Która opcja świateł (op-com) 1-5 najlepsza w Polsce

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
amigancik
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 maja 2021, 23:00
Imię: Adam
Lokalizacja: Suwaliszki
Auto: Zafira 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

Która opcja świateł (op-com) 1-5 najlepsza w Polsce

#1 Post autor: amigancik »

Witajcie, proszę o wyrozumiałość gdyby temat był, szukałem, nie znalazłem konkretnej odpowiedzi... gdyby była proszę o link a ten temat usunąć.
Jak w tytule - którą konfigurację świateł (opcję) w op-com najlepiej ustawić i jak, na Polskę.
Rozumiem przez to aby w poz. 0(off) paliły się tylko światła przednie, tak jak wymagają przepisy do jazdy dziennej, a w pozycji 1(on) normalnie przód i tył.
Teraz mam tak ustawione że po włączeniu zapłonu włączają się zawsze światłą przód i tył i w ogóle nie mogę wyłączyć świateł tzn. w poz. przełącznika świateł 0 (off) palą się światła przednie i tylne tak jak w poz. przełącznika 1 (on), jedyna różnica że w 0 (off) nie można włączyć świateł długich...
Serdecznie dziękuję i pozdrawiam
świeżo upieczony użytkownik
Adam

PS dodatkowe dwie zagwozdki jakie mam to że to moje auto
1. Zafira 1.8 - 2011 r. lub 2012 r, - nie wiem który bo w papierach napisane że 2012 a autodna.pl po VIN pokazuje 2011 r.
W serwisie Opla jak dzwonię w Polsce też mówią że 2012 r...
2. Podobnie z silnikiem w papierach wszędzie A18XER a OP-COM pokazuje wszędzie że silnik Z18XER (o tyle ważne to dla mnie że chcę wstawić gaz, a ponoć do A18XER lepiej nie wstawić bo mega delikatna głowica...)

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5218
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: fredas »

Z tymi światłami też się wkurzałem i i wróciłem do pierwotnych ustawień tzw manualnie :lol:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek-TT
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 kwie 2021, 19:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: dolnośląskie
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#3 Post autor: Tomek-TT »

Zgodnie z przepisami odnośnie świateł do jazdy dziennej to w pojazdach zarejestrowanych do 31.12.2009 mogą świecić razem z postojówkami a zarejestrowane po tej dacie tylko same dzienne. Nie wiem jak to jest ze światłami w naszych Zosiach ustawianych przez OP-COM

Radi1971
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2016, 16:30
Imię: Radi
Lokalizacja: Ozorków
Auto: Zafira family
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEL
Gender:

#4 Post autor: Radi1971 »

Co do świateł to mam pytanie czy ktoś w Łodzi jest mi to w stanie ustawić? OP-COM? Jak również zamykanie drzwi po ruszeniu?

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5218
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#5 Post autor: fredas »

Radi1971 pisze: 27 lip 2021, 12:15 Co do świateł to mam pytanie czy ktoś w Łodzi jest mi to w stanie ustawić? OP-COM? Jak również zamykanie drzwi po ruszeniu?
Proszę

https://youtu.be/z_2rF92zAyg
Obrazek
Obrazek

Radi1971
Posty: 2
Rejestracja: 17 sty 2016, 16:30
Imię: Radi
Lokalizacja: Ozorków
Auto: Zafira family
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XEL
Gender:

#6 Post autor: Radi1971 »

Próbowałem tak jak na filmie, który przesłałeś. Widziałem go wcześniej i z niego dowiedziałem się o zamykaniu po ruszeniu. Problem jest tylko w tym, ze jak nie masz aktywowane danej funkcji to jej nie uruchomisz bez OP-COM a niestety nie posiadam takiego

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”