[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#196 Post autor: MieHor »

Może to się przyda:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Info pochodzi z tej strony http://opcomforum.yolasite.com/guides-and-info.php

spiotrowski

#197 Post autor: spiotrowski »

marcolub pisze:Mam polską wersje i pokazuje spalone żarówki ale ciekawostka nie dziala mi prawa pozycja przód,żarówka ok, napiecie bez obciążenia jest a po podłączeniu żarówki 0V,gdzieś brak styku pewnie przy lampie ale glupi komp nic nie wykrywa (:-)

marcolub jak poradziłeś sobie z usterką ??[/b]

norbert_p

#198 Post autor: norbert_p »

kwazaar pisze:a czy to dotyczy wszystkich żarówek?
Bo mam np. przepaloną tylną od podświetlenia tablicy rejestracyjnej i komunikatu na kompie brak. Wyświetlają mi się natomiast informacje odnośnie braku płynu do spryskiwaczy itp.
Mam tak samo, a jak wyciągnąłem żarówkę od podświetlenia rejestracji to żaden komunikat się nie pojawił. Czy jak wyciągnę np żarówkę od kierunkowskazów (z boku, w błotnikach) to pojawi się komunikat? Pozostałe żarówki są trudno dostępne :)

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#199 Post autor: MieHor »

Żarówki: oświetlenia tablicy rejestracyjnej, kierunkowskazów bocznych, dodatkowego światła stop nie są monitorowane przez BC

Dragon78

#200 Post autor: Dragon78 »

Koledzy ja mam Zosię A i wyświetla mi się komunikat (jako, że autko jest z Luksemburga to niestety nie po polsku) o spalonej żarówce i żebym to sprawdził. Zacząłem śledztwo i właśnie nie świeciły mi się w podświetleniu tablicy rejestracyjnej (obedwie).
Wymieniłem i zaczęły świecić ale komunikat nie zniknął, obadałem wszystkie pozostałe żarówki nie nie stwierdziłem żadnej nie świecącej.
Jedynie nie świeci mi jedna żaróweczka do podświetlenie zegarów prędkościomierza.
Czy to możliwe, żeby z powodu nieświecącej żarówki zegarów wyświetlał mi się komunikat o spalonej żarówce na komputerze ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#201 Post autor: MieHor »

Dragon78, w tym komunikacie jeśli go dobrze odczytujesz musi być wskazanie o którą żarówkę chodzi i wg mnie na pewno nie od podświetlenia zegarów

W tym temacie masz znaczenia komunikatów wyświetlanych przez komp. pokładowy w różnych językach http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=682

Dragon78

#202 Post autor: Dragon78 »

u mnie wyświetla się komunikat:

"Brake Lamp Check"

ale wszystkie stopy mi świecą :(

Awatar użytkownika
Ramirez
Mieszkaniec
Posty: 362
Rejestracja: 10 sie 2009, 12:06
Lokalizacja: Strzelin
Model:

#203 Post autor: Ramirez »

Ale czy to nie jest komunikat kontrolny, po wciśnięciu pedału hamulca on zniknie, ja mam komputer w języku niemieckim i wyskakuje mi Bremslicht Prufung...
Bo gdy byś miał spaloną jakąś żarówkę, to by Ci Check świecił.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2011, 23:31 przez Ramirez, łącznie zmieniany 1 raz.

Anony Mous

#204 Post autor: Anony Mous »

Dragon78 pisze:u mnie wyświetla się komunikat:

"Brake Lamp Check"

ale wszystkie stopy mi świecą :(
Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej.

Brake Lamp Check - Kontrola świateł hamowania
Gaśnie po naciśnięciu hamulca.

Dragon78

#205 Post autor: Dragon78 »

i to tak za każdym razem będzie mi się świeciło ?

Anony Mous

#206 Post autor: Anony Mous »

Dragon78 pisze:i to tak za każdym razem będzie mi się świeciło ?
Tak. Jest to komunikat abyś wcisnął hamulec w celu sprawdzenia świateł stopu. Wszystko dla Twojego bezpieczeństwa.

Dragon78

#207 Post autor: Dragon78 »

no dobra, niech stracę te parę kalorii, będę dusił za każdym razem tego stopa :)

Anony Mous

#208 Post autor: Anony Mous »

Dragon78 pisze:no dobra, niech stracę te parę kalorii, będę dusił za każdym razem tego stopa :)
Przecież nie musisz od razu. I tak w końcu będziesz musiał zahamować więc napis i tak zniknie :)

grze123

#209 Post autor: grze123 »

Pierwotnie miałem w aucie dwie zakładki na GIDzie radio i telefon. Dziś po ingerencji techem odkryto mi trzecią zakładkę - komputera pokładowego. Tuż po "wgraniu" miałem przez chwilę polskie menu i komputer pokładowy. Po wyłączeniu samochodu wszystko wróciło do poprzedniego stanu. Dlaczego tak się stało? Czy to znaczy że nie da się utrzymać polskiego menu i komputera na stałe, czy naprawdę muszę z tym jechać do ASO? Nie miałem czasu wracać z tym do Pana, który mi to robił, ale może ktoś z tego forum wie w czym problem?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#210 Post autor: MieHor »

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=3624

W tym temacie masz podaną gotową procedurę jak aktywować BC za pomocą Op-Com'a. Dokładnie tak samo robi się to za pomocą Tech2 (serwisowym a nie zabawką dla amatorów).
Natomiast język polski na komputerze można ustawić tylko w ASO lub w warsztacie dysponującym Tech2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”