Wymiana, naprawa CIM

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
promort
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2020, 01:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Opel zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#346 Post autor: promort »

Witam szybkie pytanko czy zacięty klakson wskazuje na padający cim ? I drugie pytanko czy cim steruje podświetleniem przycisków sterowania z kierownicy?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#347 Post autor: Crazy »

Najczęstszym przypadkiem jest właśnie brak klaksonu, a zmniejszenie jasności podświetlenia czasem pomaga w przywroceniu klaksonu.
Ktory masz rok zafiry ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

promort
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2020, 01:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Opel zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#348 Post autor: promort »

No w właśnie u mnie klakson jest zawieszony że trąbi cały czas nie da się go wyłączyć pomaga tylko wyjęcie bezpiecznika od klaksonu, pukanie w poduszkę od spodu, od góry i żadne inne czary mary nie skutkują, poza tym nie działa prawa rolka sterowania w kierownicy ta od podglaszania lewa o dziwo działa bez problemu. Po zgaszeniu auta wyjęciu kluczyka i zamknięciu auta delikatnie jarzy się podświetlenie przycisków na kierownicy nie świeci się tylko delikatnie jarzy i prawdopodobnie to wylądowuje mi akumulator tylko nie wiem czy ma to związek z cim. Rok auta 2008.

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#349 Post autor: ceki70 »

Nie koniecznie , u mnie klakson zamilkł , ściemnianie podświetlenia nic nie dało , bezpiecznik oki , a okazało się że klakson wyzionął ducha i wymiana na nowy GŁOŚNIEJSZY i teraz się nie wstydzę go używać.

A dwa lata temu zmieniałem CIM na nowy w ASO wiec to był by żart , jakby znowu zaczął szwankować :lol:
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2020, 16:31 przez ceki70, łącznie zmieniany 1 raz.
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

promort
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2020, 01:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Opel zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#350 Post autor: promort »

U mnie klakson działa na bank podpinany bezpośrednio do zasilania i działa problem w tym że działa cały czas a jedynym sposobem żeby go wyłączyć to wyciągnięcie bezpiecznika :evil:
Co śmieszniejsze po wymianie bezpiecznika klakson nie działa od razu dopiero po wyjęciu i ponownym włożeniu bezpiecznika nr 34 czyli moduł sterujący w kolumnie kierownicy tak jak by coś się resetowało i klakson zaczyna wyć.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2020, 00:07 przez promort, łącznie zmieniany 1 raz.

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#351 Post autor: ceki70 »

U mnie problem z CIM to był to , że czasem nie odpalał , albo było odpalenie ale jak puściłem kluczyk to gasł , a w tedy odczekanie paru sekund i wtedy odpalał, były też dwa błędy ECN161450 - nieprawidłowy sygnał immo; ECN161600 - błędny identyfikator środowiska , nic więcej się nie działo , a dowiedziałem się o tym jak wydeptałem błędy w Zosi.
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

promort
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2020, 01:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Opel zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#352 Post autor: promort »

No ale jak to się skończyło naprawiałeś czy wymieniłeś CIM na nowy?

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#353 Post autor: ceki70 »

Mam dwie lewe ręce , brak znajomych w tych sprawach , wiec wymieniłem w ASO i po temacie , kłopot zniknął .
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#354 Post autor: Crazy »

z ciekawości jaka kwota ? :D
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#355 Post autor: ceki70 »

ceki70 pisze: 02 sty 2018, 16:07

16 paź 2017, 2017 07:41

Oooo miałem się wybrać do ASO z pytaniem ile kosztuje CIM w Gorzowie , ale mi się już odechciało :cry:

Jednak udam się najpierw do mojego zajefajnego elektryka :ok: :D

Zajechałem też jeszcze od ASO i cena na dzień 16,10,2017 za CIM - 1270 i robota 300. :mysli:



Przed świętami pojechałem na diagnozę, że na pewno chodzi o CIM , że jak co to na nim się temat skończy, że to on jest przyczyną błędów 1614,i wcześniej 1600. Byłem nastawiony na wymianę CIM ,ale w ASO najpierw chcieli wgrać nowy program , bo mam BARDZO ,BARDZO stary🤔-koszt 120zł ,że może to wystarczy . Niestety , żeby to zrobić potrzebny jest kod(nie pamiętam poprawnej nazwy), którego nie posiadam,a który u opla tylko uzyskam - koszt 150 zł. Jeśli się uda i CIM przyjmie nowy program , to skończy się na 270+ robota, jeśli nie uda się wgrać nowego programu to dopiero wymianą CIMa (1570 zł) się kłania .

