Problemy z kluczykami - programowanie, kodowanie, dorabianie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
kicaj

#16 Post autor: kicaj »

tszymek pisze:Przy zakupie auta dostałem drugi kluczyk lecz on tylko przekreca się w stacyjce wszystkie kontrolki sie swieca ale nie odpala?
znaczy sie ze nie zalogowany w kompie
albo cos bylo nie tak z ECU albo ktos zgubil kluczyk i dorobil tylko sam grot (bo najtaniej)

tszymek

#17 Post autor: tszymek »

kicaj pisze:
tszymek pisze:Przy zakupie auta dostałem drugi kluczyk lecz on tylko przekreca się w stacyjce wszystkie kontrolki sie swieca ale nie odpala?
znaczy sie ze nie zalogowany w kompie
albo cos bylo nie tak z ECU albo ktos zgubil kluczyk i dorobil tylko sam grot (bo najtaniej)
ale idzie z tym coś zrobić np. w salonie czy mogę go wywalić do kosza?

tszymek

#18 Post autor: tszymek »

kaliope pisze:Kolega tEREK jest specjalistą w tej dziedzinie
sory ale za bardzo mi to nic nie mówi...

kicaj

#19 Post autor: kicaj »

tszymek pisze:ale idzie z tym coś zrobić np. w salonie czy mogę go wywalić do kosza?
to zalezy co masz w kluczyku
czy sam grot czy z pastylka immo
sory ale za bardzo mi to nic nie mówi...
czekaj na jego odpowiedz ;)

goldens

#20 Post autor: goldens »

Odebrałem dzisiaj dorobiony kluczyk dla mojej Zosi :) zostało jeszcze programowanie.
Pytam szanownych forumowiczów :) czy można zaprogramować kluczyk Op-Com'em albo Techem. Bo wole dać zarobić koledze z forum niż serwisantowi :P[/quote]

Gdzie się dorabia kluczyki, w ASO?

Anony Mous

#21 Post autor: Anony Mous »

Czy jaj dobrze rozumiem, że skoro kluczyk sie koduje....to on ma w sobie jakiś układ elektroniczny? Tak wiec dorobienie klucza w jakimś punkcie na ulicy mija się z celem? Tylko ASO? czy może takie zakłady uliczne maja klucze z tym układem?

misiakrp

#22 Post autor: misiakrp »

goldens pisze:Odebrałem dzisiaj dorobiony kluczyk dla mojej Zosi :) zostało jeszcze programowanie.
Pytam szanownych forumowiczów :) czy można zaprogramować kluczyk Op-Com'em albo Techem. Bo wole dać zarobić koledze z forum niż serwisantowi :P
Gdzie się dorabia kluczyki, w ASO?[/quote]

np tu http://allegro.pl/astra-h-zafira-b-scyz ... 43778.html

ile kosztuje kluczyk+ dorobienie w aso ?

Anony Mous

#23 Post autor: Anony Mous »

Dorobienie "docięcie" kluczyka w ASO kosztuje około 250zł do tego dochodzi programowanie. Jeżeli mamy Op-Com'a to programować możemy sami.

misiakrp

#24 Post autor: misiakrp »

tEREk pisze:Dorobienie "docięcie" kluczyka w ASO kosztuje około 250zł do tego dochodzi programowanie. Jeżeli mamy Op-Com'a to programować możemy sami.
to taniej niż na allegro czy sama usluga dociecia tyle kosztuje + materiał kodowanie zrobie sobie sam :)

goldens

#25 Post autor: goldens »

jakbym sobie kupił kluczyk na allegro (łysy) to tylko w ASO mi go wyrzeźbią? i czy ewentualnie jakbym już miał taki wyrzeźbiony kluczyk to ktoś z kolegów na forum, w przyzwoitej odległości od Włocławka zakodowałbymi taki kluczyk?

Anony Mous

#26 Post autor: Anony Mous »

ASO nie dotnie. ASO zamawia kluczyk z fabryki i przychodzi już docięty.

Mogę zaprogramować we Wrocławiu lub w Sieradzu jak coś.

m.toczek

#27 Post autor: m.toczek »

Witam!
Kupiłem zafirę b 2006 rok niestety bez 2 kluczyka.
Czy ktoś z Szanownych Kolegów podpowie mi gdzie można w dobrej cenie dorobić klucz nr 2?
W aso życzą sobie :czerwona: 600-700pln :shock:
mam nadzieję, że uda się gdzieś to taniej załatwić
z góry dziękuję za podpowiedzi :piwo:
m.toczek

licznik

#28 Post autor: licznik »

Kupić np. TU

dociąć w punkcie i zaprogramować op-com-em samemu i 500ZŁ przeznaczyć na paliwo

m.toczek

#29 Post autor: m.toczek »

tak, tylko że ja nie znam się na tych sprawach na tyle aby samemu programować.
kupić kluczyk ok, dociąć grot ok - to proste, ale zaprogramowanie (a nie posiadam tej małej karteczki kodów) tu musiałbym się zgłosić do speca, znasz może kogoś w okolicach iławy, woj warmińskie?

pietrek1979

#30 Post autor: pietrek1979 »

Kolego , ostatnio miałem podobny problem.
Wpisz w necie hasło awaryjne otwieranie samochodów lub dorabianie kluczy samochodowych i już masz.
Moje koszty to 150 zł ( bez pilota )
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”