kontrolka samochodu z kluczem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#16 Post autor: franki »

A może zabuksowały Ci koła na śliskim?? Ja miałem chyba ten błąd po zerwaniu przyczepności jednym kołem podczas ruszania
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

megakasa

#17 Post autor: megakasa »

A więc wrażenia z dziś:
Do pracy 20km. Na zimnym silniku 2 razy kontrolka się zapaliła - noga lekko z gazu i po chwili kontrolka gaśnie.
Z pracy - 1 raz na zimnym silniku, jak się trochę zagrzeje to można przycisnąć powyżej 3000obr i się nie zapala. Zauważyłem że gdy świeci się kontrolka i przycisnę gaz mocniej to nie ma mocy (tak jakby się turbo nie włączało) i wtedy kontrolka świeci dopóki nie odpuszczę gazu. Jak zgaśnie to można normalnie jechać.

Co do ABS: przy ostrym hamowaniu działa normalnie, wtedy nie zapala kontrolka samochodu z kluczykiem.

I jeszcze jedno pytanie na odcinku 20km nie mogę zagrzać samochodu do 90stC. Max to trochę powyżej 70stC. Pomyślałem że może termostat ale maska w górę chłodnica zimna a gumowe węże lekko tylko ciepłe. Jak długo wam grzeje się do 90stC. Dodam że mój silnik to 1,7CDTI 100KM.

[ Dodano: Czw Lut 02, 2012 18:21 ]
Coś umilkło w temacie. Kolejne moje spostrzeżenia:
Dziś znowu kontrolka na 4 biegu obroty lekko powyżej 2000. Zatrzymuję się, sprawdzam błędy i są 2: ECN 050074 i ECN 050056.
Ktoś ma opisy tych błędów? Szczególnie drugiego.

Wydaję mi się że na zimnym silniku ten błąd wyskakuje, na ciepłym (parę km dalej) 5bieg 3000obr i wszystko OK.

Awatar użytkownika
tom 72
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2011, 16:55
Lokalizacja: BRZESZCZE MAŁOPOLSKA
Model:

#18 Post autor: tom 72 »

franki pisze:A kiedy wypedałowujesz błędy? Po tym jak kontrolka z kluczykiem zgaśnie po kilku kilometrach?
Spróbuj wypedałować niedługo po uruchomieniu jak się bedzie świecić (zgaś auto i wypedałuj)
Zrobiłem tak jak mówisz po zaświeceniu kontrolki na pobocze i metodą gaz hamulec wyskoczył błąd 0050 co to jest ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#19 Post autor: Bodek »

tom 72 pisze:
franki pisze:A kiedy wypedałowujesz błędy? Po tym jak kontrolka z kluczykiem zgaśnie po kilku kilometrach?
Spróbuj wypedałować niedługo po uruchomieniu jak się bedzie świecić (zgaś auto i wypedałuj)
Zrobiłem tak jak mówisz po zaświeceniu kontrolki na pobocze i metodą gaz hamulec wyskoczył błąd 0050 co to jest ?
C0050 - Brak sygnału od czujnika tylnego prawego koła - coś takiego znalazłem.


Pewny nie jestem, ale sprawdź wtyczkę, wyczyść może będzie OK.

Poczytaj jeszcze TOOOOO
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 23:01 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

megakasa

#20 Post autor: megakasa »

U mnie błędy ECN 050074 i ECN 050056 zaraz po zapaleniu kontrolki samochód z kluczykiem.
Ale zauważyłem że problem się nasilił przy niskich temperaturach, ostatnio u mnie było ok -25 do -30 stC. Dziś przy temp. ok -14 na 60km tylko raz się zapaliła.
Może jest to związane z niskimi temperaturami na zewnątrz?

Awatar użytkownika
tom 72
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2011, 16:55
Lokalizacja: BRZESZCZE MAŁOPOLSKA
Model:

#21 Post autor: tom 72 »

Bodek pisze:
tom 72 pisze:
franki pisze:A kiedy wypedałowujesz błędy? Po tym jak kontrolka z kluczykiem zgaśnie po kilku kilometrach?
Spróbuj wypedałować niedługo po uruchomieniu jak się bedzie świecić (zgaś auto i wypedałuj)
Zrobiłem tak jak mówisz po zaświeceniu kontrolki na pobocze i metodą gaz hamulec wyskoczył błąd 0050 co to jest ?
C0050 - Brak sygnału od czujnika tylnego prawego koła - coś takiego znalazłem.


