Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
robex_bygg

#76 Post autor: robex_bygg »

bespieczniki ok moze kable sprawdze a jak nie to to gdzie mam szukac nie dzialaja wszystkie przyciski i u kierowcy i stylu pomocy lipka tak jak w klace po to jest by dzialalo

Jacko

#77 Post autor: Jacko »

robex_bygg pisze:bespieczniki ok moze kable sprawdze a jak nie to to gdzie mam szukac nie dzialaja wszystkie przyciski i u kierowcy i stylu pomocy lipka tak jak w klace po to jest by dzialalo
:roll:

To szyby nie działają wcale czy tylko z przełączników w drzwiach kierowcy :lol:

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#78 Post autor: johanes »

Jak pisałem wcześniej nie działaja mi szyby tylnie. Sprawdziłem przewody są ok sprawdziłem przełonczniki i bezpieczniki sa dobre.Przednie szyby otwierają sie normalnie ale nie morzna otworzyć tylnich szyb od strony kierowcy. Tak ze ze przełonczniki odpadają sprawdziłem także napiecie pradu w przełoncznikach i jest w porządku.Podejrzewam ze moze sa zepsute silniczki od podnoszenia szyb.

tomekuza

#79 Post autor: tomekuza »

A tak na chłopski rozum kiedy przestało ci to działać, może jak były duże przymrozki albo po umyciu auta i mróz, gdzie garażujesz samochód, czy stało sie to po nocy czy w czasie jazdy.

Może coś zamarzło i potrzebuje temperatury aby odtajeć, w tamtym roku jak mi przyłapało pompkę od spryskiwacza to i +5 nie pomogło trzeba było wyjąć i do gorącej wody.
Jak nie to musisz zajrzec pod tapicerke i zobaczyć napięcie na przewodach przy siłowniku.

Dziwne że z obydwu stron nie działa, moim zdaniem nadal należy szukać przy przelączniku w przednich drzwiach od kierowcy za duży zbieg okoliczności coby z obu stron coś siadło.

Powodzenia.

Jacko

#80 Post autor: Jacko »

johanes pisze:Jak pisałem wcześniej nie działaja mi szyby tylnie. Sprawdziłem przewody są ok sprawdziłem przełonczniki i bezpieczniki sa dobre.Przednie szyby otwierają sie normalnie ale nie morzna otworzyć tylnich szyb od strony kierowcy. Tak ze ze przełonczniki odpadają sprawdziłem także napiecie pradu w przełoncznikach i jest w porządku.Podejrzewam ze moze sa zepsute silniczki od podnoszenia szyb.
Jeszcze raz spytam, czy tylne szyby działają po zasterowaniu wyłącznikami w tylnych drzwiach? :evil:

Pawwło

#81 Post autor: Pawwło »

Hej ;) ja mam też podobny problem z tymi tylnymi szybkami.. też mi nie działają... oby dwie. byłe kable w progach po urywane i poprzecinane nawet w jednych drzwiach mi od centralnego zamka szczelił i sie już w kurzyłem i dzisiaj wziołem sie do roboty ;) centralny działa jak trza ale za to nie działają mi te szyby bezpieczniki mam dobre przewody juz tez, wyłącznik też sprawdziłem i jest dobry napiecie do wyłącznika mam tylko W JEDNYM KABLU może tak być czy nie?? w sumie w przednich drzwiach mierzyłem i mam tak samo i mi chodzą. i prosze was o pomoc jak najszybciej !! ;)) z Góry pozdrawiam.

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#82 Post autor: johanes »

Hej Pawwło ja miałem też przecięty kabel od zamka centralnego ale go naprawiłem a co do napięcia do wyłączników mam to samo w jednym kablu , przednia prawa szyba działa a tylnie nie . Jak go kupiłem to już mi szyby tylnie nie działały, napięcie jest w przewodach, bezpieczniki w porządku , przełączniki tez. Sprawdzę jeszcze napięcie które idzie do silniczka .

Janusz 123

#83 Post autor: Janusz 123 »

Ja mam też podobny problem z tymi tylnymi szybkami.Elektryk po sprawdzeniu mówi, że to jakiś problem z komputerem.Też mi czasami nie działają.Na razie mam włączoną blokadę przy kierowcy aby nie można było ich opuszczać z tylnych siedzeń, bo raz działają a raz nie.

Pawwło

#84 Post autor: Pawwło »

No właśnie też tak myśle, że to od komputera zależy kupel mi mówił i wziołem i odłączyłem klemę od akumulatora i poczekałem az sie to wszystko zresetuje może tak z minutę ;) no i włączam no ale to samo sie dzieje a w silniczkach mam napiecie myśle teraz, że mi silniczki padły bo co innego tylko pytanie jest takie dlaczego naraz dwa?? :( tego to juz nie wiem, tylko ciekawe ile te silniczki kosztuja hehe:( POZDRAWIAM:)

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#85 Post autor: johanes »

no ja tez sprawdzilem napiecie przy silniczkach i wszystko gra nawet rozebralem czesc silniczka nie wyglada mi na spalony byc morze cos jest zwiazane z komputerem tak mysle ze trzeba bedzie kupic jeden silniczek i sprawdzic

ZAKROPIOLO

#86 Post autor: ZAKROPIOLO »

Ja bym sprawdził wyłączniki od szyb. A konkretnie sprawność ich działania.
No chyba, że sprawdzone. Po odłączeniu klem z aku dobrze jest zewrzeć obie do siebie, to szybciej rozładuje wszystkie kondensatory, które mogą trzymać ustawienia.

robex_bygg

#87 Post autor: robex_bygg »

dodatkowo mi centralne padlo najpierw w lewych tylnich dzwiach a po kilku dniach reszta lipa nie wiem od czego zaczac skoro wloczniki sa dobre

darkp1

#88 Post autor: darkp1 »

Jak sprawdzaliście te kable? Najlepiej miernikiem sprawdzić czy przewodzą...

Awatar użytkownika
jarojk
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 17 gru 2009, 23:16
Imię: Jarek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Enjoy
Model: zb
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#89 Post autor: jarojk »

Witam
Mam problem z pilotem a mianowicie - przestał działać, wymieniłem baterię, trzeba było zsynchronizować, synchronizuje. tylko że nie do końca - dlaczego bo i tak za każdym razem po synchronizacji jest tak że jak nawet chcę otworzyć auto to zawsze muszę najpierw nacisnąć zamykanie - zapala się na jakieś 2,3 sek i póżniej naciskam otwieranie i tylko tak mogę otworzyć. Sama synchronizacja "wystarcza" na kilka uruchomień po których muszę znów synchronizować. i tak w kółko... już mnie to nudzi... ;-( czy ktoś może wiedzieć jak sobie z tym poradzić ??

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#90 Post autor: QRZOL »

jarojk, a po synchronizacji zamknął się i otworzył centralny ?? przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki...bo ja raz tak miałem jak kodowałem drugi kluczyk po długim jego nieużytkowaniu
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”