Problem z halogenami przeciwmgielnymi

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Mirasek3

#16 Post autor: Mirasek3 »

Mój komp też wyświetlił komunikat o niskim napięciu ale nie wiem co jest przyczyną i w tym tkwi problem. Żarówki są sprawne o sprawdzałem.

[ Dodano: Wto Lut 15, 2011 20:35 ]
Czy nikt z szanownych forumowiczów nie wie co może być przyczyną komunikatu na kompie - niskie napięcie. Skutkuje to brakiem świateł przeciwmgielnych przednich? :?:

[ Dodano: Nie Lut 27, 2011 22:24 ]
Szanowni forumowicze może jednak ktoś mał podobny przypadek i udało mu się go rozwiązać. Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

szymek

#17 Post autor: szymek »

Witam :)
Dziś sprawa z halogenami się wyjaśniła a więc w moim przypadku to brakowało bezpiecznika nr 13 w skrzynce A (komora silnika)nie wiem kto go wyciagnał i po co.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#18 Post autor: Harry200 »

szymekmaj pisze: w moim przypadku to brakowało bezpiecznika nr 13
Czyli w Twoim przypadku to bezpiecznik ale nietypowe w tym przypadku dlaczego go ktoś wymontował.. :?:

Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#19 Post autor: marwisn »

U mnie ni z tego ni z owego przestało działać tylne przeciwmgielne. Padła elektronika we włączniku zespolonym. Kupiłem rozbitka z allegro, przełożyłem płytkę i jest ok.

rjxrjx
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 08 gru 2010, 16:32
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Rokietnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: DTI
Gender:

#20 Post autor: rjxrjx »

Na przeglądzie diagnosta zakwestionował mi brak brak powyższych świateł.
Jeśli chodzi o tył to może być przejściówka bo mam hak i ZA jest z Francji a przód nie
wiem czemu nie świeci.Kontrolki na tablicy się świecą a halogenów brak.
Czy te opisy w powyższych postach też dotyczą mojego modelu ZA 2.0 DTI?

tico0

#21 Post autor: tico0 »

rjxrjx pisze:Czy te opisy w powyższych postach też dotyczą mojego modelu ZA 2.0 DTI?
Nie ZB
rjxrjx pisze:Kontrolki na tablicy się świecą a halogenów brak.
A może po prostu żaróweczki spalone (uszkodzone) to że widać całe włókno w żarówce nie znaczy że jest dobra..... Sprawdź miernikiem czy dochodzi do lampy napięcie... od tego należało by zacząć zaraz po sprawdzeniu żarówek...

czarsio

#22 Post autor: czarsio »

Ja mam "większy" problem,nie świeci mi prawy przedni halogen.Elektryk stwierdził że po jego stronie czyli elektrycznej jest wszysto ok ,jest napiecie i dlatego to musi być coś z programem.Podpięcie pod komputer i stwierdzenie że wszystko jest ok czyli to musi być brak napięcia gdzieś na kablach. No i teraz być tu mądry i pisz wiersze. Halogen dalej nie świeci.

Gruka

#23 Post autor: Gruka »

Po stronie elektrycznej ok ale brak napięcia na kablach? A żarówkę wogóle sprawdzałeś?

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#24 Post autor: drahe »

Stawiam na okablowanie, obydwa halogeny zasilane są z tego samego przekaźnika.Gdyby to był problem z przednią skrzynką bezpiecznikową to nie działał by żaden.Zmień elektryka bo ten podaje sprzeczne dane :evil:

czarsio

#25 Post autor: czarsio »

Powiem tak:elektryk stwierdził że kable są ok i trzeba podpiąć pod komputer, a "komputerowiec" stwierdził że u niego jest ok i to musi być przerwa na kablu. Żarówke wymieniłem w pierwszej kolejności.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#26 Post autor: GOTI »

Hmm.. skoro w komputerze nic nie wykryło to napewno jest jakaś przerwa w obwodzie z przekażnika do halogenu. Tego elektryka masz znajomego czy po prostu tak do niego podjechałeś? Sprawdzał on przejście pomiędzy wejściem (tj. przekażnikiem, skrzynką), a wyyjściem (halogenem). Próbował podmieniać np. wlącznik, przekaźnik lub samą lampe?
Obrazek

cieniassss

#27 Post autor: cieniassss »

czarsio, u mnie nie świecił jeden halogen, problem był w złączu wiązki zderzaka, tym na belce, co najlepsze miernik pokazywał napięcie na nieświecącym halogenie

czarsio

#28 Post autor: czarsio »

Jakby u mnie było to samo to by wyglądało na to że i elektryk jak i komputerowiec mieli racje. :lol: .Muszę chyba sam się temu przyjrzeć ale dopiero jak będzie trochę cieplej.Niestety brak garażu.

Bartez
Bywalec
Posty: 102
Rejestracja: 27 sty 2012, 17:13
Lokalizacja: lubelskie
Model:

#29 Post autor: Bartez »

cieniassss pisze:... miernik pokazywał napięcie na nieświecącym halogenie
Można sie tak oszukać (miernik, probówka) jeśli zaśniedzieje przewód/styk, dlatego każdy sznujący sie elektryk sprawdza obwód pod obciążeniem.

Czarsio sprawdź najpierw probówką czy dochodzi prąd, jeżeli dochodzi to podepnij sprawną żarówkę np. H4 jeżeli ta żarówka niebędzie świecić albo będzie się słabo żarzyć to znak ,że kabel badź styk w gnieżdzie maja zbyt dużą rezystancję(zaśniedziały/przegniły/utleniłysię ;) ).

czarsio

#30 Post autor: czarsio »

Dzięki Bartez. Jak będę miał troche czasu to sprawdzę tak jak pisałeś.Narazie mam dużo poważniejszy problem z moim autkiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”