[TUT/B]Uszkodzony siłownik klapy wlewu paliwa

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
zorro

[TUT/B]Uszkodzony siłownik klapy wlewu paliwa

#1 Post autor: zorro »

W zeszłym tygodniu po dotarciu na ORLEN chciałem zatankować moja ZOCHĘ - a tu klapka ZAMKNIĘTA - kilka razy centralnym i nic - powrót do domu i do roboty - jak bym miał otwartą klapkę to wyciągnięcie siłownika trwa chwilkę - dwie śrubeczki i mamy go na zewnątrz - ale najpierw trzeba otworzyć klapkę - wziąłem się za rozbieranie - tylny boczek, pianki, jakiś sterownik z uchwytem i jest otwór przez który wkładamy rękę do środka - oczywiście latarka i lusterko żeby rozpoznać co i jak bo inaczej się nie da - rozchylamy zaczepy obudowy w którą włożony jest siłownik i wyciągamy go - oczywiście wszystko jedną ręką - a jak mamy już otwartą klapkę to odkręcamy i wyciągamy obudowę.
Teraz szukanie siłownika do ZB do klapki wlewu paliwa - nowy w serwisie - 200 - 210 zł - używany na allegro 120 zł ale znalazłem prawie taki sam z ZA z zamka tylnej klapy - koszt z przesyłką 50 zł - na oko prawie identyczny ale nie trzyma dobrze w obudowie i wypada - rozebrałem oryginalny uszkodzony (musi być w ciepłym miejscu żeby plastik się poddawał), rozebrałem zakupiony z ZA (tu już urywałem spinki) i podmieniłem same silniczki - ŚMIGA BEZ PROBLEMU


Fotki:
1 - styropianki na zestaw naprawczy

Obrazek


2 - jakiś sterownik
Obrazek



3 - przez ten otwór wyciągamy siłownik
Obrazek


4 - odkręcamy obudowę siłownika po otwarciu klapki
Obrazek



5 - obudowa siłownika
Obrazek


6 - siłowniki - ten na górze to od ZA
Obrazek


7 - siłowniki po otwarciu
Obrazek



Oczywiście końcówki siłowników można bez problemu ściągać i zamieniać
Ostatnio zmieniony 18 cze 2017, 10:48 przez zorro, łącznie zmieniany 8 razy.

Zablokowany

Wróć do „Elektryka i elektronika”