Problemy związane z brakiem, usterkami świateł stop w ZA

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
rzymski
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2013, 10:40
Imię: Roman
Lokalizacja: Lubelskie
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR

#76 Post autor: rzymski »

mam gorszy przypadek jak samochód sie nagrzeje od słoneczka nie gaśnie mi kontrolka ze nie mam stopu czujnik wymieniony problem nie zniknął :(

demko
Przeglądacz
Posty: 79
Rejestracja: 22 gru 2011, 22:49
Lokalizacja: malopolska
Model:

#77 Post autor: demko »

do jakiego słońca to sprawdzałeś? na razie nie bardzo mamy to słońce, szukaj związków innych niż słońce,

rzymski
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 13 sty 2013, 10:40
Imię: Roman
Lokalizacja: Lubelskie
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR

#78 Post autor: rzymski »

no u mnie słoneczko czasami eleganckie :) ale tak jest zawsze jak sie nagrzeje jak jest zimno i brak słońca i żaden check nie wyskakuje

pajak
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 29 maja 2014, 20:34
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Wielkopolska
Auto: Opel Zafira A 1.8 16 V
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#79 Post autor: pajak »

Witam
Panowie dziwna sprawa Zafira 1.8 125 km 2002 rok Auto wyłączone kluczyk w kieszeni a swieci sie srodkowy stop a stopów bocznych w lampach brak jakies pomysły ?

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#80 Post autor: Rybka »

pajak pisze:Witam
Panowie dziwna sprawa Zafira 1.8 125 km 2002 rok Auto wyłączone kluczyk w kieszeni a swieci sie srodkowy stop a stopów bocznych w lampach brak jakies pomysły ?
Zerknij w przelotkę gumową klapy, może gdzieś przetarły się przewody.

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#81 Post autor: Jacek2308 »

pajak, sprawdź także styki w lampach bo potrafią zaśniedzić i nie łączyć.

gsar
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 23 sty 2011, 12:48
Imię: Grzes
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira 2,0DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#82 Post autor: gsar »

Witam
Proszę o radę gdzie szukać problemu , znikneły mi światła stop /Zośka 2004/ , sprawdziłem bezpieczniki , sa ok , sprawdzałem czujnik przy pedale , wydaje się dobry , nie wiem czy do niego dochodzi napięcie , bo sprawdziłem i nic nie ma . Nie mam schematu , i sprawdzam w ciemno . Może ktoś ma pomysł co mam jeszce sprawdzić , może gdzieś brak masy? , ale światła pozycja się świeci .
Proszę o wskazówki

pierre80
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 05 cze 2013, 20:07
Imię: Michał
Lokalizacja: W-WA
Auto: Zafira B 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#83 Post autor: pierre80 »

Z tego co mi wiadomo to pomiędzy włącznikiem przy pedale a masą powinieneś mieć zasilanie bo to chyba "zwieracz" świateł - czyli powinno być na nim napięcie które po zwarciu do masy powoduje zamknięcie obwodu.
Tak przynajmniej jest w większości samochodów i tak działa elektryka.

Jacek2308
Przeglądacz
Posty: 80
Rejestracja: 13 lut 2013, 15:50
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: a18xer
Gender:

#84 Post autor: Jacek2308 »

gsar, a nie masz obu świateł stop ? czy tylko jednego ? Zrobiło się ciepło i sucho sprawdź masę i styki w lampach u mnie kiedyś tak było że słabo łączyło wystarczyło psiknąć kontaktem i działało, ale to wyskoczyło mi w jednej lampie a nie od razu w dwóch. Jednakże spr. nie zaszkodzi.

pierre80
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 05 cze 2013, 20:07
Imię: Michał
Lokalizacja: W-WA
Auto: Zafira B 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#85 Post autor: pierre80 »

Z posta rozumiem że zniknęły całkiem światła STOP a nie że w jednej lampie.
W tym wozie są 3 lampy STOP (przynajmniej w mojej).
Brak masy w którejś lampie powoduje podświetlanie pozostałych świateł np. przy włączonych kierunkach będą migały pozycje i stopy.

lukkuz

#86 Post autor: lukkuz »

przepalila się zarówka prawy tyl po wymianie dalej nie swieci zajrzalem do bezpieczników nr7 spalony gdy wymieniam odazu przepala sie nastepny prawy przod postoju tez nie ma co moze byc przyczyną gdzie szukać z góry dziękuję

pierre80
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 05 cze 2013, 20:07
Imię: Michał
Lokalizacja: W-WA
Auto: Zafira B 1.8 140 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#87 Post autor: pierre80 »

Sprawdź czy nie masz gdzieś przetartego przewodu przy kostce lampy albo w klapie bagażnika.
Bardziej bym obstawiał klapę i osłonę gumową.

lukkuz

#88 Post autor: lukkuz »

Od czego jest brązowy gruby kabel w gumie od klapy jest przerwany po odizolować od masy dalej zwarcie

lukkuz

#89 Post autor: lukkuz »

dziś zabrałem się za zlokalizowanie usterki swiatła mijania prawy tył i bezpiecznika nr 7 za każdym razem zwarcie, postanowiłem podłączyć na krótko kabel nowy do szaro czerwonego i zarówka swieci bezpiecznika nie przepala niby ok ale wyświetla się daje bląd użylem kabla 4x0,5 może musi być inny przekrój przwodu? proszę o informację dziękuję

yogpol

#90 Post autor: yogpol »

witam. przeczytałem cały wątek i jeszcze kilkanaście innych ale nie znalazłem żadnej informacji dotyczącej mojego problemu: Po włączeniu świateł postojowych lub mijania światła stop (wszystkie 3) świecą się światłem stałym. komunikat "remlicht" + check świecą się oczywiście. efekt taki ze jade na pełnych stopach cały czas.

czujnik wyglada ok.

padnięte klocki hamulcowe tył ale nie wiem czy te zdarzenia mogą być powiązane?

ponadt zauważam inne problemy związane z elektroniką których wczesniej nie było: po przekręceniu kluczyka w pozycję "0" silnik pracuje jeszcze chwilkę - aż do wyłaczenia świateł mijania; czasami także gdy mam kluczyk w kieszeni a przekręcę światła na pozycję postojówek na tablicy rozdzielczej świeca się kontrolki (standard zestaw przy włączonym zapłonie). do kompletu przestał działać tempomat.

da się to wszystko jakoś powiązać?

pomóżcie bo usterka (światła stop) zastałą mnie na wyjeździe z domu i przede mną droga powrotna.
dzieki z gory za jakiekolwiek info.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”