[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#106 Post autor: Anony Mous »

Jacek_Do pisze:Nie dajmy się zwariować i jeśli coś jest spieprzone to nazywajmy rzeczy po imieniu.
A nie odrazu latać z op-com tech2 itp. nie po to kupuję samochód aby pod domem prowadzić warsztat.
Jak kupowałem ZB to tak właśnie myślałem jak Ty Jacek.Ale po dłuższym użytkowaniu tego auta szybko doszedłem do wniosku,że bez fejsu nie da się żyć...chyba,że bardzo lubisz zostawiać dużo kasy w ASO. ;)

pioter1

#107 Post autor: pioter1 »

ma racje , mialem astre H pierdoly pokazywala az milo pol baku a komp. ze przejade 0km i szuka stacji benz. teraz mam zafire B jak ja kupilem miesiac bylo ok a pozniej tankuje i pokazuje ostatnie kilometry jakie moge jeszcze przejechac. zaznacze ze bylem z astra H na techu musieli pozmieniac indexy i chulalo super pokazywal normalnie.ale panowie nie po to kupuje autko za ciezko zarobione pieniazki zeby kupic techa dodatkowo , moze niech opel doklada techa do auta heheheheh

daniel120zafira

#108 Post autor: daniel120zafira »

Witam
Wyjeździłem paliwo prawie do 0 po czym zatankowałem 4l i komp przeliczył na zasięg 80km. Więc raczej przelicza nawet te małe tankowania.

Jacek_Do

#109 Post autor: Jacek_Do »

daniel120zafira pisze:Witam
Wyjeździłem paliwo prawie do 0 po czym zatankowałem 4l i komp przeliczył na zasięg 80km. Więc raczej przelicza nawet te małe tankowania.
Szczęściarz albo już ktoś grzebał w indeksach.

darkp1

#110 Post autor: darkp1 »

W ZA bez problemu komputer pokładowy przelicza nawet jak się zatankuje te 4 litry. ;)

pioter1

#111 Post autor: pioter1 »

mi tak raz przeliczyl ze stanolem na autostradzie dzieki bogu zaraz byl zjazd i pchalem auto wraz z kumplem ale jazda , chcialem zobaczyc co pokaze komp no i pokazal.

Raf

#112 Post autor: Raf »

kaliope pisze:ale co to są te indexy panowie? rozjaśnijcie co nie co
ja też dołączam się do tego pytania.
Czy ktoś może podać więcej konkretów na temat tych index'ów?

bodzio

#113 Post autor: bodzio »

Posiadam Zafire B 2006 r. Mój problem polega na tym, że wyświetlacz przestał działać, nie zaświeca sie, nie mróga-zupełnie nic. Możecie mi coś poradzic co to może być? Dodam, że ta usterka wystapiła po tym jak rozładował sie mi akulumator i auto bylo odpalane na "krutko", podpięte biegunami klemy do klemy. A po podłączeniu do komputera w serwisie opla, komputer nie wykrył żadnej usterki. Poratujcie mnie jakoś, bede bardzo wdzięczny :)

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#114 Post autor: Lorry »

A radio działa ????

Zacząłbym od przeglądu bezpieczników... Jak to nic nie da to spróbować zrobić reset (zdjąć klemy z aku na jakiś czas). Jak i to nic nie da to tylko próba z innym wyświetlaczem...

Ewentualnie serwis Jaro Car na Stoczniowców 1 w KrK. Szpece od Opli ;)

Anony Mous

#115 Post autor: Anony Mous »

zagadaj jeszcze Sig-Man'a (mam nadzieje że nie przekręciłem nick'a). Zajmuje się w naprawach radyjek do opelków więc może pomoże z wyświetlaczem.

bodzio

#116 Post autor: bodzio »

Radio działa tylko nie podświetla
Reset był i nic nie pomogło
Bezpieczk ok

Anony Mous

#117 Post autor: Anony Mous »

Przyświeć czymś w ekran bo może być tak że wyświetla a tylko podświetlenie nie działa. Jak się sprawdzi moja diagnoza to najprawdopodobniej inwerter do wymiany.

tico0

#118 Post autor: tico0 »

tEREk pisze:Jak się sprawdzi moja diagnoza to najprawdopodobniej inwerter do wymiany
Cały czas sądziłem że inwerter jak już to jest w CID, w pozostałych to chyba klasyka jakieć ledki albo żarówczki. Mogę się mylić bo nie rozbierałem jeszcze wyświetlacza :mrgreen: , albo ja nie doczytałem albo nie mogę znależć jaki kolega ma "typ" wyświetlacza...

Anony Mous

#119 Post autor: Anony Mous »

Prawda założyłem że kolega ma CID-a bo chyba tylko CID mruga.

gackowo

#120 Post autor: gackowo »

Witam
Dziś spaliśmy dłużej, ale moja Zosia nadal po staremu. Nie mogłam znaleźć postów na ten temat więc pytam: Jak zmienić godzinę w Zafci 2007. W instrukcji samochodu bardzo ogólnikowo.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”