[A] Znalazłem złącze, wtyczkę, gniazdo, przycisk - do czego?

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
opelmen
Mieszkaniec
Posty: 466
Rejestracja: 01 gru 2009, 06:46
Imię: Janusz
Lokalizacja: małaPOLSKA - KMYXXXX
Auto: Opel Zafira B 1.8 Cosmo Pb & LPG
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#61 Post autor: opelmen »

Wg mnie to jest bezpiecznik, ale do czego :roll:
Obrazek
Obrazek

zymek

#62 Post autor: zymek »

cz
pierwszy raz cos takiego widze w zafirze przynajmniej u mnie w tym miejscu takiego czegoś nie ma ....

pozdr

Rafik

#63 Post autor: Rafik »

Kolega opelmen, ma rację .Jest to bezpiecznik na b.duże obciążenia tylko pytanie do czego?
Na tym bezpieczniku powinno pisać na ile jest amper.

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#64 Post autor: scaniairizar »

może to bezpiecznik do katapulty ? :> sprawdź pod fotelem czy nie masz jakiegoś spadochrona :D


nie no, ale tak serio

u mnie w aucie jest fabrycznie zamontowana przetwornica 12/230 i taki bezpiecznik jest załozony na kablu do przetwornicy.
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

sitek.piotr

#65 Post autor: sitek.piotr »

Dzięki za wypowiedzi.
Mógłbyś kolego scaniairizar napisać coś więcej o tym przetworniku. Nie bardzo jestem w temacie. Co to jest ten przetwornik, chyba nie robi napięcia na 230 V. Jeżeli tak to powinno być zamontowane jakieś gniazdo czy coś. Jestem zielony w tych sprawach.
A ten sprzęt prawdopodobnie jest fabryczny bo jest na nim logo GM.
Pozdrawiam. Piotrek

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#66 Post autor: scaniairizar »

dokładnie tak jak piszesz.

jest to taka maszyna, co to z 12v tworzy 230v np. pod ładowanie laptopa lub jakieś inne sprzęty elektryczne ;)
i jeśli chodzi o gniazdo, ja mam je umiejscowione w bagazniku, w miejscu na apteczke.
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

licznik

#67 Post autor: licznik »

scaniairizar pisze:dokładnie tak jak piszesz.

jest to taka maszyna, co to z 12v tworzy 230v np. pod ładowanie laptopa lub jakieś inne sprzęty elektryczne ;)
i jeśli chodzi o gniazdo, ja mam je umiejscowione w bagazniku, w miejscu na apteczke.

prosimy o zdjęcie :!: :!: :!:

Ivo

#68 Post autor: Ivo »

witajcie,
czy ktoś może mi powiedzieć do czego służy ten przycisk?
http://i48.tinypic.com/fkv1gp.jpg
http://i48.tinypic.com/vd09hk.jpg
http://i49.tinypic.com/t69t9z.jpg
dodam, że zośka była jako patrol autostradowy zatrudniona od urodzenia, jednakże po jego wciśnięciu nic sie nie dzieje... :)
pytanie dotyczy przycisku po prawej stronie od awaryjnych ;)

TUX

#69 Post autor: TUX »

wygląda jak przeciwmgłowe i podgrzewaney fotel
moze to był dodatkowy włącznik do koguta??

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#70 Post autor: sobit »

Jeśli to był patrol autostradowy to moim zdaniem były tam podłączone światła umieszczone na dachu i pewnie zostały zdemontowane.

Gruka

#71 Post autor: Gruka »

z tego co kojarze tam powinien być podgrzewany drugi fotel kierowcy

arni251

#72 Post autor: arni251 »

W niemczech widziałem ze niktóre patrole mają zamontowane takie dodatkowe halogen(szperacze) i to pewnie pozostałość po tym.

boogoo

#73 Post autor: boogoo »

Kurde :) .Kiedyś na DMAX-bo oglądam niemieckie kanały telewizyjne,był program właśnie o pracy w ADAC na autostradzie i ten kierowca miał taką samą.Tym przyciskiem włączał koguty na dachu 8) na stówę.Wypowiadał się,że dziennie na zmianie robi około 300 km.I auto ma mega pełny i nadprogramowy serwis jakiś.I byłem pod wrażeniem.

abram1_1

#74 Post autor: abram1_1 »

witam wszystkich
pytanie za 100 pkt
w tunelu środkowym znalazłem dwa jednakowe złącza różniące się tylko kolorem kostki
znajdują sie w okolicy lewarka zmiany biegów a dokładnie przed nim
do czego to może być???

Ivo

#75 Post autor: Ivo »

przycisk odpalania kogutów jest/był inny, był na desce na wysokości przełącznika wycieraczek, taki grzybek z Boscha ;) ciekawi mnie ten przycisk, bo wyglada na oryginał a jednak jest dziwnie schowany... Kupiłem autko w kompletnym "uzbrojeniu" z kogutami, niestety nie wiem do czego on służy, zauważcie, że ikonka na przycisku "świeci" w górę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”