[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#211 Post autor: Piotr »

Jak przyprowadziłem zośkę z Niemiec to też byłem zły na siebie że kupiłem taki samochód gdzie jest tylko telefon i radio. Okazało się, że niepotrzebnie się złościłem bo przyjechał do mnie koleś i aktywował mi zakładkę o której mówisz. Komputer pokładowy mam do dzisiaj. Niestety, nie udało mi się przejść na j. polski mimo że został wgrany. Jednak tak jak piszesz po wyłączeniu i ponownym włączeniu już po polsku niczego nie było. Koleś mówił, że trzeba mieć płytę z odpowiednim programem i wgrać. Zamierzałem to zrobić, ale już się przyzwyczaiłem i nie będę tego zmieniać. Jeśli chodzi o twój komputer pokładowy to pewnie Twój mechanik coś przeoczył bo raczej na pewno można to aktywować. Ponadto jest jeszcze kilka innych ukrytych ciekawych funkcji, które można uaktywnić. U mnie zrobił to po koleżeńsku kolega tycik. Dowiedziałem się o tych funkcjach dopiero po roku eksploatacji zośki :lol:

kicaj

#212 Post autor: kicaj »

grze123, masz moze cd70 navi?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#213 Post autor: MieHor »

kicaj,
grze123 pisze:dwie zakładki na GIDzie radio i telefon.

kicaj

#214 Post autor: kicaj »

MieHor, ?? i gdzie tam nazwa radia?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#215 Post autor: MieHor »

Fakt - chwilowe zaciemnienie umysłu, chyba skojarzyłem z CID

grze123

#216 Post autor: grze123 »

kicaj pisze:grze123, masz moze cd70 navi?
Nie, nie mam

kicaj

#217 Post autor: kicaj »

grze123, no to sie pochwal co masz...

Awatar użytkownika
budek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 02 wrz 2010, 11:59
Lokalizacja: Waw, Góra Kalwaria
Model:

#218 Post autor: budek »

Witam,

zaobserwowałem ciekawe wskazania BC na postoju. W normalnej sytuacji spalanie oscyluje w granicach 0,7-0,8 l/h. Wykonując cykliczne wciskanie pedału hamulca zasadniczego, można zejść nawet do 0,2 l/h. Możecie to jakoś wytłumaczyć. Czy u Was jest podobnie.
Zafira B, SPORT,PANORAMA,150 KM, czego więcej chcieć....

Obrazek

Szymon78

#219 Post autor: Szymon78 »

cos w tych DTH-ach jest magicznego...

moje wskazanie (skrzynia automat -wiec wieksze obciązenie na biegu jałowym)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

norbert_p

#220 Post autor: norbert_p »

Czy ktoś mógłby mi pomóc? Wczoraj wracając wieczorem w deszczu zauważyłem, że mój wyświetlacz w CD70 zaczyna falować. Po kilkunastu kilometrach przestał jakby się nagrzał, odparował... Nie wiem. Dzisiaj z rana zauważyłem natomiast, że jak wyłaczyłem światła to przestał. Jak je ponownie włączyłem to znowu zaczął falować. Jak było sucho na dworze i wilgotność była niższa to wszystko było ok. Zaczęły się deszcze, zaczęły się problemy. Nie chcę, aby się przypadkiem całkiem spalił... Dodam, że wszystkie funkcje panelu sterowania działają normalnie, podświetlenie, klimatyzacja itp. Chodzi mi o sam wyświetlacz...

Freshh

#221 Post autor: Freshh »

Wydaje mi się że to wina wilgoci ale nie wyświetlacza tylko kabli. Sugeruje mi to związek problemu ze światłami.

norbert_p

#222 Post autor: norbert_p »

Freshh pisze:Wydaje mi się że to wina wilgoci
Dzisiaj było ciepło i żadnych problemów z wyświetlaczem... Gdzie ta wilgoć mogła się dostać? Chodzi mi o lokalizację kabelków, wtyczek. Podłączenie radia, wyświetlacza?

Anony Mous

#223 Post autor: Anony Mous »

Wymieniałeś filtr kabinowy ?? myślę, że można tam zajrzeć.

norbert_p

#224 Post autor: norbert_p »

tEREk pisze:Wymieniałeś filtr kabinowy ?? myślę, że można tam zajrzeć.
Był wymieniany na początku lutego. A może jakaś kostka się delikatnie poluzowała z tyłu za radiem i trzeba ją ponownie połączyć lub psiknąć wWD40? Gdzie by można było jeszcze sprawdzić połączenia związane z wyświetlaczem?

otko
Bywalec
Posty: 170
Rejestracja: 02 lut 2010, 21:28
Imię: wojtek
Lokalizacja: KRAKÓW
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#225 Post autor: otko »

Dzisiaj mi się stało to samo co tobie woytas, 1/4 baku a na kompie range 0. Przestraszyłem się ale już wszystko wiem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”