Pewny nie jestem, ale sprawdź wtyczkę, wyczyść może będzie OK.
Ale jaką wtyczkę jutro jadę na wymianę oleju i filtrów to przy okazji by mechanik to zrobiła cały błą to ECN 040050

Tak kontrolka pojawiła się w obecne mrozy po przejechaniu kilku kilometrów po odpaleniu silnika i po chwili gaśnie. Niew wiem czy się martwić czy nie.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#22 Post autor: Bodek »

tom 72 pisze:.....cały błą to ECN 040050

Tak kontrolka pojawiła się w obecne mrozy po przejechaniu kilku kilometrów po odpaleniu silnika i po chwili gaśnie. Niew wiem czy się martwić czy nie.
Na drugi raz pisz cały błąd - ten jest związany z EGR-em.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
tom 72
Świeżak
Posty: 13
Rejestracja: 20 lis 2011, 16:55
Lokalizacja: BRZESZCZE MAŁOPOLSKA
Model:

#23 Post autor: tom 72 »

Dzięki za odpowiedz dam go do czyszczenia może pomoże.


O EGR jest dużo na forum, poczytaj. Post poprawiłem, nic się nie dzieje - Bodek
Ostatnio zmieniony 05 lut 2012, 23:36 przez tom 72, łącznie zmieniany 3 razy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#24 Post autor: Harry200 »

Ten błąd widzę robi większość z podających kody,wpisują samą końcówkę

kwaku
Przeglądacz
Posty: 58
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:44
Imię: Adam
Lokalizacja: okolice Częstochowy
Auto: Opel Zafira A 2,2 16V Design
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z22SE
Gender:

#25 Post autor: kwaku »

odnośnie mojego problemu z tą kontrolką, wczoraj komputer mi wywalił komunikat
check battery remote steering (i już się pojawiał po każdym odpaleniu silnika),
więc bateria w pilocie padła, wyjąłem baterie żeby sprawdzić jaką musze kupić, złożyłem z powrotem do kupy(ze starą baterią) i podczas odpalania silnika kontrolka żółtego samochodu z kluczem oraz komunikat od baterii już się nie pojawiały, to chyba był problem ze stykami w pilocie i kluczyk nie mógł się poprawnie skomunikować z samochodem, mam nadzieje że to tylko w tym tkwił problem :lol:

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#26 Post autor: Bodek »

kwaku pisze:odnośnie mojego problemu z tą kontrolką, wczoraj komputer mi wywalił komunikat
check battery remote steering (i już się pojawiał po każdym odpaleniu silnika),
więc bateria w pilocie padła, wyjąłem baterie żeby sprawdzić jaką musze kupić, złożyłem z powrotem do kupy(ze starą baterią) i podczas odpalania silnika kontrolka żółtego samochodu z kluczem oraz komunikat od baterii już się nie pojawiały, to chyba był problem ze stykami w pilocie i kluczyk nie mógł się poprawnie skomunikować z samochodem, mam nadzieje że to tylko w tym tkwił problem :lol:
Myślę, że jednak czeka cię wymiana baterii w kluczyku, ja tak miałem na weekend.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

tixon

#27 Post autor: tixon »

Witam,
Bardzo mnie zawiodła dzisiaj moja zośka. Rano wsiadam, próbuję ją odpalić a tu miga kontrolka samochodu z kluczem, a kontrolka ESP nie gaśnie - rozrusznik ani drgnie. Jedna, druga próba i szybciutko na autobus. Wieczorkiem schodzę ponownie i dalej to samo, dodatkowo przestał działać centralny. Próbowałem oba kluczyki. Wg instrukcji ta migająca kontrolka to uszkodzony immobilizer. Czy miał ktoś taki problem. Najgorsze, że auto w garażu i trzeba je wyciągnąć pod górę.

megakasa

#28 Post autor: megakasa »

tixon pisze:Witam,
Bardzo mnie zawiodła dzisiaj moja zośka. Rano wsiadam, próbuję ją odpalić a tu miga kontrolka samochodu z kluczem, a kontrolka ESP nie gaśnie - rozrusznik ani drgnie. Jedna, druga próba i szybciutko na autobus. Wieczorkiem schodzę ponownie i dalej to samo, dodatkowo przestał działać centralny. Próbowałem oba kluczyki. Wg instrukcji ta migająca kontrolka to uszkodzony immobilizer. Czy miał ktoś taki problem. Najgorsze, że auto w garażu i trzeba je wyciągnąć pod górę.
Może Ci akumulator padł.

mariangg

#29 Post autor: mariangg »

Witam,

Pomóźcie rozszygrować:
ECU 242F66, 048206, 000000 i świeci się kontrolka o kształcie "silnika".
Zafira 2008 1.7 125 KM.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#30 Post autor: Bodek »

mariangg pisze:Witam,

Pomóźcie rozszygrować:
ECU 242F66, 048206, 000000 i świeci się kontrolka o kształcie "silnika".
Zafira 2008 1.7 125 KM.
Pozdrawiam
0242 Czujnik ciśnienia doładowania „B" - zwarcie do plusa
0482 Uszkodzenie w układzie chłodzenia powietrzem 3

0000 :?: :?:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”