Kontrolka układu chłodzenia - czy każdy ją ma ?

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kursorek
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2013, 16:54
Lokalizacja: Lublin
Model:

Kontrolka układu chłodzenia - czy każdy ją ma ?

#1 Post autor: kursorek »

Pytanie jak w temacie czy w każdej Zośce jest kontrolka elektronicznego układu chłodzenia ? kupiłem tydzień temu moją i kurna nie zwróciło to mojej uwagi że ta kontrolka się nie zaświeca przy zapłonie. Przewertowałem chyba całego Googla i znalazłem tylko jeden taki przypadek jakiś chłopaczek pytał na innym forum ale nikt mu nie odpowiedział. Auto z 2003 r silnik z18xe jak coś ;) i oczywiście dziękuję za wszelkie informacje.

Skasowany użytkownik 6483

#2 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Nie bardzo wiem co masz na myśli :/ . O jaką kontrolke Tobie chodzi ? Po włączeniu zapłonu świeci Ci sie kontrolka od ładowania, cisnienia oleju, i taka kontrolka z wiatraczkiem . Chyba ,że o ta kontrolke sie pytasz bo w Zośkach nie ma innej kontrolki.

kursorek
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2013, 16:54
Lokalizacja: Lublin
Model:

#3 Post autor: kursorek »

Dokładnie chodzi mi o kontrolkę - chłodnica z wiatrakiem w tle u mnie się nie zaświeca po włączeniu zapłonu, mam taką teorię że w układzie gdzie na chłodnicy klimy nie ma drugiego wentylatora diagnostyka układu chłodzenia jest podpięta pod kontrolkę "auta z kluczem" ale pewności nie mam więc jak u kogoś też ta chłodnica się nie zaświeca niech napisze.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: GOTI »

A może po prostu żaróweczka sie przepaliła? :mysli:
Zapalanie sie tej kontrolki przy zapłonie to norma, a jeżeli sie nie zaświeca wogóle to może masz błąd w układzie - piszesz, że niedawno kupiłeś zafire.
słyszałem, że tacy nieuczciwi sprzedawcy "ukrywają" kontrolke MIL tak aby sie nie świeciła ciągle (czyli jest jakiś błąd) podpinają sygnał pod coś co działa i jest wtedy po problemie - kontrolka sie nie pali, a błąd nadal jest.
Obrazek

kursorek
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 09 mar 2013, 16:54
Lokalizacja: Lublin
Model:

#5 Post autor: kursorek »

Tak dla potomnych nie wszystkie zafiry posiadają moduł sterujący wentylatorami siłą rzeczy nie posiadają też kontrolki układu chłodzenia gdyby kogoś to trapiło (jak mnie :) ) wszystkie kontrolki chyba poza kontrolką kierunkowskazu haka holowniczego i świateł drogowych są na diodach led. Koniec tematu.

lukkuz

#6 Post autor: lukkuz »

wiitam mam on kliku dni problemy z zafirą
miga nie zawsze kontrolka klimy czasami predosciomierz glupieje nawet jak odepne czujnik abs wskazówka sie podnosi na postoju, wiem dziwne sprawdzilem równierz kable od czujnika temperatury bo tez gluieje czasami, sam sterownik wyslalem do sprawdzenia jest ok, wczoraj przez przypadek uderzyłem w licznik i zgaslo podswietlenie przejechanych km po udezeniu kilkukrotnym podswietlenie wrocilo

czy może coś w liczniku nie łączyć ze wystepują te wszystkie problemy z klimą predkosciomierzem,temperaturą? czujniki oczywiscie sprawne

sam już nie wiem gdzie szukac... pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”