiecie gdzie można kupić zapadki ?

Skasowany użytkownik 6483

#54 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Na początek spróbuj z WD 40. Ja tez tak miałem , wlałem ten środek do stacyjki , poruszalem kluczykiem i juz nigdy problem sie nie pojawił. :piwo:

Pablo84K
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 23 kwie 2015, 22:27
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#55 Post autor: Pablo84K »

Słuchajcie, miałem problem ze stacyjką, to co wy. Kluczyk nie chciał się przekręcić. Ostro musiałem kombinować. Poczytałem wasze posty, obejrzałem Youtube i prościzna. Rozebrałem kolumnę do około, włożyłem śrubokręcik w tą dziurkę i po paru razach poszło. Wyjąłem wkładkę wraz z gniazdem aluminiowym, ale włożyć nie mogłem. Po paru próbach pękła blaszka i wyleciała sprężynka. Zrobiłem tak jak radzili w Youtube i wkręciłem wkręt w tą dziurę. Po złożeniu nie działały ele. szyby i lusterka. Dwie i pół godziny czekałem u elektryka, po czym stwierdzili że kostka stacyjki jest do wymiany, bo po dopchnięciu wszystko działało. Wróciłem do domu i na spokojnie trochę na to popatrzyłem i okazało się że stacyjka wraz z kluczykiem za bardzo wychodziła. Dokręciłem tego wkręta bardziej i jest teraz spoko, mimo że trochę jeszcze wyskakuje mi wkładka z gniazdem. Czy ja mogę tak jeździć. W sklepie powiedziano mi że gniazdo tylko oryginał za 400zł, lepiej znaleźć coś na szrocie, ale co z tego jak i tak to popsuje bo nie umiałem tego złożyć :oops: A szpece od takich sprawa wołają 150zł.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2016, 22:01 przez Pablo84K, łącznie zmieniany 2 razy.

Pablo84K
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 23 kwie 2015, 22:27
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#56 Post autor: Pablo84K »

Dodam że wkładka nasmarowana i jest lepiej.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2016, 22:33 przez Pablo84K, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#57 Post autor: Dziadek13 »

Nowa wkładka nowy kluczyk należało by nową wkładke dorobić do starego kluczyka.

Skasowany użytkownik 6483

#58 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Nie polecam tak jeździć bo pewnie wkrótce zablokuje Ci sie na amen i wtedy będziesz mieć problem. Kup używkę i przerób u siebie by pasowało wszystko. To co teraz masz to prowizorka , lepiej nie kusić losu...

Pablo84K
Bywalec
Posty: 112
Rejestracja: 23 kwie 2015, 22:27
Imię: Paweł
Lokalizacja: Łódź
Auto: Opel Zafira A 1.8 16V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#59 Post autor: Pablo84K »

No tak myślałem. Prowizora jest, faktem to nie zawsze po wyjęciu kluczyka wkładka odbija. Widać, że przedłużyłem tylko agonię mojej stacyjki. Dzięki za radę. Puki co pozbieram kasę na szpeców. Dzięki bardzo :piwo:

Awatar użytkownika
ekmir
Mieszkaniec
Posty: 393
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:24
Lokalizacja: lubuskie
Model:

#60 Post autor: ekmir »

jarecki69 pisze:Na początek spróbuj z WD 40.
Spróbowałem i ...
na razie jest ok :)
:piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”