[FAQ]Tryb serwisowy (test mode)

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#31 Post autor: Lorry »

A ja rozkminiłem co to jest "SENS" przy oknie z temperaturą płynu (przynajmniej tak jest przy BIDzie) --- to jest temp z czujnika temperatury w zderzaku, z reguły wskazania termometru na wyświetlaczu są o ok 0,5/1 * niższe niż sensora. Ale nawet gdy jest lekki mróż a my stoimy w korku z cipłym silnikiem i sensor pokazuje +4,5 na termometrze jest realna temperatura np -4* (tak miałem dzisiaj ja) ;)

rafalle

#32 Post autor: rafalle »

Proszę o pomoc w tłumaczeniu tego trybu.
Na stronie http://translate.google.de/translate?js ... l=ru&tl=pl nie ma dokładnego opisu

Co dokładnie oznaczają poniższe opisy?

MODE : PWM potem zmienia się na NONE
CHART: 63% (stałe)
LEDS: różne wartości zwykle dążą do 63%

rafalle

#33 Post autor: rafalle »

U-term30 waha się u mnie od 13.4 do 14.1

Leds wygląda mi na poziom obciążenia jakiegoś układu ładowania. po odpaleniu silnika jest duże potem powoli maleje do 63% . Jak te 63% zostanie osiągnięte MODE przełącza się z PWM na NONE i zakładam że wtedy tryb ładowania się zmienia

el_guapo

#34 Post autor: el_guapo »

Tryb Settings jest także dostępny dla radia/odtarzacza.
Po wejściu w menu Settings zamiast BC naciskamy Audio - ktoryś z ekranow mowi ile czasu działało radio, odtwarzano płyty CD, itp.

kicaj

#35 Post autor: kicaj »

tez dla navi...

[ Dodano: Sro Lut 16, 2011 20:17 ]
U-term30 waha się u mnie od 13.4 do 14.1
13.5 V jest ustawione jako granica pomiedzy none a pwm
PWM = Power Mode (IMVHI)
po lewej stronie jest pokazany rozklad energi (obciazenie/ladowanie)
ale IMHO to bzdet bo jak wlaczysz swiatla to pokazuje ze obciazenie wzroslo
ale jak juz wlacze swiatla przednie (w trybie swiatel do jazdy dziennej) to juz tego nie zauwaza ;) a przeciez to przednie zarowki pozeraja wiekszosc energii...

marrybus

#36 Post autor: marrybus »

postanowiłem poszperać w sieci za większą ilością informacji i oto co znalazłem:

Dotyczy okna nawigacji:

T8 – Liczba satelit użytych do wyznaczenia pozycji GPS
V8 – Liczba satelit widzianych przez odbiornik
PDP - Position Dilution of Precision - parametry opisujących wpływ geometrii konstelacji satelitów na wyznaczenie pozycji w systemie GPS – niższa liczba = większa dokładność
HDP - Horizontal Dilution of Precision - dla współrzędnych płaskich - niższa liczba = większa dokładność
VDP - Vertical Dilution of Precision - dla wysokości - niższa liczba = większa dokładność
dd.mm'ss'' N/ dd.mm'ss'' E – bieżąca szerokość/długość geograficzna
H 100m – Wysokość nad poziomem morza wg GPS
A 1 - ?
GPS V 0 km/h – Prędkość pojazdu wg GPS
R 0 deg – obliczenia pozycji GPS
GYR 2479mV – wyjście napięcia wewnętrznego żyroskopu
Dr V 0 Km/h – Prędkość pojazdu wg prędkościomierza
R 277 Deg – Poprawianie pozycji pojazdu w zależności od prędkości (prędkościomierza)
DIR 0 – Direction – kierunek jazdy 0=do przodu, 1=do tyłu
TMC 1 – Traffic Message Channel aktywny (0=nieaktywny)
TPULS 0 – Częstotliwość sygnału prędkości pojazdu z przewodów centralki ABS
SW0098 – wersja Software’u i nr seryjny
Route Class 4 – klasa drogi na jakiej się znajdujemy (0=Autostrada, 1= droga główna itd)
MAN 2000 - ?
MAN 0 - ?

