Problem z halogenami przeciwmgielnymi

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#46 Post autor: Ostap »

2 sztuk H3 Led Żarówki Samochodowe Światła Przeciwmgielne Cree Chips 25 W Dużej Mocy 6000 K Białe Diody Led Światła Do Jazdy Dziennej DRL Samochodów Żarówki Lampy Samochodowe 12 V
http://s.aliexpress.com/n2iaMr6j?fromSns=Kopiuj do schowka
(from AliExpress Android)

Już lecą do mnie.

Boję się, że będą za mocne na dzienne.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

bombel30
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2011, 14:47
Imię: Piotr
Lokalizacja: norwegia
Auto: Opel Zafira B 1,6
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XE
Gender:

#47 Post autor: bombel30 »

W załaczeniu zdjecia gniaz znajduja sie za kratka halogenow z przodu po stronie kierowcy. MOze mi ktos pomoc czy ktores jest do halogenow.
Załączniki
20181018_174239.jpg
20181018_174024.jpg
20181018_174007.jpg

krystus25
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2018, 20:57
Imię: Krystian
Auto: Zafira B 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19cdti

#48 Post autor: krystus25 »

Witam

mam taki problem kupiłem zafire b cosmo 1.9 cdti z 2007 roku.
Dałem się trochę naciąć bo patrzyłem na silnik itp czy wszytko dobrze. ale co sie okazało nie było zbiorniczka spryskiwaczy ale to juz rozwiązłem.

Mam problem teraz ze światłami przeciw mgielne przednie. lampy sa ale żadnej kostki nie ma.
ktoś sie bawił z elektryka bo nie ma ani 1 przewodów do halogenow.
Na desce jest przyciski do zapalania tylnych i przednich tyle działaja.

Bezpiwcznik w przedniej skrzynce jest oraz przekaznik. wydaje mi sie ze ktos poprostu to odpioł od skrzynki bespiecznikowej. może mi ktoś napisać po 1 jak otworzyć skrzynke z bezpiecznikami. czy te kable ida od skrzynki czy od lampy ? prosze o jaka kolwiek pomoc. dzieki

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#49 Post autor: Ostap »

Kable od halo wchodzą do UEC czyli czarnej skrzynki po lewej stronie auta. Pin 48 i 49, łącze XE1.

https://www.diagnostics.org.uk/help/sho ... cal-Centre


Skrzynkę otwierasz wkładając śrubokręt cienki w to miejsce gdzie masz zaznaczone.


Skoro nie było zbiornika i wiązki halo to może niestety świadczyć o jakimś lekkim bądź mocnym uderzeniu bo nikt nie zdejmuje sam zbiornika od spryskiwaczy.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

szymku
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2016, 14:35
Imię: Szymon
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Kontakt:

#50 Post autor: szymku »

Witajcie,
Mam kłopot ze światłami przeciwmgielnymi. Główne światła to bi-ksenony.
Włączyłem po dłuższym (pół roku?) nieużywaniu światła przeciwmgielne - zadziałały - jechałem kilkanaście minut z włączonymi.
Następnego dnia, po uruchomieniu samochodu, na głównym wyświetlaczu pojawiła się informacje, o braku lewego (anti fog). Po południu, gdy ponownie włączyłem auto, doszedł drugi komunikat, że nie działa prawy anti-fog.

Trochę mnie to zaniepokoiło, że tego samego dnia obie żarówki się spaliły, ale bywa. Kupiłem nowe (licząc że to są standardowe h3), a tu przy demontażu (na dole, pod zderzakiem) patrzę i widzę, że mam żarówki halogenowe HIR2 PX22d (takie łamane ;) ). I teraz mam podwójnego zonka, bo pomijam fakt, że jedne żarówki nie pasują do drugich, ale gdy sprawdziłem wyciągniętą żarówkę, to normalnie przewodziła prąd, znaczy się, że nie była spalona.

W skrzynce bezpiecznikowej z przodu też sprawdziłem bezpiecznik (nr 13) i był dobry, ale w razie czego wymieniłem na nowy. Tak czy siak - bez rezultatu.
Co może być zatem przyczyną braku świateł halogenowych (które włączam jak przeciwmgielne)?

Szymon

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#51 Post autor: Ostap »

Jakimi cudem miałeś info o przepalonym przeciwmgłowym? W ZB nie ma takiego info...

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

szymku
Przeglądacz
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2016, 14:35
Imię: Szymon
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Kontakt:

#52 Post autor: szymku »

Ostap pisze: 08 lis 2019, 16:45 Jakimi cudem miałeś info o przepalonym przeciwmgłowym? W ZB nie ma takiego info...
Dobre pytanie ;)
Miałem info by sprawdzić lewy i prawy anti-fog. O dziwo - po 3 dniach komunikat zniknął, a światła (przed zanikiem komunikatu) i tak działały (pojawiała się kontrolka na wyświetlaczu jak i normalnie świeciły).
Pojawił się natomiast drugi komunikat "check left parking light". Możliwe, że wynika to z tego, że właśnie sprawdzałem kilka dni temu żarówki i być może coś nie styka po ponownym włożeniu. Na dniach to sprawdzę, zaczynając od wymiany żarówki.

Szymon

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”