Światła tył - usterki w działaniu.

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Tazz
Zafiromaniak
Posty: 3059
Rejestracja: 25 cze 2017, 11:23
Imię: Marcin
Lokalizacja: SOsnowiec
Auto: Mercedes Benz E klasa
Model: S211
Oznaczenie silnika: M112
Gender:

#16 Post autor: Tazz »

Jeszcze mi się nasuwa jedna rzeczy, czy system kontroli żarówek nie płata figli.. Może magiczne odłączenie klemy by pomogło :mysli: ale odpinając kleme i tak bym zajrzał do tych wtyczek przy REC-u jak pisałem wyżej ;)
Byly:
Astra F 1.6 htb
Omega 2.2 sedan
Zafira (z19dth + virus)
Zafira OPC (z20leh)
Przejściowe
VW polo (1.6) htb
seat Cordoba Vario (1.6)
Ford Focus (1.6 TDCI) Htb
Żonowozy:
audi A4 1999 (1.6)
Daihatsu Materia 2008 (1.3)
Obecnie:
Mercedes W211 3.2 V6
Romet ZK 125 FX

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#17 Post autor: Ostap »

U mnie ostatnio przez miesiąc był błąd od tylnego przeciwmgielnego. Jak odpaliłem auto to błąd wyskakiwał a światło z tyłu po włączeniu normalnie działało. Zebrałem się i wyczyściłem złącze od lampy kontaktem i jest cisza. Tylnymi światłami steruje oczywiście REC. Oby ta woda w lampach nie uszkodziła Ci RECa. Możesz podłączyć opcoma I zobaczyć czy nie ma innych błędów
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#18 Post autor: Sumik »

Jutro zabieram sie za diagnostyke i kontakt. Jezeli REC mialby pasc to mam jeszcze drugi. Ale bez alarmu. Zobaczymy co to tam sie podzialo...

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#19 Post autor: Ostap »

No i jak tam?
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Awatar użytkownika
Sumik
Zafiromaniak
Posty: 2407
Rejestracja: 01 lis 2015, 18:09
Imię: Marcin
Lokalizacja: Sosnowiec
Auto: Zafira B OPC 300+
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#20 Post autor: Sumik »

Tak jak pisał Tazz. Zajrzałem do RECa i okazało się że kostka od tylnych świateł jest cała zaśniedziała:
Obrazek
Przeleciałem kostkę ( jak i pozostałe) kontakt sprayem i wszystko wróciło do normy.

Dziwne, że dostałą się tam woda... Musiała przedostać się w izolacji i dopłynęło aż do kostki :shock: no bo skąd tam by się woda wzięła.

Morfi_pl
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 02 lis 2017, 17:47
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#21 Post autor: Morfi_pl »

u mnie było to samo, okazało się że jedna z żarówek była lekko przydymiona ale wciąż działała, po wymianie wszystko było OK

kolunio211
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 14 maja 2018, 18:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#22 Post autor: kolunio211 »

Hejka.
Panowie taki problem dziś znajomy jechał za mną i mówił że gdy się stóp świeci to miga podświetlenie tablicy. Mam tam założenie ledy , wszystko działa i świeci a gdy niciane stop to podświetlenie tablicy mruga.
Takie pytanie czy w ledach pozycji też trzeba zakleić bieguny ?
Z góry dziękuję 😊

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#23 Post autor: Mawerix »

Zamień te LEDy na żarówki i sprawdź działanie, jak oświetlenie tablicy nie będzie mrugać to znaczy że LEDy nie odpowiednie.

kolunio211
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 14 maja 2018, 18:20
Imię: Rafał
Lokalizacja: Tczew
Auto: Opel Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z18xer
Gender:

#24 Post autor: kolunio211 »

Wywaliłem led, wsiadziłem zwykłe żarówki w lampach przeczyścilem styki i na razie jest ok :) chyba coś z tymi ledami nie halo ;/

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#25 Post autor: Mawerix »

Kup całe lampy dedykowane do podświetlenia tablicy.

marod
Posty: 3
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:58
Imię: Marcin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A18XER

#26 Post autor: marod »

witam.

