Świecące światła oświetlenia tabl. rej.

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Spider40
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:35
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.8 ENJOY
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:

Świecące światła oświetlenia tabl. rej.

#1 Post autor: Spider40 »

Dzień dobry. Rok temu kupiłem ZB 1.8 A18XER prod.2013 (po 2 lifcie) Mam taki problem - po odryglowaniu c.zamka zapala się oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Po otwarciu tylnej klapy świecą się nadal, gasną po jej zamknięciu. Jeżeli klapa nie zostanie otwarta gasną po kilku minutach. Po zaryglowaniu c.zamka gasną po kilku sekundach.
Zastanawiam się, czy jest możliwość aby to wyłączyć? Żeby świeciły tylko wtedy, gdy są włączone tylne światła pozycyjne. Pan/szef w niezależnym serwisie opla stwierdził że "tak ma być". Chyba chciał mnie zbyć, żebym głowy mu nie zawracał takimi głupotami. :roll:
Zafira B 2013 A18XER, wcześniej ZB 2007 X16XE1, Corsa B 1,4 1999 Kombi (prod.Argentyna)

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2212
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#2 Post autor: Pszczyna »

Tak ma być, uruchom wyobraźnię -na drodze wychodzisz a auta światła zgaszone a ty grzebiesz w bagażniku a tu :driver: :driver: :f1: dziki dzik sssru ci w du..pę bo cię nie widział, a tak to choć te od tablicy dają szansę by cię dojrzał :lis: :mrgreen:

Spider40
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 08 cze 2018, 07:35
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B 1.8 ENJOY
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:

#3 Post autor: Spider40 »

No nie. No super. Dzięki za odpowiedź. For you :piwo: , for me :mur:
Zafira B 2013 A18XER, wcześniej ZB 2007 X16XE1, Corsa B 1,4 1999 Kombi (prod.Argentyna)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”