Centralny zamek - Zafira A

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#91 Post autor: QRZOL »

robex_bygg, i johanes ja bym sprawdził jeszcze raz te kable między drzwiami i słupkiem. Ja miałem tylko mało widoczne ryski na kablach a okazało się , że są przerwane
Obrazek

Pawwło

#92 Post autor: Pawwło »

Elo potrzebuje pomocy;) sprawdziłem prąd czy jest w kablach przy tym silniczku od szyby i okazało sie ze jest tylko w dwóch jak przyciskam przycisk i nie wiem teraz czy to jest dobrze czy żle bo coś mi sie wydaje ze powinno byc jeszcze w tych grubych kablach, no nie??;> moje pytanie brzmi tak: gdzie powiniem być prad w kablach przy silniczku?? POZDRAWIAM ;)

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#93 Post autor: johanes »

Witam masz tak jak Pawwło gdy przyciskasz przelacznikiem to jest prad ,ja podpiolem inny silniczek i tez nie dziala w koncu zaczolem od nowa dokladnie przegladac skrzynke bezpiecznikow i okazalo sie ze jeden bezpiecznik dobrze nie laczyl byly stykj zasniedziale po przeczyszczeniu szyby narescie zaczely dzialac . :D

Awatar użytkownika
jarojk
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 17 gru 2009, 23:16
Imię: Jarek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Enjoy
Model: zb
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#94 Post autor: jarojk »

qrzol pisze:a po synchronizacji zamknął się i otworzył centralny ??
tak zamknął i otworzył - czyli synchro. prawidłowo przebiegła - ale ją bardzo szybko gubi

Pawwło

#95 Post autor: Pawwło »

johanes okej sprawdze te bezpieczniki i dam znać a jak nie to, to bede szukać dalej ;)

robertto75

#96 Post autor: robertto75 »

Ja tak mam z zapasowym kluczykiem - podejrzewam, że po prostu jest słaba bateria, lub wynika to z doraźnego użytkowania.

Awatar użytkownika
jarojk
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 17 gru 2009, 23:16
Imię: Jarek
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Enjoy
Model: zb
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#97 Post autor: jarojk »

bateria nowa - a uzywanie - kilka razy dziennie....

Pawwło

#98 Post autor: Pawwło »

Hejka to ja znów :D patrzałem na te bezpieczniki i jakoś są czyste i nie poprzepalane czyli coś tu nie gra dalej...;/ mam jeszcze pytanko do was wszystkich ;) w ktorych kablach przy sielniczku powinien być prad?? :|

Awatar użytkownika
johanes
Przeglądacz
Posty: 65
Rejestracja: 03 lis 2009, 17:03
Imię: Johanes
Lokalizacja: Gorlice
Auto: opel zafira a
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#99 Post autor: johanes »

Witam tak jak wczesniej pisalem jest tylko w dwóch jak przyciskam przycisk góra i duł , morze jeszcze raz sprawdz miernikiem te bezpieczniki sa trzy bezpieczniki do szyb morze one dokladnie nie przewodza pozdrawiam

Pawwło

#100 Post autor: Pawwło »

oki tak zrobię ;)

Pawwło

#101 Post autor: Pawwło »

Cześć wszystkim jeszcze raz ;) Wiecie co zrobiłem?? :/ wziołem i tą kostke przy drzwiach wyciągłem , ale to jest jeszcze nic... tam sa takie zatrzaski "kóleczka" nie wiem jak to nazwać :P coś takiego tam jest żeby te kostki ze sobą sie nie rozeszły a ja te plastiki"kółeczka" wyciepałem do śmietnika no i przyszedł mróz kable się sztywne zrobiły i jest problem gdy otwieram drzwi lub zamykam to mi kostka wypada z tej drugiej kostki... nie wiem co robić :( pomożecie ?? ;) fajnie by było żebyście mi pomogli pozdrawiam ;) aha i przepraszam jakby coś nie na temat było w tym temacie :P

TUX

#102 Post autor: TUX »

a na co komu otwieranie okien w taki mróz!?? :D

Pawwło

#103 Post autor: Pawwło »

TUX smiej się :P no dobra to chodzi mi np. o zamek centralny nie zamykaja mi sie drzwi :mrgreen:

darkp1

#104 Post autor: darkp1 »

Sklej to klejem... Albo kostki zmień ;)

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#105 Post autor: timi68 »

johanes pisze:okazalo sie ze jeden bezpiecznik dobrze nie laczyl byly stykj zasniedziale

Jesli występują problemy z elektryką to najlepiej przy zapalonym silniku wyjąć i włżyć odpowiedni bezpiecznik, jeśli to nie pomaga szukamy dalej, bezpieczniki i styki są aluminiowe i łatwo śniedzieją.
Jeśli nie da się zkleić to można kupić jakiś zamiennik (wtyczkę z gniazdem) w sklepie elektronicznym.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”