[B]Czujniki parkowania (PDC) w ZB - tył. Kompendium i FAQ

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
@Marcin2628@

#151 Post autor: @Marcin2628@ »

Czekam i czekam... Może ktoś pomoże...

wesolys
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 09 lis 2010, 15:41
Imię: Sławek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#152 Post autor: wesolys »

witam musisz prześledzić wątek od początku wszystko jest opisane a koszyczków się nie usuwa tylko wiercisz wiertłem które masz w zestawie.

Mariusz_F

#153 Post autor: Mariusz_F »

Witam. Jestem od niedawna posiadaczem Zafiry B z 2007r. Samochód zakupiłem z niedziałającymi już fabrycznymi czujnikami parkowania (pojedynczy sygnał i świecąca kontrolka P). Po sprawdzeniu komputerem ukazały się błędy B0954, B0955, B0956 i B0957. Błędy dotyczą przednich czujników i tutaj największy Zonk gdyż tych czujników po prostu nie ma :cry: . Najprawdopodobniej po stłuczce zderzak został wymieniony na wersję bez czujników. Niestety niewiedza kosztuje i tutaj moje pytania:
1. Czy można przekodować parktronik tak aby działały tylko tylne czujniki? Pisał o tym kolega map69 na str.8. Centralka i cała reszta wydaje się ok.
2. Czy do przedniego zderzaka bez fabrycznych otworów można zamontować oryginale czujniki wraz z wiązką?

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#154 Post autor: Flora »

Ad.1 Można to bez problemu zmienić
Ad.2 Tak, w dedykowanym zderzaku są już odpowiednio wyprofilowane otwory i gniazda trzymające czujniki. Musisz się liczyć z koniecznością zamocowania takich gniazd.

Mariusz_F

#155 Post autor: Mariusz_F »

Wielkie dzięki za informacje. Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie mogę wykonać takie kodowanie parktronika (oczywiście poza ASO) w Inowrocławiu lub okolicy, ewentualnie Bydgoszcz? Proszę o info na pw.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#156 Post autor: Flora »

Jak będziesz w Bydgoszczy to Ci poustawiam ;)

Mariusz_F

#157 Post autor: Mariusz_F »

Super :lol: . Jak w najbliższym czasie będę się wybierał do Bydgoszczy to dam znać.

brovar

#158 Post autor: brovar »

Witam szanownych kolegów ma ktoś manual jak wyłączyć parktronic oryginalny z przodu ponieważ auto miało puk i wszystko się rozsypało a nie hcce inwestować. mam opcom ale nie widze tych funkcji proszę o pomoc krok po kroku:) oczywiście tył sprawny i chcę aby został

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#159 Post autor: darek_s »

Trzeba zmienic indeks kodów w module pas,ale na jaki numer nie pamietam jutro podejrze u siebie.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#160 Post autor: Flora »

W module parktronika trzeba zaprogramować odpowiedni index zależnie od rodzaju skrzyni biegów i czujników, które mają być obsługiwane.

Przód + tył:

automat 013
manual 014

Tył

automat 015
manual 016

brovar

#161 Post autor: brovar »

no tak tylko mi tam nie wyświetla w op com ani jednego indexu? i co wtedy robie to nadwozie asysten i programowanie i index

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#162 Post autor: Flora »

Może masz oprogramowanie, które nie potrafi zaprogramować tego modułu.

darek_s
Mieszkaniec
Posty: 238
Rejestracja: 20 gru 2009, 09:05
Lokalizacja: Mońki
Model:

#163 Post autor: darek_s »

Właśnie sprawdziłem u siebie index code 022 01 manual tylko tył.

brovar

#164 Post autor: brovar »

oprogramowanie op com no nie wiem zainstaluje inny

brovar

#165 Post autor: brovar »

a tylko w pas zmieniam czy coś jeszcze bo zmieniłem index a dalej wywala kody błędów przednich czujników

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”