[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#121 Post autor: stapaw »

Witam.Ustawienia daty i godziny-z Menu Settings(Ustawienia)wybrać pozycję Time,Date(Data,Godzina).Zaznaczyć żądaną pozycję menu i zmienić jej ustawienia.Pozdrawiam

Mati_2001
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 22 sie 2010, 21:02
Imię: Jac
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:

#122 Post autor: Mati_2001 »

a jaki masz wyświetlacz ?
zegar powinien sam się zaktualizować poprzez RDS radia
Sprawdź, czy masz włączoną "automatyczną synchronizację czasu " w tym samym miejscu co ustawia się godzinę, jak podał stapaw
Mam wyświetlacz po polsku - nie wiem , jak ta opcja jest opisana w innych językach - w każdym bądź razie - w kwadraciku powinien być "x", a przy uboższych wyświetlaczach obok zegarka powinien być budzik

stapaw
Mieszkaniec
Posty: 236
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:57
Imię: Paweł
Lokalizacja: podbeskidzie
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#123 Post autor: stapaw »

Nie wiem jak to jest do końca z tą automatyczną synchronizacją czasu.Ja dzisiaj przejechałem kilkanaście km. i godzina mi się nie zmieniła,musiałem przestawić ręcznie.Pozdrawiam

Przemcio

#124 Post autor: Przemcio »

No powinien ale niestety nieee. Mam wszystko ustawione jak trzeba i ręcznie to zrobiłem :(

Anony Mous

#125 Post autor: Anony Mous »

A moja Zosia sama sobie przestawiła zegarek :)

F-19

#126 Post autor: F-19 »

U mnie również godzina została zaktualizowana automatycznie.

gackowo

#127 Post autor: gackowo »

A wiecie, że cały dzień jeździłam i nie zwróciłam uwagi czy godzina się zmieniła. Mam polski wyświetlacz ale jak się dostać do menu gdzie są ustawienia - nie mam bladego pojęcia

Piotrek413

#128 Post autor: Piotrek413 »

U mnie się nie zaktualizowało automatycznie chociaż mam wszystko ustawione jak trzeba i jeździłem cały dzień :(

Mati_2001
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 22 sie 2010, 21:02
Imię: Jac
Lokalizacja: Gliwice
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z22YH
Gender:

#129 Post autor: Mati_2001 »

A u mnie zegar ładnie cofnął się 1 godzinkę do tyłu :)
może to zasługa stacji, którą słucham ( ogólnokrajowa zaczynająca się na R, 3 litery .... :) , kończy się na F )

marcolub

#130 Post autor: marcolub »

U mnie właczone synchro z czasem RDS i zmieniło ładnie w nocy ;)

tico0

#131 Post autor: tico0 »

Piotrek413 pisze:nie zaktualizowało automatycznie chociaż mam wszystko ustawione jak trzeba i jeździłem cały dzień
Nie przejmuj się u mnie też nie zaktualizowało choć jest wszystko dobrze ustawione, myślę że problem leży po stronie nadwczej, przekaźniki radiowe w danym regionie muszą mieć widocznie wyłączoną tą funkcję i wtorek środa pewnie wszystko wróci do normy.... U mnie pomimo włączonej funkcji nie ma ikonki zegara czyli potwierdza to moje wcześniejsze słowa.... że brak sygnału z strony nadawcy....

Przemcio

#132 Post autor: Przemcio »

Kamień z serca ..... ;)

Raf

#133 Post autor: Raf »

U mnie też się niezaktualizowało, mimo że ustawiałem na kilka stacji. Znikneła tez ikonka zegarka automatycznego nastawiania. Tuż po ustawieniu ręcznym - ikonka zegara znowu sie pojawiła.
Mam swoja teorię, że synchronizacja działa jak jest niewielka różnica czasu (może do godziny?).

andwi
Przeglądacz
Posty: 53
Rejestracja: 19 mar 2010, 20:26
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Tychy
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z16XER
Gender:

#134 Post autor: andwi »

To jest na pewno zależne od stacji której słuchasz. Jeśli nie zaktualizowali godziny w nadajniku RDS (o ile w ogóle go mają), to nie zaktualizuje ci godziny w zegarku. Ja słuchałem tej samej stacji co Mati_2001 i przesunęło mi od razu po włączeniu radia.

Anony Mous

#135 Post autor: Anony Mous »

andwi pisze:To jest na pewno zależne od stacji której słuchasz. Jeśli nie zaktualizowali godziny w nadajniku RDS (o ile w ogóle go mają), to nie zaktualizuje ci godziny w zegarku. Ja słuchałem tej samej stacji co Mati_2001 i przesunęło mi od razu po włączeniu radia.
Tak zgadzam się ja miałem na Radiu Zet i bez problemu zmieniło godzinę ale musi być zaznaczona (X) synchronizacja czasu w Ustawieniach :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”