Centralny zamek - problemy związane z poprawnym działaniem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
mandaloszka

#46 Post autor: mandaloszka »

Super dzieki zaraz bede dzialal!

lukaszmacher

#47 Post autor: lukaszmacher »

Witam



posiadam Zafire 2.0cdti z roku 2005 i odkąd ja kupiłem to ani z kluczyka
ani z pilota nie działa centralny zamek wszystkich drzwi,zamyka i otwiera tylko bagaznik z
pilota a drzwi to wogóle ani nie otwiera ani nie zamyka,co robic i w czym
szukac???bezpieczniki chyba ok,czyzby to wina mikroprzełącznika w drzwiach kierowcy??jak to sprawdzic??prosze o pomoc i z góry dzieki

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#48 Post autor: Lorry »

To jaki model to jest w końcu bo trochę zamotałeś:

Z 2005 może być i A i B. Pojemność silnika 2.0dti sugeruje że to ZA bo w ZB było 1.9cdti

A 2.0cdti to dopiero teraz w Insignii i AJ jest ;)

Obawiam się że konieczny bedzie dobry elektryk.... Auto nie było bite i potem poskładane na odwal się :?:

Ale bezpieczniki warto posprawdzać i popodmieniać bo to groszowe sprawy ;)

lukaszmacher

#49 Post autor: lukaszmacher »

Witam

przepraszam za pomyłke,jest to zafira B z silnikiem 1.9cdti,najdziwniejsze to jest to ze nawet po nacisnieciu pilota nawet kierunki nie migają,w czym szukac i które bezpieczniki sprawdzac??

Awatar użytkownika
kwazaar
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 25 sie 2009, 12:59
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#50 Post autor: kwazaar »

a masz instrukcję do auta?
jeśli nie to ściągnij ze strony opla za free: http://www.opel.com.pl/twoj-opel/podrec ... ezacy.html

tam pod koniec są opisy obwodów i bezpieczników
w poszukiwaniu godnego następcy ZB OPC :)
edit: następca znaleziony... zobaczymy czy okaże się godny :)

lukaszmacher

#51 Post autor: lukaszmacher »

Witam,
sprawdziłem wszystkie bezpieczniki i sa ok,rozebrałem drzwi kierowcy i posprawdzałem kostke przy zamku i tez ok,na 1 z przewodów jest napiecie stałe ok 7v,czy tak ma byc???zamyka i otwiera mi tylko bagaznik,nawet wlewu paliwa nie otwiera i nie zamyka,czy moze to byc wina tego sterownika zamka w drzwiach kierowcy???co sprawdzac>>>prosze o pomoc i z góry dzieki

mandaloszka

#52 Post autor: mandaloszka »

Kiedys mialem podobny problem,grzebalem w bezpiecznikach i przestal mi chodzic centralny z pilota i kluczyka tez.Odlaczylem akumulator na 10 min i podlaczylem go znowu.Centralny zaczal chodzic znowu.radze sprobowac!

lukaszmacher

#53 Post autor: lukaszmacher »

Witam
zauwazyłem dziwną rzecz mianowicie po odpięciu klemy z akumulatora i ponownym połączeniu centralny zamknie wszystkie drzwi i z pilota moge je otworzyc ale tylko razz bo potem takjakby tracił komunikacje czy co??znowu odepne kleme i załącze i znowu zamknie sie,otworze z pilota czy kluczyka wszystko i znów nie działa,co to moze byc???pilot???prosze o pomoc i z góry dzieki

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#54 Post autor: Lorry »

Pilot nie bo tak to by nie zamykał i nie otwierał w ogóle. Poza tym przy słabej baterii powinien pokazać się komunikat o niej na kompie (przynajmniej tak u mnie było).

Tu bardziej obstawiam że muszą być jakieś błędy w instalacji albo coś w niej jest nie tak i działa tylko po resecie, a jak przywrócą się ustawienia to znowu odcina...

