Problemy związane z kierunkowskazami.

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#91 Post autor: Janus »

herkules pisze:Kupowałem drugi multimetr i też nie działało
Kolego, multimer musi być dokładnie taki sam jak był w aucie - były różne wersje, do różnych aut.
U Ciebie padła któraś ścieżka w multimerze albo jeden (z 6 chyba...) bezpieczników.
Uszkodzenie wskazuje na multitimer albo obrak zasilania dla urządzeń, które nie działają.
Wycieraczki przednie korzystają z multitimera tylko w trybie przerywanym. Praca ciągła powinna działać.
Janusz

herkules
Przeglądacz
Posty: 63
Rejestracja: 23 sty 2013, 10:33
Lokalizacja: Białystok [BI]
Model:

#92 Post autor: herkules »

Chłopaki wszystko wróciło do normy dziękuje wam za pomoc :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: Awarie usunąłem sam był spalony bezpiecznik którego nawet nie podejrzewałem :nie_wiem:

Szkoda, że nie napisałeś - który :> - Bodek
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2016, 20:00 przez herkules, łącznie zmieniany 2 razy.

adamkoziel

#93 Post autor: adamkoziel »

w mojej zafirze zginely kierunkowskazy i swiatla awaryjne-nie działa nic. proszę o pomoc

Mariusz 79
Mieszkaniec
Posty: 231
Rejestracja: 15 mar 2015, 14:42
Lokalizacja: Kielce
Model:

#94 Post autor: Mariusz 79 »

Witam, możliwe że przekaźnik kierunkowskazów jest uszkodzony, znajduje się o ile mnie pamięć nie myli przy bezpiecznikach, ale dokładnie który to ci teraz nie jestem w stanie powiedzieć.

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#95 Post autor: Janus »

adamkoziel pisze:w mojej zafirze zginely kierunkowskazy i swiatla awaryjne-nie działa nic. proszę o pomoc
Bezpieczniki do sprawdzenia. Jest jeden który odpowiada za pracę multitimera i jak się spali nie będzie mrugał żaden kierunek ani awaryjne
Janusz

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#96 Post autor: Crazy »

najprawdopodobniej przekaźnik Ci skleiło i nie działają, ciesz się, że nie świeciły cały czas po zamknięciu auta i nie rozładowało Ci aku, bo były takie przypadki.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#97 Post autor: Janus »

Crazy pisze:najprawdopodobniej przekaźnik Ci skleiło i nie działają, ciesz się, że nie świeciły cały czas po zamknięciu auta i nie rozładowało Ci aku, bo były takie przypadki.
To musiało by skleić dwa przekaźniki, bo w ZA są dwa - strona lewa i strona prawa ;)
Janusz

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#98 Post autor: Crazy »

Którego można zastąpić jednym podaje przykład:
Miałem VB i miałem jeden przekaźnik (lewa, prawa strona)
Gniazdo tego przekaźnika zastapilem dwoma żółtymi przekaznikami ktore osobno sterowaly jeden lewą strona drugi prawą.
Ktoś już np u kolegi mógł przerabiać wcześniej ten temat i zrobić np. Jak Ja
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Janus
Zafiromaniak
Posty: 1162
Rejestracja: 31 gru 2014, 21:17
Imię: Janusz
Lokalizacja: Pruszków
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#99 Post autor: Janus »

Crazy pisze:Którego można zastąpić jednym podaje przykład:
Miałem VB i miałem jeden przekaźnik (lewa, prawa strona)
Gniazdo tego przekaźnika zastapilem dwoma żółtymi przekaznikami ktore osobno sterowaly jeden lewą strona drugi prawą.
Ktoś już np u kolegi mógł przerabiać wcześniej ten temat i zrobić np. Jak Ja
Zafira A i Astra G mają dwa przekaźniki w oryginale. Proponuję nie kombinować tylko zajrzeć do schematów fabrycznej instalacji
Janusz

bibencjuszek

#100 Post autor: bibencjuszek »

Witam! Proszę o diagnozę problemu. Od wczoraj nie świeci tylny lewy kierunkowskaz, przedni miga szybko. Oczywiście byłem przekonany, że to przepalona żarówka. Okazuje się, że nie. Przeczyściłem styki, to też nie pomogło. O co może chodzić? Przecież żarówka nie świeci tylko w jednej lampie.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#101 Post autor: Rybka »

Odepnij lampę i zerknij na styki kostki.
Czyściłeś je? Czy tylko czyściłeś blaszki żarówki?
Zobacz czy do kostki dochodzi napięcie kierunkowskazu.

bibencjuszek

#102 Post autor: bibencjuszek »

Czyściłem styki kostki, nie czyściłem styków blaszki żarówki. Na razie problem zniknął sam. Kiedy się pojawi zajrzę do styków żarówki

Espex
Przeglądacz
Posty: 54
Rejestracja: 15 maja 2016, 10:53
Lokalizacja: WTA
Model:

#103 Post autor: Espex »

Witam

Mam również problem z lewym tylnym kierunkowskazem, mianowicie gdy włączam lewy kierunek to strzałka w lewo szybciej miga (jak by się żarówka spaliła tylnia), ale nie jest palona bo nieraz normalnie łapie i mruga
Ostatnio zmieniony 17 sty 2017, 16:15 przez Espex, łącznie zmieniany 2 razy.
OPEL, ZAFIRA-A
Samochód Osobowy, van
1598 cm3, benzyna

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#104 Post autor: Flora »

Kontrola przepalonych żarówek polega na sprawdzaniu prądu płynącego w obwodzie każdej żarówki z osobna. Wystarczy jedna, która będzie "przepalona", a zostanie to zasygnalizowane przyspieszonym miganiem (hyper flash). Nawet jeżeli wszystkie żarówki świecą może okazać się, że z powodu brudu/korozji/uszkodzeń znacznie zwiększyła się rezystancja danego obwodu i przez żarówkę płynie prąd mniejszy niż wymagany do zakwalifikowany do wykrycia jej jako sprawnej. Najprościej jest włączyć światła awaryjne i sprawdzić czy jasność po obu stronach jest taka sama.

walusbyd

#105 Post autor: walusbyd »

Witam mam problem migaczem z prawej strony przedni i i boczny nie działa szybko mruga tylny.
Mechanik wymienił silnik a uszkodził migacze i obrotomierz
W tych migaczach nie ma prądu masa podłączona .
Macie może instrukcję kabli co gdzie idzie .
Żarówki dobre . Przekaźniki dobre

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”