[FAQ]Tempomat

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Victorek
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2020, 06:02
Imię: Pawel
Lokalizacja: Bielsko Biala
Auto: Zafira B 1.7
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTJ

#196 Post autor: Victorek »

Tazz dzięki za podpowiedź, doczytałem wszystko. znacznie wczesniej. Pytanie które pozostaje to czy znajde kogos z okolic Bielska kto mi to zaprogramuje w zafirce z 2013 roku. Nie posiadam opcoma.

stugriffin27
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 25 cze 2020, 21:24
Imię: Maciej
Lokalizacja: PL
Auto: 1.8 Cosmo panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#197 Post autor: stugriffin27 »

Hejo, niestety mój Opcom odmówił posługi. Ktoś w Wwa włączyłby mi tempomacior? Skrzynka półautomat, manetka jest więc wystarczy w opcomie

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka


Januszek
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2021, 15:33
Imię: Janusz
Lokalizacja: Worcester
Auto: Wauxhall zafira b
Model: B
Oznaczenie silnika: B1.6
Gender:

#198 Post autor: Januszek »

Witam mam wauxhalla zafira b 1.6 xep 2007 angol,chce podlaczyc tempomat krok po kroku ,mam manetke zmieniona i zaprogramowana i swieci kontrolka zielona,kupilem czujnik polozenia sprzegla a kabli niemam na kolumnie kierownicy ani za radiem,gdzie je szukac lub jak podciagnac nowe jak ich niema

Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Duzo o tempomacie tematow czytalem i o mojej zafirce niedoczytalem,albo przeoczylem cos

Awatar użytkownika
Czesław
Zafiromaniak
Posty: 1085
Rejestracja: 30 gru 2013, 22:38
Imię: Czesław
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Auto: Meriva B 1,4 120 KM
Model: B
Oznaczenie silnika: Nel
Gender:
Kontakt:

#199 Post autor: Czesław »

Zobacz tutaj może się przyda viewtopic.php?f=32&t=446
czesiek_ze

Januszek
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2021, 15:33
Imię: Janusz
Lokalizacja: Worcester
Auto: Wauxhall zafira b
Model: B
Oznaczenie silnika: B1.6
Gender:

#200 Post autor: Januszek »

Kenshi pisze: 18 maja 2020, 20:48 Witam kolegów ponownie. Po długich zastanowieniach i poszukiwań nareszcie znalazłem wpinkę do czujnika sprzęgła, podejrzewam że większość co ni mogła jej znalezć to będzie tam gdzie ja miałem. Mianowicie, po wertepowaniu internetów i różnych wypowiedzi majsterkowiczów znalazłem wypowiedz, że te oto właśnie wpinki znajdują się w dwóch miejscach w seryjnych montażach. Pierwszym miejscem to większości znane po lewej str kierownicy przy progu sklejone taśmą papierową do wiązki przewodów. Drugim miejscem jakim nas zaszczycili to jest na wiązce za zegarami, trzeba odkręcić 2 śrubki dodatkowo i jak w zamieszczonych zdjęciach również jest przewód przyklejony papierową taśmą i spinką do przyczepienia (zakotwienia) kabla. Tak mi to nie dawało spokoju że musiałem wszystko sprawdzić i jest. Teraz pora na podłączanie reszty i test tempomatu ;p
Jaki model i rocznik auta masz,ja mam anglika 2007 zafira b 1.6 xep manetke zaprogramowalem i czujnik kupilem a kable niewiem gdzie ,przy kierownicy niema

Januszek
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 mar 2021, 15:33
Imię: Janusz
Lokalizacja: Worcester
Auto: Wauxhall zafira b
Model: B
Oznaczenie silnika: B1.6
Gender:

#201 Post autor: Januszek »

Hey,ja montowalem do zafira b benzyna od podstaw i mi sie udalo cud

Dodano po 9 minutach 3 sekundach:
Kenshi pisze: 11 maja 2020, 20:43 Witam kolegów. Chciałbym dopytać czy znalazłby się ktoś z okolic Rzeszowa co by dał radę wspomóc z oprogramowaniem ? żeby do Zośki wgrać tempomata ? Z tego co widzę u mnie czujnika brak jak i wtyczki fo podpiecia czujnika xS :zły: widocznie to mam tą wybrakowaną wersję niestety :cry: kwestia jeszcze tego przekaźnika z tylu komuś udało się to dorwać/dobrać? Bo nie wiem czy się zabierać już za to ...
Ja wlasnie podlaczylem gola wersje 1.6 xep 2007 od podstaw.niemialem nanetki,wtyczki z kablami ani czujnika polozenia sprzegla. Teraz mam zaprogramowana manetke i nawet kontrolka jest i podciagnalem dwa kabeli i eureka od 15 mil mi zalancza tempomat chodzi lux

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”