Bez podpiecia pod kompa i błędów (choćby hamulec gaz ---opis na forum) to takie gdybanie. Ewidentnie coś nie tak z instalacją jest :/

lukaszmacher

#55 Post autor: lukaszmacher »

Witam
byłem na kompie i wyskakuje błąd B3135-00 wadliwe działanie obwodu ryglowania drzwi,czyzby to była centralka???

yach

#56 Post autor: yach »

Problem z drzwiami ten sam co u kolegów, przyczyny jeszcze nie znane. Powiem tak problemów było dużo mniej ze starym 12 letnim francuzem niż z 4 letnim "solidnym" niemieckim autem, a wyposażenie podobne ( jak nie lepsze w tym starym) :lol: :czerwona:

yach

#57 Post autor: yach »

Minęło już 1440 minut więc nowy post, a nie edycja poprzedniego :D Ale do rzeczy przeprowadziłem sekcję zwłok... może inaczej wyciągnąłem wtyczkę z drzwi, odciągnąłem gumkę :lol:a tam mało co nie było pęknięte lub naderwane, nie uszkodzone były tylko dwa kabelki. Skoro stało się tak po czterech latach użytkowania w drzwiach po lewej stronie ( z moich obserwacji wynika że najmniej użytkowanych) to strach pomyśleć co będzie dalej :> Kabelki już prawie polutowane, trzeba tylko przestać klikać w klawiaturę i wziąć się do roboty. Wiązkę z wtykiem w miarę łatwo daję się przeciągnąć przez słupek do kabiny (oczywiście po zdemontowaniu plastikowych elementów kabiny :D ), dużo wygodniej.

Anony Mous

#58 Post autor: Anony Mous »

Witam - pare dni temu wymienialem filtr powietrza i spryskiwacze. Podczas tych prac w garazu kluczyki polozylem na stole i grzebałem a tu nagle centralny zamek zamknął drzwi. :shock: Niedalo mi to spokoju i znowu otwarłem ale zerknąłem na zegarek ktora godzina (dokladniej minuta) no i pracowałem dalej. Minelo ok 4,5min a tu znowu to samo centralny pozamykal drzwi dodam ze mam alarm ale nic pozniej nie wyło. Tak jakby sie nie uaktywnił. Otwarlem znowu ale chyba nacisnąłem ze 2 albo 3 razy guzik otwierania na kluczyku i wiecej nic sie już nie działo :mysli:
I tu moje pytanko do Was koledzy czy ktoś wie jak to działa - czemu sie to akurat uaktywniło :lol:

P.S Ciekawy byłby przypadek jakbym wymienial to dalej od domu a kluczyki zostawił w środku :roll: albo na parkingu podczas podróży.
Pozdrawiam :piwo:

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#59 Post autor: Lorry »

Mi się wydaje że to normalne przy alarmach...

Jak otworzysz auto z pilota i nie otworzysz fizycznie drzwi lub klapy to on po chwili się sam zamknie właśnie


W Astrze też tak mam że jeśli w ciągu minuty od deaktywacji alarmu nie otworze drzwi to sam sie uaktywnia ;)

Anony Mous

#60 Post autor: Anony Mous »

Lorry pisze:Mi się wydaje że to normalne przy alarmach...

Jak otworzysz auto z pilota i nie otworzysz fizycznie drzwi lub klapy to on po chwili się sam zamknie właśnie


W Astrze też tak mam że jeśli w ciągu minuty od deaktywacji alarmu nie otworze drzwi to sam sie uaktywnia ;)
Chyba cos zle poczytałes - drzwi otwarlem tez na początku (fizycznie) bo musiałem otworzyc klape z silnika. I w czasie wymiany filtra centralny pozamykał drzwi czyli (klapa z silnika otwarta)

Nigdy sam się jeszcze nie zamknął np. jak zapomniałem czy przy myciu a kluczyki zawsze wyciągam :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”