Problem z światłami

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
neo
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2014, 18:25
Lokalizacja: Poznań
Model:

Problem z światłami

#1 Post autor: neo »

Cześć
ostatnio mam problem ze światłami mijania.
Po odpaleniu samochodu i próbie zapalenia świateł zapalają się one z opóźnieniem kilku sekund.
Dodatkowo nie zawsze ale często się samoistnie wyłączają na kilka sekund i po tym czasie znów się zapalają.
Co może być przyczyną?
Myślałem o przekaźniku ale nie za bardzo wiem który jest odpowiedzialny za światła mijania,

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »

Za światła odpowiada komputer wpierw odczytaj błędy ,dodatkowo sprawdź wszystkie masy

Wilkuwawa
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2020, 20:36
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira b 1.9
Model: Zb
Oznaczenie silnika: Zb19dtg

#3 Post autor: Wilkuwawa »

Witam pisze tutaj gdyż problem dotyczy swiatel ale nie mogę nic znaleźć na temat przeciwmglowych tylnych po zapaleniu święci się tylko jedna strona na drugiej cisza wymieniłem żarówkę dalej cisza rozebralem lampe zasilania brak ale błąd wyskakuje cały czas że zarowka spalona czy może bezpiecznik jest jakiś osobny bo nie oznacza to chyba że muszę pruc cala instalacje by znaleźć gdzie jest kabelek przetarty

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#4 Post autor: Mariusz »

Wilkuwawa pisze: 06 paź 2020, 22:26 Witam pisze tutaj gdyż problem dotyczy swiatel ale nie mogę nic znaleźć na temat przeciwmglowych tylnych po zapaleniu święci się tylko jedna strona na drugiej cisza wymieniłem żarówkę dalej cisza rozebralem lampe zasilania brak ale błąd wyskakuje cały czas że zarowka spalona czy może bezpiecznik jest jakiś osobny bo nie oznacza to chyba że muszę pruc cala instalacje by znaleźć gdzie jest kabelek przetarty
Prawa lampa nie świeci bo nie ma do niej instalacji.

Wilkuwawa
Posty: 3
Rejestracja: 08 sie 2020, 20:36
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira b 1.9
Model: Zb
Oznaczenie silnika: Zb19dtg

#5 Post autor: Wilkuwawa »

Przewód doprowadzony do ścieżki zarowka też siedzi A widziałem filmy z dwoma światłami czy aby na pewno?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”