5 sty 2018, 2018 15:20

Podwyżek prądu, żywności.... wystąpiły też u opla ,i z nowym rokiem wzrosła cena uzyskania carpass ze 120 zł na 150 zł

5 sty 2018, 2018 20:36

Na chłodno pomyślałem i cena kodu bez zmian miała być 150 zł , to wgranie programu podskoczyło ze 120 zł na 150 zł, i z 270 zł robi się 300 zł .
Jak czytałem fakturę, po diagnozie to zobaczyłem tam rabacik 10% , przy pierwszej wizycie :kac: :slina: :lol:

20 sty 2018, 2018 15:56

Wgranie nowego programu nie powiodło się , za dwa tygodnie wymiana CIM-ma.

30 sty 2018, 2018 03:32

CIM wymieniony miało być 1500 zł , a wyszło 1152 zł, 😎 w ASO.
31 sty 2018, 2018 07:29

Zerknąłem na fakturę ponownie i: Cena CIM 1270.59 zł, ale dostałem na niego 30% :nie_wiem: :mysli: rabatu , i wyszło 889,41 zł.
Dodano po 2 minutach 40 sekundach:
Wymiana, naprawa CIM
większość historii ze stron wstecz 14,15,16
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#356 Post autor: Crazy »

Tak szczerze mówiąc to nie jest zła cena ;)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

ceki70
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: 22 cze 2016, 16:05
Imię: ceki70
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira B 1,8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#357 Post autor: ceki70 »

Cena car pass 150 zł w ASO to pikuś w porównaniu z naklejka znamionowa na belce obok pasażera kierowcy bo za nią wołają 250 zł :haha:
ceki70
Przy pisaniu towarzysz mi dysleksja, dysortografia, dysgrafia, ;) :nie_wiem:

promort
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2020, 01:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Opel zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#358 Post autor: promort »

No więc jestem po samodzielnej naprawie CIM i efekt jest taki że..... gówno to dało niby wszystko działa ale klakson trąbi non stop tak jak przed naprawą, pobór prądu na postoju podskoczył z 0,11A do 0,17A :evil: prawa rolka na kierownicy dalej nie działa za to podświetlenie przycisków już się nie żarzy po zamknięciu auta problem w tym że teraz w ogóle nie świeci nawet po zapaleniu świateł wiec chyba coś sknociłem :/ Co zauważyłem ciekawego rolka nie działa kiedy kierownica jest ustawiona prosto a zaczyna działać kiedy obrócę kiere w prawo przynajmniej o 90` i w lewo o ponad 90` sam już nie wiem czy coś z kablami, przyciskami czy jednak to CIM świruje zapalenie świateł lub nie, ściemnienie lub rozjaśnienie nic nie skutkuje. Crazy chyba będe od ciebie brał moduł :mrgreen:
Przy okazji podpowie ktoś który to jest przekaźnik od klaksonu w 1.8 benzynie?
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2020, 17:46 przez promort, łącznie zmieniany 2 razy.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#359 Post autor: Crazy »

Przekaźnik zostaw w spokoju, od klaksonu jest bezpiecznik nr 8 w UEC obok akumulatora :)
Co do zakupu CIM to Zapraszam, daj info jaki posiadasz obecnie i jaki rok auta
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

promort
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2020, 01:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Opel zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#360 Post autor: promort »

O bezpieczniku wiem inaczej bym jeździł z ciągle trąbiącym klaksonem :/ zastanawiam się tylko czy przekaźnik się nie zaciął i wypadało by go sprawdzić. Jutro po pracy sprawdzę bo dzisiaj już założyłem osłony kierownicy a miałem pstryknąć fotkę z numerem cimu ale bylem tak podjarany naprawą CIM że oczywiście zapomniałem no nic skleroza nie boli :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”