Nie świeci 3 światło stopu (nad klapą) - boczne światła stopu działają prawidłowo.

Co sprawdzic?
Jak zdemontować światło?

Skasowany użytkownik 6483

#27 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Otwórz klapę i zdemontuj ten plastik nad szybą, tam gdzie znajduje sie trzecie światło. On jest na takie blaszki bodajże. Wtedy będziesz mógł dokładnie zdemontować to światło.

ciawron
Przeglądacz
Posty: 67
Rejestracja: 01 lip 2017, 21:19
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Korczyna
Auto: Zafira B 2.0 Turbo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#28 Post autor: ciawron »

Piszę tutaj, bo nie chce zakładać nowego wątku. Chciałem uruchomić tryb świateł dziennych i OPCOMem w przednich włączyłem program 5. Mam czujnik deszczu i światła. W tylnych niezależnie, czy dam 5 czy 1, to jesli w trybie ATUO włączą się wszystkie światła (łącznie z tyłem), to tył po zgaszeniu samochodu nadal się świeci - razem z podświetlaniem tablicy. Spotkał się ktoś z czymś takim?

W pierwszej kolejności chciał mi to ustawić elektryk, ale rozłożył ręce. Kupiłem więc interfejs i robiąc przeróżne konfiguracje nie jestem w stanie dojść do ładu. Czy może być coś nie tak z REC? Może jest z innego samochodu? Gdzie szukać przyczyny...?

Morfi_pl
Bywalec
Posty: 109
Rejestracja: 02 lis 2017, 17:47
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#29 Post autor: Morfi_pl »

ciawron pisze: 21 lut 2019, 13:35 Piszę tutaj, bo nie chce zakładać nowego wątku. Chciałem uruchomić tryb świateł dziennych i OPCOMem w przednich włączyłem program 5. Mam czujnik deszczu i światła. W tylnych niezależnie, czy dam 5 czy 1, to jesli w trybie ATUO włączą się wszystkie światła (łącznie z tyłem), to tył po zgaszeniu samochodu nadal się świeci - razem z podświetlaniem tablicy. Spotkał się ktoś z czymś takim?

W pierwszej kolejności chciał mi to ustawić elektryk, ale rozłożył ręce. Kupiłem więc interfejs i robiąc przeróżne konfiguracje nie jestem w stanie dojść do ładu. Czy może być coś nie tak z REC? Może jest z innego samochodu? Gdzie szukać przyczyny...?
Tył i przód programuje się osobno

ciawron
Przeglądacz
Posty: 67
Rejestracja: 01 lip 2017, 21:19
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Korczyna
Auto: Zafira B 2.0 Turbo Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#30 Post autor: ciawron »

Morfi_pl pisze: 23 lut 2019, 13:52
ciawron pisze: 21 lut 2019, 13:35 Piszę tutaj, bo nie chce zakładać nowego wątku. Chciałem uruchomić tryb świateł dziennych i OPCOMem w przednich włączyłem program 5. Mam czujnik deszczu i światła. W tylnych niezależnie, czy dam 5 czy 1, to jesli w trybie ATUO włączą się wszystkie światła (łącznie z tyłem), to tył po zgaszeniu samochodu nadal się świeci - razem z podświetlaniem tablicy. Spotkał się ktoś z czymś takim?

W pierwszej kolejności chciał mi to ustawić elektryk, ale rozłożył ręce. Kupiłem więc interfejs i robiąc przeróżne konfiguracje nie jestem w stanie dojść do ładu. Czy może być coś nie tak z REC? Może jest z innego samochodu? Gdzie szukać przyczyny...?
Tył i przód programuje się osobno
Wiem o tym, dzisiaj będę miał moduł REC z pinem. Zapnę go i zobaczymy, czy wszystko ruszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”