Migająca kontrolka check engine.Rozrusznik nie działa

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
urbanek465
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 13 mar 2020, 16:57
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Nowa
Auto: Opel Zafira A 2.0dto
Model: Zc
Oznaczenie silnika: Dti

Migająca kontrolka check engine.Rozrusznik nie działa

#1 Post autor: urbanek465 »

Witam wszystkich jestem posiadaczem Opel Zafira A 2.0 DTI. Moj problem zaczął się od braku nawiewu gdy żona sprzątała auto. Pojechało wieczorem już bez nawiewu do innego miasta i gdy zostawiła auto na parkingu już Zafira nie odpaliła zaczęło mrugać auto z kluczykiem i brak reakcji na przekręcenie zapłonu. Elektryka trochę wariowała włączało się radio po przekręceniu zapłonu. Musieliśmy holować. Zakupiłem nowy akumulator wymieniłem kostkę stacyjki i dalej to samo. Sprawdziłem bezpieczniki i wszystko w porządku. Myślałem ,że może radio jakieś przebicie robi to je wyciągnąłem ale nadal to samo miga auto z kluczykiem po przekręceniu zapłonu i nic nie kreci. Myślę ,że może być gdzieś zwarcie albo rozrusznik padł tylko skąd takie wariacje że się radio włączało albo nie działał nawiew. Chciałem błędy sprawdzić ale auto musi być zapalone. Macie jakieś sugestie albo rady gdzie może leżeć problem ?
Ostatnio zmieniony 22 sty 2024, 18:02 przez Pszczyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »

By odczytać błędy wystarcz sama akceleracja stacyjki pozycja ACC, (ACC - umożliwia podłączenie innych akcesoriów np: radia, oświetlenia itp.)
Wpierw błędy
No i wówczas zaczynasz szukać
-bezpieczniki Tu pomoc--https://bezpieczniki24.pl/opel-zafira-a ... ekaznikow/
-nie jestem pewien czy są też na przyłączu za aku czy przy skrzynce bezpieczniki wysoko amperowe (blaszki) https://allegro.pl/oferta/bezpiecznik-5 ... F_EALw_wcB
-kontrola instalacji od aku po rozrusznik i alternator
- zwarcie może powodować przekaźnik świec żarowych (aluminiowy prostokąt z radiatorami ) wyciągnąć go i tak powinien odpalić a sam przekaźnik przemierzyć z instalacją Amperomierzem.
-dalej to szukać zwarć alternatora, rozrusznika .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”