Dodatkowo co do PDP, HDP, VDP:
1 idealny
2-3 znakomity
4-6 dobry
7-8 umiarkowany
9-20 słaby
> 20 zły
Wartość któregoś z parametrów równa 0 oznacza, że w dane chwili pomiar pozycji jest niemożliwy ze względu na zakłócenia, słaby sygnał z satelitów, zbyt małą liczbę widocznych satelitów itp.
Ostatnio zmieniony 27 paź 2014, 20:20 przez marrybus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#37 Post autor: MieHor »

marrybus, a może uda Ci się rozszyfrować w podobny sposób całe ukryte menu TestMode? Wprawdzie jest już kilka opisów przybliżających znaczenie dla poszczególnych ekranów, ale nikt jeszcze nie podjął się takiej próby ja Ty dla Navi

kicaj

#38 Post autor: kicaj »

obawiam sie ze nie ma...
a te wartosc dla navi sa dosc znane,

marrybus

#39 Post autor: marrybus »

W wolnej chwili poszukam - to do NAVI znalazłem na jednym z brytyjskich forów. Jako że tak dokładnie nic po polsku niewidziałem to przetłumaczyłem i wrzuciłem.

Napewno jeszcze bede szukał - zwłaszcza testmode dla BC

kicaj

#40 Post autor: kicaj »

swego czasu jak ja szukalem to ani po angielsku ani po rosyjsku ani po niemiecku ;)
ale moze teraz cos sie zmienilo...

marrybus

#41 Post autor: marrybus »

powoli, powoli ....

Znalazlem kilka kolejnych informacji - może to nie za dużo no ale na polskich forach - nie znalazlem tych informacji.
Chodzi mi o ekran test mode:BC
pierwsze 4 linijki są oczywiste, natomias ostatnia:
FCO - "Fuel Cut Off"- to jest "on", kiedy w czasie jazdy zdejmuje się nogę z pedału gazu, to znaczy zero paliwa jest podawane do silnika (zużycie paliwa 0l/100km na BC).

pozdostałe to:
RFC: Residual-Fuel-Cut
CSD: Cold-Start-Dist

Jak rozgryze dokładnie jak i kiedy to się zmienia to naskrobie oczywiscie cos jeszcze. :mysli:

kicaj

#42 Post autor: kicaj »

cos tam jest, ale wstyd sie przyznac, nie uwazalem to za interesujace. widac sie mylilem za co przepraszam...

mobii

#43 Post autor: mobii »

rafalsky pisze: 2. odnosnie ekranu CC, w kolumnie po prawej stronie mamy 1,2,3,4, w linii na dole 5,6,7,8. Moze tu chodzic o matryce czujnikow poboru pradu (4x4=16 "defektow"), np spalila sie jakas zarowka - 2 i 6 zmieniaja stan na "ON". Pozostaje to do sprawdzenia...
Witam
ja sprawdziłem, nie chodzi tu o matryce przepalonych żarówek. Żarówki generują kody cyfrowe na ostatnich 4-5 pozycjach, więc zagadka nadal nie jest rozwiązana :(

Hanys

#44 Post autor: Hanys »

Witam.Jestem tu nowy i od razu mam pytanie :) Mam Zafire B i w ustawieniach jezyka nie ma jezyka polskiego.Jest mozliwisc wgrac jezyk polski?jesli tak to jak to mozna zrobic?

MaciekP

#45 Post autor: MaciekP »

megakasa,

szacunek za "rozkminę" i udane śledztwo dotyczące tych symboli!
Potwierdzam następujące:
"940 - 94.0 MHz - częstotliwość na jakiej jest ustawione radio" - zwykle pogrywa Antyradio (właśnie 94 MHz);
"00R - R odnosi się do jakiegoś trybu (np. rock, music, vocal itp.)" - zwyczajowo ustawienie "Rock".

:piwo:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”